• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PREDNJI TRAKTORSKI UTOVARIVAČI i priključni alati

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

Novac, Novac, prokleti novac, ma bit će ga, no tek dok si sve nakupujemo, tak da nebudemo znali kam s njim!!!! :mrgreen:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

pozlatile ti se rijeci :p ;) :roll:
ali jos par mjeseci da otplatim hurlija pa mozemo nesto ici kupovat prije nista :|
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

Ma bit će svega, samo malo treba biti strpljiv, samo malo!!!
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

da znam..
ali kod mene malo teze to ide...
ja bi odmah htio sve ;) :roll:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

marko hurlimann xa86 kaže:
da znam..
ali kod mene malo teze to ide...
ja bi odmah htio sve ;) :roll:

Pa ti si onda ko i ja, ja to nemogu izdržat dok vidim d se tam neki lopovi i mutikaše vozaju u novim traktorima, a ja ga nemam, ja planiram odma tri nova kupiti, sam nek bude novac i ja bi oma htio sve, mada več imam mašinerije kaj se neznam gde bi ju spravljal, al nedam se ja, znam da nemrem sve odjedanput, ali ja svejedno bi, a neče mi se baš zadužiti do smrti!!!! :mrgreen: :blackeye
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

e skoro smo isti.... :mrgreen:
ali bit ce svega samo nece biti nas :| ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

Ma što neće!!!!
Pa tek smo 18, a ako si sve želje ispunimo tam za 10 godina, bit ćemo samo 28, a gdje je još starost čovječe, budemo još 30 novih traktora prepeljali kroz dvorišta i razdrli ih!!!!!!!!!!!!!! :mrgreen: :mrgreen:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

Ma tako je necemo mislit sve samo crno idemo nesto i bijelo....
ma kupimo si strojeve koje trebamo da mozemo radit ko ljudi..
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

Takav utovarivač imam ja na Zetoru.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

mario kaže:
Takav utovarivač imam ja na Zetoru.

Misliš ovakav kakav je na 549???
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

Ček malo pa kaj to nije na 549 IMT-ov utovarivač???
 
B

Bobo

Guest
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

Evo ga i Bobo...

Koliko vidim da niti jedan utovarivac koji je namontiran na IMT 549 traktore nema paralelogram, dakle, krs utovarivaci...

Koljevka na IMT 549 je slaba, kao i prednji most. Kod mene se od prvog dana kotaci klimaju, i ne mogu ih vise dotegnuti. ne zelim ni misliti sto bi bilo da jos namontiram utovarivac gore...

Kao drugo, kontrole utovarivaca koje IMT stavlja u traktore su s LIJEVE strane i ako imas nogu vecu od 42, imat ces problema sa saltanjem brzina jer na 549 nema mijesta u kabini za razvodnik hidraulike... A mijesta ima s desne strane kraj sjedala, i opet stavljaju s lijeve strane na pod :scratch

Planirao sam si ugraditi takav dupli razvodnik, i kod covjeka koji to ima sjednem u traktor i kako sam usao, tako sam od te ideje odustao...


Nemam iskustva s prednjim utovarivacima nikakvog, ali znam da je covjek na ovom forumu napisao da mu je 150kg utega polomilo loljevku na 549DV, a i moj traktor je dosao iz tvornice s napuklom koljevkom...

Stari IMT i novi IMT nisu uopce ze usporediti, i sad nekako zalimo jer smo 549 uzeli, a ne nesto jace, ali opet bolje i to nego onaj nas 539 ;) No iduci traktor definitivno nece biti IMT, jer se u kvaliteti srozao, da je to cudo jedno.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

sad sam se totalno iznevjerio u IMT... :| :| :|
 
B

Bubu

Guest
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

Ja sam gledao pre neki dan na jednom skladistu nov IMT 577 sa velikom kabinom i IMT prednjim utovarivacem sa mehanickim paralelogramom. Hidraulika mu je spojena na spoljnu hidrauliku od traktora, ima dosta ojacanja na spoju utovarivaca sa traktorom. Uz njega se dobija piramida sa tegovima koja se kaci pozadi na poluge (mislim da je 16x30kg + masa piramide) i sve to kosta 30000 evra. Sam utovarivac kosta 5000 evra s' tim da ide samo kasika za rasuti teret i nema nikakav dzojstik.. Zao mi je sto nisam sve to slikao!
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

:madmana: :madmana: :madmana:
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

što je markec?zašto se ljutiš? :D
 
B

Bobo

Guest
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

Vidio sam i ja u jednom mijestu kraj pozege isto to... Samo traktora nije bilo...

Dakle IMT utovarivac s paralelogramom, kasika za rasute terete, paletar, piramida s utezima i siljak za rolo bale. Nisam za cijenu pitao, posto je trgovina bila zatvorena, ali vrlo masivan nosac i utovarivac.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

abrkili kaže:
što je markec?zašto se ljutiš? :D
pa ne ljutim se ono ali nije sliknuo pa mala ljutnja ali nema veze ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh