• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prepisivanje traktora

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
Pozdrav. U pitanju je IMT 533 72 godište. Posjedujem nkje dokumente i tablice iz jugoslavije gdje piše da je taj traktor od djeda. Djed je umro prije 15 godina. Taj traktor je sada neregistriran . Trebalo bi ga prepisati sa moga djeda na mene ili na moga oca. Kako to najeftinije izvesti?
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Napisao je da hoće da ga sa dede prepiše na sebe ili oca

Pozdrav. U pitanju je IMT 533 72 godište. Posjedujem nkje dokumente i tablice iz jugoslavije gdje piše da je taj traktor od djeda. Djed je umro prije 15 godina. Taj traktor je sada neregistriran . Trebalo bi ga prepisati sa moga djeda na mene ili na moga oca. Kako to najeftinije izvesti?
Mora se pokrenuti ostavinska rasprava
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Pozdrav. U pitanju je IMT 533 72 godište. Posjedujem nkje dokumente i tablice iz jugoslavije gdje piše da je taj traktor od djeda. Djed je umro prije 15 godina. Taj traktor je sada neregistriran . Trebalo bi ga prepisati sa moga djeda na mene ili na moga oca. Kako to najeftinije izvesti?
Kaj piše? Piše da je od djeda i opet bi ga na djedu stavio? Imaš ugovor o nasljeđivanju?
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
Nemam ništa. Ostavinska rasprava nikada nije pokretnuta jer se nije imalo novaca. Nema se ni sada novaca.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ma netrebaju, nemožeš ga prepisat ako nemaš ugovor o nasljeđivanju, e sad jel ti tata ima braće? Ko može sve nasljedit traktor u obitelji? Složen postupak je to ako nije ostavina napravljnema.
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
Otac je jedinac. nitko nema nikakva prava prema toma traktoru osim moga oca ili mene. Ja imam sestru ali ona ne želi ni pogledati taj traktor.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Ti Kupljenec zakompliciraš da to nije istina....

Pozdrav. U pitanju je IMT 533 72 godište. Posjedujem nkje dokumente i tablice iz jugoslavije gdje piše da je taj traktor od djeda. Djed je umro prije 15 godina. Taj traktor je sada neregistriran . Trebalo bi ga prepisati sa moga djeda na mene ili na moga oca. Kako to najeftinije izvesti?
Na sudu podneseš zahtjev s dokumentima koje posjeduješ o naknadno pronađenoj imovini (naravno, otac tvoj to podnese).
Raspitaj se, ali dal bi koljeno vrtati da do 10 000 kuna vrijednosti taj postupak košta 100 kuna plus kakav biljeg...
Nakon mjesec dana dobiješ presudu da je traktor od tvog oca i onda tvoj otac s tim papirima radi kaj hoče, prepiše ga na koga hoče.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Otac je jedinac. nitko nema nikakva prava prema toma traktoru osim moga oca ili mene. Ja imam sestru ali ona ne želi ni pogledati taj traktor.
Bez ugovora nikako nemožeš na tatu prepisat traktor, ostavina se mora napravit, bez ugovora o nasljeđivanju nebudeš mogao ništa.
Kupljenec kaj ti ne vidiš čitat...čovjek je lijepo napisal da hoće sa djeda prepisati na oca ili na sebe🤣🤣
Ma vozim pa nevidim kaj pišem. 😂
Ti Kupljenec zakompliciraš da to nije istina....
Kaj, koje točno? Ne kužim te? Kaj sam zakompliciral?
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
A kako najeftiniji napraviti ostavinu? Vidim na internetu da može preko javnog bilježniga ili na sud.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Samo javni bilježnik to radi,on pokrene sud i sve ja sam imao lani slučaj, tata od žene umro, i ona i sestra se odrekle svega u maminu korist, tako da čim prije bude gotovo. Znači sve kaje bilo na tatu od žene sad je na mamu. Bitno da niko ne spori ostavinu. Mi bili gotovi za 2 tjedna, 6500kuna platila žena to sve kod bilježnika. Sa svim papirim koje imaš od pokojnog djeda, di je on vlasnik nečega, moraš uzet kod bilježnika, dalje sve on radi.
 
Posljednje uređivanje:

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
A je li mogu ja kroz ostavinsku raspravu samo prebaciti traktor bez zemlje i ostalih stvari koje je djed posjedovao?
 

Najnoviji postovi

Na vrh