• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prepisivanje traktora

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
ZJ,
ti si već davno trebal od oca dobiti sve na darovni ugovor, a ne od njega zemlju uzimati u najam. Kad si o najmu zemlje pisal, mislil sam da postoje neki razlozi (npr. braća i sestre) zbog kojih niste napravili darovni ugovor. Ako je sve jasno i čisto, napravite ga čim prije da ne plaćate nepotrebno porez na svoje vlasništvo.

Kaj se tiče ovog traktora, bojim se da je Kupljenec u pravu i da bi problem mogel biti to kaj nije provedena ostavinska rasprava. U svakom slučaju dobro je kontaktirati javnog bilježnika i pitati kaj sve treba za prijenos tog traktora. Veliš mu da dokument o raspravi ne posjeduješ, valjda je zagubljen. Kad dobiješ od njega mišljenje, lakše bu dalje i mogel buš procijeniti kaj te očekuje.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,622
Eh, stari ljudi. Znaš kak je to z njima. Boje se da ih ne prevaram, da "ne ostanu na cesti" :)
Susjed ima 96 let, kćer (jedinica) i zet preko 60...i još je uvijek sve njegvo. Nitko o tom ovdje ne vodi računa.
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
Pa kada ovo čitam neznam šta da velim. lopovska država na svakom koraku samo da naplati svoj nerad.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Nisam pravnik, ali mislim da se sve može definirati u darovnom ugovoru pa tako i sprečavanje prodaje bilo čega iz darovnog ugovora bez suglasnosti darodavca sve do njegove smrti. Osnovno je pitanje kak uvjeriti stare ljude u nekaj kaj oni ne žele vjerovati.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,622
Razgovaral sam z japom...nema nikaj protiv...
Spomenul sam mu pravo doživotnog uživanja u kući i dvoru.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
ugovor o doživotnom uzdržavanju...on je vlasnik svega do svoje smrti.
ugovor o dosmrtnom uzdržavanju...ti postaješ vlasnik svega odmah s obavezom uzdržavanja do smrti.
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,192
Nisam pravnik, ali mislim da se sve može definirati u darovnom ugovoru pa tako i sprečavanje prodaje bilo čega iz darovnog ugovora bez suglasnosti darodavca sve do njegove smrti. Osnovno je pitanje kak uvjeriti stare ljude u nekaj kaj oni ne žele vjerovati.
Neke nikako...osudjeno unaprijed na propast...☹☹
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Većina starih ljudi tak razmišlja, boje se oni svega. I teško je snjima o tome pričati. A još je gore kad ti stari ljudi imaju neke dogovore sa nekima kaj ih više nema, a na papiru niš, pa onda kasnije samo problemi. Sve treba rješavati dok su ljudi živi.

Ženina baka, tj od punice mama ima jako puno svega, al onak na usmeno, a na papirima u gruntovni, katastaru na svakome par ljudi, a baka veli to je moje. I punica ju nemre uvjerit nikak da to riješi dok je živa, jer ona misli da joj to punica uće uzet, pa joj veli a kaj ti vodiš brigu o tome. Tak da znam kak je sa starim ljudima, a punica niš netrba ni potražnje nego oće pomoći mami al mama se neda.
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
Ne budem ni ja svoje ništa dao ni kćerima ni zetovima. Ima da sa rasprodajom imanja čekaju dok ja ne umrem
Pa zašto čekaš da umreš? Prodaš odma,digneš pare, steraš kčeri i zetove u 3 P.M.
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
Bio sam danas na sudu. Čovjek na sudu kaže da trebam donijeti smrtovnicu. otišao u matični po smrtovnicu . biče gotova za par dana. Na smrtovnici treba upisati kaj je preminuli posjedovao. Ja upisao traktor i zemlju. kuča je bila prije prenešena na moga oca darovnim ugovorom. pošto za traktor nemam nikakve dokumente moram pisati sudu nekakvo pismo za pokretanje sudskog postupka za dokazivanje vlasništva. za to mi trebaju svjedoci i košta oko 250 kn.sada čekam .
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Ako ne mozes da izvadis saobracajnu dozvolu dzaba sto je bio registrovan
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Onda buš sve napravil kak su ti rekli na sudu, MUP bude pokrenul postupak potraživanja za traktor, ako ga niko ne potražuje brzo budeš postal vlasnik ti ili tata😉
 
Na vrh