• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Preporuka za kupnju motokultivatora

  • Temu pokrenuo igor266
  • Datum prvog posta

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,543
Koji lumen na ovom videu, pripremio je šest raznih limenki (,koja su punjena) razno raznim sranjma. Samo nije nabavio još jednu limenku (koja bi sadržavala THC u tragovima) koju je potrebno konzumirati prije prve upotrebe ovog mtk i drugu dozu kod prvog mijenjanja ulja. Ovaj mtk ima pozlaćene zupčanika, tako da mu je potrebno neko spešl uje+još nešto da se slučajno ne bi oštetili pozlata . Ili su iznutrica drvena , pa da se ne raspadnu.:oops::rolleyes:
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,734
Nema ništa na tu temu. Ostaviti ću tako i neću zavrćati vijak. Vidim da je 8.8. tvrdoće i probao malo zategnuto je to. Ostavljam sve tako i idemo raditi u baštu.
Ima, kako nema, samo se ti ne želiš sam za sebe dovoljno potruditi, pitaš odmah svemoguči forum :cry:

Čep ruris.jpg
Čep ruris 1.jpg
Čep ruris 2.jpg
I sad se opet nemoj potruditi da to proučiš, nego brigo moja prijeđi na drugoga.
 

kolerius

Novi član
Tu od
1 Tra 2024
Poruka
11
Ruris 731K poožio . Relativno suha zemlja. Na onom odušku je malo slinilo, valjda je to normalno jer je sipano prvi put po uputstvu.
 

Prilozi

  • R1.jpg
    R1.jpg
    88 KB · Pregleda: 10
  • R2.jpg
    R2.jpg
    89.3 KB · Pregleda: 10

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,543
Ovo čudo od motokultivatora ima fercion u istom kućištu sa mjenjačem i od tuda ta famozna rupica (sa dodatkom). I to fercion sa lamelama koje šljakaju u ulju, pa je ta oduška tu radi toga. Dok neki drugi mtk imaju suhi fercion i nemaju odušku na tom mjestu.;)
 

kolerius

Novi član
Tu od
1 Tra 2024
Poruka
11

Prilozi

  • ventil.jpg
    ventil.jpg
    44.2 KB · Pregleda: 12

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
585
Pozdrav,molio bih za savjet u vezi kupnje motokultivatora.Povrsina koja se obrađuje je vinograd nekih 2000 kvadrata gdje bi kultivator sužio samo za košnju između redova,dodatno je još tu voćnjak nekih 500 kvadrata i vrt od recimo 200 kvadrata kojeg treba uzorati i frezati.Prijevoz nije najbitnija stvar ali volio bih da može poslužiti.U nedoumici sam između Honde F6xx,Mute Maestrala/Kosor i posljednje je Labinac 14 SS.Znam da su to tri različite klase,ali cijene su toliko šarene da se teško odlučiti.Sa Hondom sam nešto sitno radio i sviđa mi se i dimenzijama i jednostavnošću dok ovo dvoje nisam ni imao priliku vidjeti tako da neznam ni što očekivati od toga.Labin mi izgleda preglomazno za manevriranje,a sa Hondom uopće neznam da li se može orati.Zemlja je pjeskovita i lagana za obradu pa nekako najviše naginjem Muti ili Honda.Muta Maestral je plavo žuta pa mislim da je to starija serija i čitajući forume to bi trebali biti kvalitetniji modeli.Eto,svako iskkustvo ili preporuka je dobrodošla.Hvala unaprijed!
Dali si razmišljao da uzmeš dva potpuno odvojena stroja, tj neku kosilicu koja je prikladna za toliku površinu, i neki motokultivator/kopačicu za vrt i obradu zemlje?
Pri tome opet treba odlučiti koliko je bitan transport, jer gotovo svi mali motokulivatori (od 8-9ks) spori ko tuga...
Veliki Labinprgres je brži i bez kardanske prikolice, s njom je ko metak. S druge strane, veće kopačice počevši od IMT506 pa do talijanskih od 8 i više ks su brze u transportu, dobre u frezanju ali nisu za frezanje između redova (IMT još i može poslužiti kod dovoljno jakog rukovatelja).
Za cjelokupni opis posla (puno košnje, malo frezanja) mislim da veliki Labinprogres definitivno nije najsretnije riješnje.
Veliki Labinprogres+ posebno samohodna kosilica (koja je daleko okretnija od kompozicije mtk+roto kosa) je druga priča.
 

MR47

Novi član
Tu od
6 Tra 2024
Poruka
12
Pogledao sam par Muta,i Maestrala i Kosora i velikog Labina,možda se ja varam,ali Labin je daleko ispred Mute.Druga stvar je što je preglomazan za 150 kvadrata vrta.Nakon svega zaključak je da je Honda 6xx serije najoptimalnije rješenje za ono što ja trebam.Vjerojatno sam ja neke čudne sreće jer kad pričam s ljudima stroj nikad nije ni bio u polju,a kad dođem pogledati ko da je dovezen iz Ukrajine.Bio sam malo u nedjelju na sajmu i zapeo za Grillo 107 d i Greenya sa diferencijalom i mogu reći da to uopće nisu loši strojevi,ako cijenu ostavimo po strani.
@baustelac99 jesam i o tome razmišljao,imam neku samohodnu kosilicu,ali neka trava malo poraste ona se guši i muči s tim.Imal sam priliku raditi sa SRK kosilicama (TV) i za njom moraš trčati,prava stvar.Ove godine će biti malo više manualnog rada,ali ništa zato,nešto će iskočiti već.Bazirat ću se na Hondama jer Labin mi je prevelik,ali jako mi se sviđa,dok sam u Mutu polagao najviše nade a razočarala me.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,630
A po čemu te Muta razočarala? Pa slična je Grillo-u 107.
Greeny s diferencijalom je s…nje na kvadrat…preglomazan a nizak i spor.
 

MR47

Novi član
Tu od
6 Tra 2024
Poruka
12
Pa možda sam ja puno više od nje očekivao,a nije isključeno ni da je to do stanja rabljenog stroja.Ni jedan od ta dva nije upalio kak treba,pa nemiran rad motora,zablokirane kočnice,špera ne radi i sto sitnica,a cijena bezobrazno visoka.Konstrukcijski nije loše riješeno,osim komandi na Kosoru.Ja bih volio naći Maestrala u super stanju,ali osim novog ne nalazim ništa.Što se Grilla tiče zanimljivo je da je i 1000 eura jeftiniji od Greenya,uz mogučnost ugradnje 4. transportne brzine.Još jedna stvar,da li većina vas ima registrirane prikolice ili kultivatore ili cijelu kompoziciju,nemam pojma kako to nazvati jer nisam našao nigdje da motokultivator s prikolicom mora biti registriran ili se tome gleda kroz prste?SS sa pogonom na kardansku prikolicu ide dosta brzo i gabaritima je ranga TV traktora negdje.Kakav je vaš stav prema tome,jer ja sam dosta na glavnim cestama i nebih volio imati problema s tim.Relativno povoljno imam jednog SS Labina s prikolicom,ali čovjek nema papire nikakve tako da mi je registracija skoro pa nemoguća misija.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Ovdje smo nekaj debatirali oko registracije pa možda kaj isčitaš iz napisanog.

 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
585
Ja sada ne kužim koliko je tebi bitan transport i vožnja po cesti?
Jer ako si "dosta na cesti" onda želiš biti čim brži (da što manje vremena gubiš u transporu, a i što si kraće na cesti, manja je šansa da te netko "pokupi" jer si samo tamna sporo pokretna točka u sumraku.
 

MR47

Novi član
Tu od
6 Tra 2024
Poruka
12
Nebitno koliko često,ali na državnoj cesti sam odmah,neka je prosječno dva puta mjesečno ako sam u prekršaju ne sviđa mi se nikako.Nebih tjerao mak na konac,ali ne želim ni pomisliti na neki udes,a vozilo bez ikakvog osiguranja i tome slično.Hvala Muha na ovome.
 

MR47

Novi član
Tu od
6 Tra 2024
Poruka
12
ZJ,kako funkcionira špera na Maestralu,da li radi na način da vuče drugi kotač kad jedan zapne pa rade napreskokce ili radi kao klasična špera na traktorima ili SS-u da bez obzira na položaj vuku oba?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,630
Sve špere rade na isti način: spoji poluosovinu s kućištem diferencijala.
To kaj ponekad radi "napreskokce" je radi premale mase stroja i velike zračnosti kandže špere, jer se cijeli MTK naginje lijevo desno,kak ga freza trese.
 

Najnoviji postovi

Na vrh