• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Preporuka za kupnju motokultivatora

  • Temu pokrenuo igor266
  • Datum prvog posta

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
puknuti kaže:
bolje a jeftijnije nikao ne može biti goldoni
rabljena labinka na kraju ispadne skuplja od rabljenog goldonija
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
AGRIPLUS65 kaže:
ja imam bcs :p kaj snjim ne valja?
to je pravi stroj imam ga i ja bcs 720 2005g

slika0136.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Dobar je BCS, ali je ipak igračka u usporedbi s Labinprogresom ili Goldonijem Super specijal. Da sad nejdem u detalje...
 
G

goldoni

Guest
Dajte vi prijedloge. Koju bite vi marku kupili? koliko bite za nju dali? Polovnu i gdje bih je mogao naći. :idea:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Nemaš baš puno izbora u toj klasi. Goldoni ili Labinprogres Super Specijal.
U osnovi isti, vrlo izdržljivi, strojevi. Goldoni je malo moderniji i komforniji.
 
G

goldoni

Guest
To sam samo ja dao prijedloge. Koje bite vi od ostalih uzeli u obzir? Kakav motor vi preporučate benzinski ili dizel? Zašto? Mnogo njih predlaže dizel, ja sam se opredjelio za njega, ali je ipak da čujem vaše mišljenje. ;)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Na toj klasi, 13...14ks su ionak samo dizeli, a to je ili stari LDA450 ili novi ADN...
Ni s jednim nebuš pogrješil.
 

Mrk

Član
Tu od
30 Stu 2008
Poruka
201
Moj prijedlog je definitivno DIESEL.
Benzinac je osjetljiviji ako se više radi, pod malo večim opterečenjem crkne,može se grijat...
Moj Labinprogres 10KS diesel mala potrošnja,motor u brijegu ne staje.Nije za oranje barem ne na tvrđim zemljama, ako treba za oranje onda diesel 14 ks i nema zime,ima i na prikolici pogon pa ide gdje i traktor.Može se nači preko plavog oglasnika.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
dizel ili benzin , hmmmmmmmm dizela obozavam u svakom pogledu ali recimo moje potrebe zadovoljava i benzinka koju imam , naravno da za vece snage i nema nekog izbora benzinaca
i ipak predlazem dizela , jer dizel je dizel :manja potrosnja , veci obrtni moment i sto je najvaznije nema ''djecijih bolesti''
 
G

goldoni

Guest
savoris kaže:
dizel ili benzin , hmmmmmmmm dizela obozavam u svakom pogledu ali recimo moje potrebe zadovoljava i benzinka koju imam , naravno da za vece snage i nema nekog izbora benzinaca
i ipak predlazem dizela , jer dizel je dizel :manja potrosnja , veci obrtni moment i sto je najvaznije nema ''djecijih bolesti''

Onda dizel. Koju marku Vi preporučate i koliko bite vi dali za nju? :?: Ne razumijem ovo "djecje bolesti". :scratch
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
djecije bolesti su ti 300 sitnih problema od kojih ti kosa otpadne , od toga da nece da upali , pa svjecica pa karburator pa paljenje pa prljav filter pa pregrijavanje pa pun k..... sranja

kod dizela je druga prica ako ima nafte i klipa u motoru on pali i ide

recimo ako relativno malo koristis MK onda moze i benzinac da bi ustedio u kupovini ali posle ce te kostati vise , dok ako imas para da kupis dizela u startu kosta vise ali si posle miran
u svakom slucaju ako mislis ozbiljnije nesto raditi onda OBAVEZNO preporucujem dizela

opet kazem mene i benzinac zadovoljava a volio bih imati dizela ;) jer ja godisnje pretezno pokosim 1Ha 2-3 puta i to je sve

a sto se tice samog motokultivatora ne bih ti tu mozda puno pomogao jer sam imao prije LABINA koji me zadovoljavao u frezanju ali sa kosacicom nikako , dok sada imam MUTU koja je za kosenje sila a frezu nisam ni probao
recimo muti je nedostatak za frezanje to sto ne iskljucuje kardan pri prebacivanju u rikverc i moze doci do opasne situacije , dok joj je taj nedostatak u frezanju ustvari prednost u kosenju (nemoras stalno ukljucivati kosu) ;)

probao sam IMT 507 u kosenju i nije ni do koljena MUTI cak bih rekao da je gora i od LABINa
dok ta ista 507 u frezanju nije mi se pokazala lose

neko je pomenuo frezu bez tockova pri frezanju , bjezi od toga k'o djavo od krsta , to ne bih pozelio ni najvecem dusmaninu
 
G

goldoni

Guest
Trenutno imam benzinca tako da znam o čemu govoriš. :lol: Da sada idete kupovati polovni motkultivator, koliko biste za njega dali?
 
W

wwuki55

Guest
Pozdrav imao sam goldonija od 8 ks benzinca jedno 6-7 godina i radio sam puno s njim i često imao problema . Jednom je zaribala radilica to popravim ode drugo pa treće , meni dosadi i u trgovinu po novi motor sa garancijom . Poslje godinu dana mi je probila brtva na deku na vrjeme sam primjetio ali dok nabaviš brtvu par dana prođe . Poslje je bilo još manjih problema, a poslje još dvije godine kad je počeo trošiti ulje prodao sam ga za 3000kn . Recimo radio je ali je i previše odlazilo na održavanje , zaboravih reči da sam s njim samo frezao .
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,562
Ja ti imam Labinca 14 ks dizela i jako sam zadovoljan

xmv0uq.jpg
 
S

staffmen

Guest
mtd001 kaže:
Ja ti imam Labinca 14 ks dizela i jako sam zadovoljan

xmv0uq.jpg

daj mi reci jesi mjerio mozda koja mu je brzina.(s kojim gumama)
cuo sam da ide oko 30km/h
kak se ponasa u sumi ili po blatu skroz natovaren s pogonom na sva 4?!
i dal mozes okrenut rucke?
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,562
Pa nisam mjerio ali šibam fergusone ko od šale(gume su 5.00-12)
Na ovom modelu možeš okretat ručke ali pošto nemam kosu nije mi potrebno.
Što više tereta to bolje ide,baš sam danas s njime vozio vodu za vrt zaljevat,vozi 1000 litara ko od šale.
 
S

staffmen

Guest
mtd001 kaže:
Pa nisam mjerio ali šibam fergusone ko od šale(gume su 5.00-12)
Na ovom modelu možeš okretat ručke ali pošto nemam kosu nije mi potrebno.
Što više tereta to bolje ide,baš sam danas s njime vozio vodu za vrt zaljevat,vozi 1000 litara ko od šale.

super...
znaci ako prestignes imt 533 ide vise od 30
1000 kg sam ja vozio sa labincem od 8 ks
a ovo za rucke...dal je istina da se nemogu na svima okretat za 180!? jel ako cu kupovat da ne zaboravim na to.
daj mi reci ovaj motor koji je na njemu je 10ks(lda 440ak se ne varam) ili 12,2ks(3ld510)
i dal ima dosta snage kad ga nameces do vrha sa zemljom da pokrene prikolicu sa pogonom na sva 4?!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Nemojte preetjerivati , ta gore stvar s prikolicom je napravljena da nosi 700kg , može ona i 1000 ali jako zasvrbi iza desnog uha kad ode getiba kod majstora .
Preteč može IMT-a ali prazan , po ravnom i s gumama 15 cola .
Postoji verzija ručki koje nejdu za 180 , ali mislim da ih više ne ugrađuju u nove strojeve .
Ovako izgledaju ručke koje nejdu 180
multikultivator--GOLDONI-14-KS-diesel_4b37de5d4c62e.jpg
 
S

staffmen

Guest
puknuti kaže:
Nemojte preetjerivati , ta gore stvar s prikolicom je napravljena da nosi 700kg , može ona i 1000 ali jako zasvrbi iza desnog uha kad ode getiba kod majstora .
Preteč može IMT-a ali prazan , po ravnom i s gumama 15 cola .
Postoji verzija ručki koje nejdu za 180 , ali mislim da ih više ne ugrađuju u nove strojeve .
Ovako izgledaju ručke koje nejdu 180
multikultivator--GOLDONI-14-KS-diesel_4b37de5d4c62e.jpg

ja ti kazem kak su mi drugi rekli za 14 ks kolko ide i ostalo...
a ovo kolko sam ja vozio znam da nije dobro al jbg to je bilo jednom (s 8ks)
a vidim na slici da imas kosu za njega...kak onda kosis kad nemres rucke okrenut? ides ko traktor za napred ili...?!
 

Najnoviji postovi

Na vrh