• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Preporuka za kupnju motokultivatora

  • Temu pokrenuo igor266
  • Datum prvog posta

ninci

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
206
Hvala svima, još eto obilazim razno- razne dučane i oglasnike i gotovo svagdje nađem neku manu među vrlinama. da planiram sama raditi...
stvarno tražim neovisno o parama, stroj s kojim će mi biti najlakše raditi. jasno, to bi bio Yanmarić, ni on još nije isključen, ali razmišljam si možda o stroju s kojim bi mogla pofrezati i onako, gredicu usred vrta. jer na toj njivi, "gore" imam gredice za povrće (luk, paradajz, papriku, kupusnjače...) a u podnožju svu tu neiskorištenu zemlju. Yanmarom nebi mogla ući i pofrezati te gredice...ne znam da bi to mogla i motokultivatorom?

ali opet mislim da pričam o sasvim dvjema različitim stvarima koje bi ja utrpala u jednu, a ne znam jel to moguće.

sve si mislim da bi trebala i janmarića i skakavca, ali opet nekakvog skakavca s kojim bi mogla delati a da ne skakućem skupa s njim onak otraga... s nogicama vodoravno...

kaj mislite o ovima:
http://www.eurovrt.hr/index.php/default/proizvodi/kultivatori/husqvarna-kultivator-t50rs.html

http://www.eurovrt.hr/index.php/default/proizvodi/kultivatori/viking-kopacica-hb-560.html

http://www.eurovrt.hr/index.php/default/proizvodi/kultivatori/viking-kopacica-hb-585.html

http://www.eurovrt.hr/index.php/default/proizvodi/kultivatori/viking-kopacica-hb-685.html

uz sve navedene ide i plug i kotači... zašto vam pokazujem novo? zato kaj mi daju na rata koliko oćeš...

a ove rabljene iz oglasnika moram keširati.
pogotovo jer je labin progres nešto skuplji od mute a di su onda još i priključci...

kvragu!! nemam pojma kaj bi radila!! :confused:
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Ako imaš novac vidio sam reklamu od firme Yanmar 11ks sa frezom košta 17000 kuna, plužić se nađe od tome vinkovića dosta povoljno, ili se preradi stari konjski plug i to jeto, nečeš se pokajat sigurno, ne reklamiram nikoga.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,651
Ovaj prvi izgleda kao onaj koji sam slikao u postu #738 (što se tiče prijenosa na pogonsku osovinu). Ovi ostali izgledaju (samo ) malo bolje. Svi ovi primjerci su za hoby namjenu. Povoljni su u segmentu što se mogu kupiti na rate ? Ali ja sam skeptičan da li će riknuti prije nego što ga isplatiš ! Malo suzi potragu da li traktorić, da li mtk. Ako se odlučiš za novi mtk onda bolje neki bolji (kvalitetniji ), naravno i skuplji. Varijanta kako kažeš da ti treba za povrtne kulture (gredice, mali razmak redova itd.). Onda možda da razmisliš o varijanti. Veći dio površine koji namjeravaš obrađivati, da ti neko u proljeće izore i pofreza sa traktorom. Pa onda ti sa nekim manjim mtk radiš dalje što ti odgovara. U jedan manji dio staviš (salatu, radić, kapulu, česan, krastavce, pomidore itd.), taj dio ne diraš sa traktorom, neko sa mtk.
Znači novi mtk (kvalitetniji) ili neki polovni koji je poznat po svojim radnim sposobnostima.:(angel):
 

ninci

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
206
Gledam sad po njuškalu i te motokultivatore, ima svega i za svakave pare... ja se tu ne mogu snaći... ima ful zanimljivih i sa frezom, plugovima, prikolicom...
labin progresa, muta, honda, lambordinija... a ja se u to razumjem ko marica u krivi...
:(sweat):
izluditi ću.

kaj se tiče kopačica/motokultivatora, na njih ne bi išla nešto preskupo, jer onda radije traktorčić pa se bar ne patiš.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
da mi je samo novaca za janmar ili kubotu nebih razmisljao dati novce. Ninci ovi gore sto se nude po meni su sumnjivog porekla i mislim da je to sve pusti kinez. da se to nebi raspalo pre vremena to ti nebih preporucio. ko nije radio sa motokopacicom nezna otprilike sta sve moze da ga snadje. tu treba i snage i rutine poprilicno jos ako ima brda i zakosenih zemljista to su muke. one jesu za bastu i manje povrsine jako dobre zbog dubine frezovanja . ipak bih ti preporucio nesto sto ima tockove a vucni frezer iza. ili mali labin ,goldonac i sl. naravno da mali traktorcic poput janmara je idealno. najmanje se mucis i neces doci kuci sva istresena kao sa mkt. ja sa time prilicno radim i znam da nema koscice koja neboli. i zbog same bezbednosti mini traktor je ipak najbolje resenje
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Za početak moja preporuka daj nekom izorat ili kupi novu stihacu i grablje a za frezanje na sitno i izradu gredica potrazi si u Njuškalu imt 504 frezu i s njom bus sigurno mogla ti radit.
 
Posljednje uređivanje:

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Poštovano društvo molim Vas jednu informaciju vezano za kupnju Labinprogres Mondiala, kupuje ga moj najbolji prijatelj i traži nešto izrazito malo rabljeno i graniči s rabljenim ili novim (možda de odluči na potpuno novo).

Traži sljedeće:

MTK Mondial cca 8ks poželjan elektrostart i da je diesel
Priključna freza
Priključna roto kosa
Možda i prikolica no nije presudna....

E sad našli smo sljedeće:

http://www.njuskalo.hr/oprema-obrada-tla/motokultivator-labin-progres-9ks-diesel-oglas-11379606

http://www.njuskalo.hr/traktori/motokultivator-labinprogres-oglas-11434869

http://www.njuskalo.hr/strojevi-gos...progres-tps-mondial-greeny-9ks-oglas-10028608

http://www.njuskalo.hr/strojevi-gos...y-10-ks-prikolicom-sustavu-pdv-oglas-11343715

Odakle su to ljudi nabavili ove setove kak su se svi pojavili na oglasu oko 26.04. ? Da li su to bili izložbeni primjerci ili kaj? Svi nude slično možda jednom u zemlji korišteno....

Uglavnom jako smo sumnjičavi prema tome posebno zato jer smo i pogledali dva mtk s priključcima i na nijednom priključku nije popunjena pločica proizvođača, a na MTK je rukom nešto počrčkano i prebijene oznake god proizvodnje na 2011 i to iz neznam koje godine.....

Molim Vas pomoć jer nisu mali novci za dati i svaka je informacija o podrijetlu robe i kvaliteti dobro došla...
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,651
Po ova četri oglasa može se zaključiti sljedeće: da je što je moguće da je samo naljepnica iz Labina (vjerojatno falsifikat), nema oznake za snagu, nema oznaku težine. Te oznake su obično znale biti aluminijska pločica na kojoj su bile utisnute oznake ? Što se tiče motora (on može biti napravljen bilo gdje i po bilo kojoj licenci i montiran na bilo koji stroj) a da kupac teško može znati (odakle, kvalitet, snagu itd..). Može se zaključiti da je to sve proizvedeno u "Tunguziji", možda ? a možda i nije? Malo je čudno da se prodaju četri slična stroja od istog "proizvođača", svi malo rabljeni, (kao plaćeni duplo od cijene po kojoj se prodaju?). Zašto bi netko prodavao nešto 50 posto jeftinije ?, zašto bi netko kupio stroj sa svim tim priključcima (a da ga uopće ne koristi ?) pa ga onda kao fol prodaje u pola cijene ? Da se prodaje jedan, ali četri slična po istoj fori. Sve je moguće. Neki lik je to uvezao (pitaj Boga od kuda?), zaljepio gore naljepnicu Labinprogresa i sad to prodaje. ILi su ljudi to kupili od nekog lika (možda skužili o čemu se radi pa sad prodaju), ili pak je to kupljeno na kredit pa se sad prodaje za keš, ili recimo na Amerikan karticu na rate pa prodaju za keš (naravno povoljno). :icon_question::icon_scratch:
Mjesta prodaje: Gornja Stubica, Donja Stubica, Maruševac, Zagreb (usko područje) !
 
Posljednje uređivanje:

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Točno kolega, nisu to mali novci za dati, a sve nešto sumnjivo i podrijetlo i kvaliteta... a vidim na oglasima u sloveniji isti takav ima pravu tablicu:

http://www.bolha.com/kmetijstvo-goz...lct=1397817579&kw=motokultivator+labinprogres

Vidi se kako lijepo sve piše... ujedno se i vidi broj na šasiji, ja na ovima nisam našal niš....

Što raditi? Zvali smo i Entradu, i oni su zbunjeni....

Jedan je imal priču da je zamijenio s nekim čovjekom za zemlju, a drugi da je zamijenio u kompenzaciji jer mu je bio dužnik...

Možda ima netko drugi nešto više informacija? Znam da ovdje ima puno stručnjaka koji poznaju stroj u detalje pa Vas molim cijenjeni komentar...
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
To kamatari stišču dužnike i oni vam daju ak treba i vpol cijene jer je ovaj siromak-v glavi zel i šporet i škrinju i ...a dobil je na ruke 1000 europljana
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,969
Mrga, a zakaj sumnjaš?
To su originali. Videl sam i prije rukom pisane natp. pločice - naljepnice.
Napišite kupoprodajni ugovor s brojem šasije, dodajte klauzulu da prodavatelj jamči da je MTK njegovo vlasništvo (vjerojatno mora imati i originalni račun), da nema skrivenih mana, bla bla... i ovjerite kod bilježnika.
Glede modela: ti modeli su u proizvodnji skoro 10g, tak da ne moraš sumnjati ni u godinu proizvodnje.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,651
Moguće je da je to netko kupio na firmu ili obrt (odbio si PDV), u knjigovodstvu (prikazano kao rashod ili kao amortizaciju) U tri primjerka su napomenute cijene koliko su plaćeni kao novi, kad se od te cijene odbije 25 - 30 posto dobijete cijenu po kojoj se sada prodaju.:(think):
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Hvala dečki na odgovorima... hm, kopka me i dalje što je to, no nema veze....
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
590
planirala sam si kupiti Yanmarića, ali što zbog cijene i vjerojatne neisplativosti, razmišljam o kopačici-motokultivatoru s kojim ja mogu delati. u pitanju je 1500 kvadrata zemlje, razmišljam o ovima, ali ukoliko za te pare znate za bolju, molim da mi date savjet.
.
Kupi motokultivator od 8ks. 14 će ti vjerovatno biti pretežak za raditi.
Yanmara zaboravi, na toj površini od 1500m2 ćeš pola pogaziti doks e okrećeš + nije pogodan za međurednu obradu i gredice. A i košta za kupiti, košta i održavanje. mali traktor je barem 3 puta složeniji i skuplji za održavanje od najvećeg motokultivatora.

Nemoj to kupovati.
Kupi rabljenog Labinprogres Mondiala ili Muta Maestrala.
Za slične ili manje novce dobila buš stroj za na dugi rok, kojega možeš uvijek prodati kad ga prerasteš.
Slažem se. U mom kraju je Grillo bio jako popularan krajem 70tih, tako da ih još ima dosta. Ima ih od 13 i 8ks. Njoj bi 8 bilo taman.
Govorim to zato jer je svaki kraj imao neku popularnu marku, pa kupiš ono što i susjedi imaju.
Kod mene recimo nemaš gdje vidjeti Mio-Hondu, to nitko nije kupobao.

http://www.njuskalo.hr/poljoprivreda-ostalo/motokultivator-freza-grilo-oglas-11063753
Ovakvog i ja imam, u naš kraj su došli prije Goldonija/Labinprogresa, malo su jednostavniji za rukovanje (manje ručica) a imaju i jednu manu- lako se skine osigurač da se pod uključenom frezom ne može uključiti u rikverc. I nemaju tvorničku kardansku prikolicu, imaju samo jedan izvod kardana ( to za one kome je potreban transport).
Postoji i manji model od 8ks, izgleda jednako samo umanjen.

Hvala svima, još eto obilazim razno- razne dučane i oglasnike i gotovo svagdje nađem neku manu među vrlinama. da planiram sama raditi...
stvarno tražim neovisno o parama, stroj s kojim će mi biti najlakše raditi. jasno, to bi bio Yanmarić, ni on još nije isključen, ali razmišljam si možda o stroju s kojim bi mogla pofrezati i onako, gredicu usred vrta. jer na toj njivi, "gore" imam gredice za povrće (luk, paradajz, papriku, kupusnjače...) a u podnožju svu tu neiskorištenu zemlju. Yanmarom nebi mogla ući i pofrezati te gredice...ne znam da bi to mogla i motokultivatorom?

Veći dio površine koji namjeravaš obrađivati, da ti neko u proljeće izore i pofreza sa traktorom. Pa onda ti sa nekim manjim mtk radiš dalje što ti odgovara. U jedan manji dio staviš (salatu, radić, kapulu, česan, krastavce, pomidore itd.), taj dio ne diraš sa traktorom, neko sa mtk.
Znači novi mtk (kvalitetniji) ili neki polovni koji je poznat po svojim radnim sposobnostima.:(angel):

Ovo bi joj i ja preporučio. Dakle prije ikakvih kultura netko ti sve izore i pofreza traktorom (tomo ili bilo koji drugi) to frezanje će biti dublje i kvalitetnije nego ikakvim motokultivatorom a nakon toga ti pomalo frezaš kako sadiš i siješ koju kulturu.
Znam da nije malo dati nekome 400-500kn za tu uslugu, ali skidaš si s glave bigu o malom traktoru koji bi ti relano radio 20sati godišnje a ostatak godine ležao.

Pogledaj nešto ovakvo.
Ja bi to uzeo:
http://www.njuskalo.hr/oprema-obrada-tla/motokultivator-labin-porgres-oglas-11208524
ne mislim konkretno ovaj nego tog tipa.
Nije preskup, a ako ti bude premalen/preslab relativno lako ga prodaš s obzirom da su tražena roba. Nije neka egzota koju nitko ne želi.
 
Posljednje uređivanje:

vizy

Aktivni član
Tu od
1 Lip 2014
Poruka
307
Molim vas savjet oko kupnje MTK.
Obrađujem za vlastite hobi potrebe povrtnjak od 200m2 i voćnjak od 2000m2. Voćnjak namjeravam proširiti. Malčiranje trave mi je prioritet.To dosad radim sa trimerom Husqvarna 335RX i ručnim alatom što mi oduzima dosta vremena. Teren ima nagib do 20°. Želja mi je koristiti MTK i zimi za čišćenje snijega.
Zbog zimskih zahtjeva mislim da otpada MTK sa diesel motorom.
Od priključaka bih, osim freze, koristio malčer kao npr. ovaj Berta koji mi se čini kvalitetan, okretni plug, ralicu ili frezu za snijeg.
Za transport mi MTK nije potreban jer ga trebam prevoziti u auto prikolici 30km (ne treba imati transportnu brzinu i dodatni izlaz vratila za kardan). Treba imati okretne antivibracijske ručke sa mogućnošću regulacije nagiba i visine.
Koliko trebam paziti na detalje kod odabira stroja kao npr.:
- broj brzina i max. brzina svake brzine prijenosa,
- hidrauličko ili mehaničko kvačio,
- diferencijal i blokada diferencijala: da ili ne?,
- brzina vrtnje priključnog vratila,
- kočnica i zasebno kočenje svakog kotača: da ili ne?,
- jačina motora npr. Honda GX 340, GX 390, Subaru 27 ili 34 ili nešto treće?
Njemački proizvođači (Reform, Rapid, Agria ...) nude profesionalne strojeve koji su opremljeni sa hidrauličkim bezstupanjskim mjenjačem, samo su cijene x 2 i više. No ima ih polovnih po cijeni novih sa klasičnim mjenjačem. Ima li to smisla gledati i koliko to doprinosi radu?
Koje polovne modele je dobro razmatrati? Mondial, Maestral, BCS, Grillo, SEP, Bertolini i sl.
Malčer i okretni plug Berta je 2 500€ i njih mislim uzeti nove, a MKT ne bih kupovao sa frezom i kotačima da je preko te vrijednosti. Možda je i to previše!?
Unaprijed se zahvaljujem za komentare i preporuke.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,969
Postoji samo jedan ali vrijedan:
Goldoni Super Special ili Labinprogres Super Specijal (Green).
Dobro balansiran, 2 brzine kardana, diferencijal, špera, zasebne kočnice, masivna getriba-bez konkurencije.
Čak i dvocilindrični dizel po želji. Freza ima 6 noževa po flanđi...to ne nudi skoro nitko drugi.

Ovi s hidrostatikom (Rapid ili Reform) su prvenstveno brdske kosilice, a koštaju preko 100t kn.

A da razmisliš o nekom malom traktoru tipa Kubota, Yanmar ili slično?
 

vizy

Aktivni član
Tu od
1 Lip 2014
Poruka
307
Zašto ne razmišljam o traktoru:
1) 30 km do voćnjaka mi se ne vozi traktor + natrag (vožnja u auto prikolici),
2) uz to još i kosina od 20° (znam da mi je prije sa Štore 504 bilo na granici dizanja zadnjeg kotača),
3) okretnost oko voćaka (stari tip voćnjaka) kod traktora nije na razini MTK.
Specijal mi je nepotrebno kompliciran i težak, a ne vidim ga u katalogu sa benzinskim motorom.
Kompliciran jer: ne trebam transportnu brzinu, ne trebam dva izlaza za kardan, ne trebam 2 brzine vrtnje priključnog vratila. Mislim da za malčiranje, frezanje i oranje rotacijskim plugom + čišćenje snijega mogu odabrati i lakši i manje kompliciran povoljniji stroj. Kod Golodoni-a bi to bio npr. Twist 12S ili neki drugi lakši.
Ne pričam o brdskim kosilicama tipa Brielmaier, Aebi i sl., već o MTK sa hidrauličkim bestupanjskim mjenjačem kao npr. Rapid Mondo koji novi dođe oko 6 000€, a polovan na razini novog talijanskog MKT.
Domaći novi MKT je cijenom na razini talijanskog ili se varam...
 

Najnoviji postovi

Na vrh