• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Preporuka za kupnju motokultivatora

  • Temu pokrenuo igor266
  • Datum prvog posta

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
]kod nas je teska zemlja tako da plug nisam ni pokusavao da kupim niti koristim jer bi to bilo mucenje. onaj zagrtac razgrtac za pravljenje kanala ili za zagrtanje krompira sa njim radim i moze se podesavati i sirina i dubina. njega vuce bez problema u isfrezovanoj zemlji. sad dva takva dal bi vukla nisam siguran.ipak vucna sila je ogranicena .ima snage ali slafaju tockovi. sa dobrim gvozdenim i vecim tockovima i tegovima napred verovatno bi i to mogla.vadilicu za krompir i luk cu da radim ali ne u obliku pluga ili delfin vadilice nego vibracionu. pokusacu da stavim snimak na koju mislim
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=ST0qdI-36C4[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
srića,meni zemlja pjeskovita..običan plug,i samo ciljaš špic pokraj,kućice,da cima bude posrid pluga,i okrene/privrne plug i zemlju i krumpire izbaci sve ustranu..zemlja se raspe,krumpiri ostanu pedalj sa strane di su bili,na gomili..
(gorenje muta-8ks)
bude ih manje ozlijedjenih nego kad vadiš motikom,ručno,i manje ih i ostane u zemlji..
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
evo postavio sam link gore sta hocu napraviti za hondu .samo pogon se mora preraditi
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,568
Da to je vrganj, ima dva krila koja se mogu otvarat ili zatvarat i s time se regulira širina sloga.:p:

Evo jedan primjerak "vrgnja".

22600o1aee7eisq1xnhw.jpg


53zgdy5dkku1qhr4uae.jpg


:icon_rolleyes:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
sa time mogu samo isfrezovanu zemlju kod nas da razgrcem. a vadjenje krompira i sl ni mrdnula nebi.vise bih tockovima pokopao. jako teska smolnica jos ako se zaliva ko beton se stegne
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
nebi se ni u nas moglo vadit s tim krumpire.ja ih vadim okretačem,on je obliji pa privrne,ovo bi samo guralo zemlju i krumpire..dobacija mi je slike ka ideju za zagrtanje i izradu redova..

šta misliš vicko bi li tvoj dizel moga vuć dva ovakva paralelno kroz zemlju koja je misec,i po od frezanja?da jedan zagrće s jedne a drugi s druge strane..

mislim da bi triba..moja ideja je napravit željezna kola koja će imat centar na 25 do 30 cm visine..i da mogu vozit priko reda,i zagrtat s obe strane odjednom..takav "par" bi bija zgodan i za izradu redova koji bi onda bili na zadanom razmaku,pa bi se dalo "skraćenom" frezom kroz takve redove..
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,568
Ovaj je namijenjen za pravljenje redova za sadnju i za zagrtanje na dobro pripremljenoj zemlji (Isfrezanome). Za vađenje krumpira koristi se sličan tomu samo robusniji i veći kojeg mora vući nešto malo veće i teže (npr. vol težine cca 950 kg).:^):
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ako ti je peskovita zemlja kao sto kazes trebalo bi da vuce 2 kom. mislim da bi samo treba dobre gvozdene tockove napraviti. visoke i uzane
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,582
Za vađenje krumpira koristi se sličan tomu samo robusniji i veći kojeg mora vući nešto malo veće i teže (npr. vol težine cca 950 kg).:^):
ovakav je za vađenje krumpira..
 

Prilozi

  • snc00745.jpg
    snc00745.jpg
    60.3 KB · Pregleda: 5,376

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
to kod nas zovu delfin vadilica. prvo sam mislio takvu da napravim ali sam odustao. ipak cu zbog teske zemlje vibracionu
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,568
Vidi se na slici da je za vađenje krumpira samo što je malo previše nazad (tako da na njega možeš staviti sic).:cool2:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
dal se neko seca ko je od clanova trazio rotacionu kosu za hondu F400-420. ima kod nas na prodaju cela honda u pristojnom stanju sa moticicama i tockovima i roto kosom za 400eur. moze i posebno. nemogu se setiti ko je trazio jer su jako retke za tu seriju .roto kosa je fabricka
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Ja dok sam imo mtk,krompir sam vadio sa ogrtacem,moj je bio7-8ks,zemlja smonica,leti ko kamen i islo je
Vica jer to freza od predraga iz arandjelovca
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
http://www.njuskalo.hr/oprema-obrada-tla/benassi-motokultivator-kopacica-freza-oglas-10535363

http://www.njuskalo.hr/poljoprivreda-ostalo/motokultivator-honda-620y-oglas-8841348

šta bi vi uzeli prije od ova dva?honda je tribala bit već prodana a vlasnik mi je reka da ima istu takvu po istoj cjeni u nekog njegovog rodjaka.honda mi je na 2 kilometra pa ju mogu probat,a ovaj drugi je nov,a neznam bi li ga vlasnik sla pouzećem,niti znam jel to za mene dovoljno robusno,jer ga mislim tu i tamo uvalit na malo veću parcelu..
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,568
Obadva izgledaju dobro. Ja bi dao prednost Mio Hondi, zato jer mi je poznatija i starija po izvedbi i ima deblokade lijevo - desno, još ako je dizel i to orig. Yanmar onda je to dobra solucija. Za ovog Benassija sam malo skeptičan ali ne zato što je Benassi, oni isto imaju dobre MTK (one koji su malo starijeg godišta). Ovaj je novi, i pitanje je gdje je napravljen. Stariji Benassi nisu rađeni u ovom modelu trnasmisije (remen ), nego je izvedba (radilica - mjenjač, zupčanici). Kod Benassija treba obratit pažnju: prijenos, remen, remenice i robusnost kompletnog mjenjača!:icon_question:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ono sto je vec decenijama provereno i funkcionise dobro to je honda a pogotovu sa janmarom. mislim da se tu nemas sta dvoumiti jer ces videti sta je dizel. ja sam danas prefrezovao nesto sto se nemoze nazvati zemljiste posto sam izrovio bar dve dobre hrpe betona ,cigle ,kamena i crepa iz zemlje a tuda je put bio. hoce covek za bastu posto je kupio plac a srecom nije veliko.za 1ar otprilike. asov nemoze ni 5cm u zemlju jer je pokusao a ja iz 2 prohoda 25cm.umest 10eur covek izvadi 20 i samo se prekrsti. kaze ovo nije video u zivotu.sta dalje da kazem.zao mi je sto nisam slikao ali bice prilike.benasi mislim da je cist kinez a slabiji motor. koliko sam nasao podatak motor gx200 je 5,5 ks a ovaj 160 trebalo bi da je slabiji.da upravo sam nasao podatak za gx 160.on je 4,8ks sto znaci da u oglasu je malo laz. e jedino neznam kakve su cene kod vas ali ovo mi izgleda malo preduvano
 
Posljednje uređivanje:

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Zamjena za G200 je GX 160.....Imao sam Benassia, ali ovo prvi put vidim, meni to vuče na hondu....
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh