• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Preporuka za kupnju motokultivatora

  • Temu pokrenuo igor266
  • Datum prvog posta

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Ma kupi mio-hondu imaš ih na njuškalo kolko hočeš od 5 ks. samo gledaj one 450 ili 500 sa motorom g-200, jer one sa japanskim motorima za njih nema djelova ili su skupi. Isto su nekvalitetne kao i ostale freze ,labinke , mute, imt itd.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
mislim da je ovo od 5ks sasvim dovoljno da se nemora ni orati. dubina preko 30cm u jednom prohodu, imam zagrtac ,pumpu za vodu preradjenu za nju i prikolicu od auta sa mojim prikljuckom za hondu. i u fazi sam izrade vadilice za krompir i luk .
04032013376.jpg
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
oće bit slika?
ja imam sličan tome.na mom je tomosova mašina,svako malo se cili razvida,svako frezanje,malog vrtlića kraj kuće imam cilu smjenu mehaničarenja na njemu..
love neman da mu nabavim ozbiljniji motor,a i ovaj ne crkava.osim legendarne tomosove struje,platina,kondenzatora i itd,šta sam 2-3 puta nosija popravljat liku koji to radi.

pogodjeno..ovakvo nešto tribam.može i mrvu i veće
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
22022013367.jpg
b1fc.jpg
pbqx.jpg
moze se i veci motor staviti bez problema ,kipor km186F od 8ks ali po meni nema potrebe jer i ovaj je pristojne snage i ubrzan na remenici tako da i traktore obilazim na putu sa 8col gumama. imam nesto slika sa pumpom koju sam preradio za zalivanje i prikljuckom za prikolicu i zagrtaca-razgrtaca koju sam napravio
 
Posljednje uređivanje:

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
u mene je cjev od upravljača okrugla i imam 2 utora na remenicama.znaš li bi li moja gertriba podnila jači motor?
jel kvalitetan mio standard,kad bi ga odvea u polje bi li se pozdravija s njim?dosad je freza mali vrtlić 2-3 puta godišnje..
imam dojam slabašne makinjice,varam li se?
kvare li se njima getribe ili onaj doli dio di se zakače freze?sadašnji motor od 60ccm nema snage razvalit tu getribu,a bojim se da bi brzo po nju doša djava kad bi vidila veći motor...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
tu je rec ipak o slabijem menjacu tako da bi motor od 5 ks vrlo brzo napravio dar mar u menjacu.ovo kod mene je F600 honda kojoj sam ubacio dizel od 5ks i nije joj bas zgodno.toliko se oseca snaga i tezina motora da ga fakticki nemozes opteretiti i ugasiti jer dizel je to. na tu malu jedino oko 4ks benzinca da stavis maksimalno i nesto bi dobio ali jos uvek joj fali tezina.samo moj motor sa gorivom i remenicom je skoro 40 kg sto je malo lakse od cele tvoje freze takoreci. znaci za ozbiljniji posao ozbiljnija masina.ja radim dosta usluzno frezovanja pa zato dizel je ubacen i nisam pogresio. preko 1,5 ha godisnje isfrezujem na dubinu oko 25cm
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
kako se pokazala ta "honda" iz osijeka,jel preporučljiva za kupit,u kombinaciji sa onim janmarom dizelašem od 6-7 konja?
kvari li se?razvidavaju li se vide na njoj,ima li kakvih felera,tvorničkih,koje su joj mane,i jesuli skupe?
naša sam u oglasniku jednu takvu,a kako benassija nemogu nać urednijega,padam u iskušenje da ju kupim.kupujem za tetku rekla mi je da joj nadjem šta,da će kupit, a isti možda i mene dopadne jednog dana..
uglavnom tetki bi frezat triba ja..
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ta honda je identicna ovoj. tu je rec samo o oznaci F620 i ima janmar motor fabricki. jako dobri motori jer kipor je licenca tog istog motora. mislim da je i janmar 5ili 6ks.sto se tice menjaca kao i ova moja su nepoderivi. mojoj je 34 god i nista pipano sem motor sto sam dizel ubacio. sad jedino je pitanje u kakvom stanju je taj dizel motor jer malo je teze za delove za njega. mislim da se u novom sadu moze naci nesto od delova jer sam nesto nasao jednom clanu ovde.treba videti prvenstveno motor koliko je odradio i kako pali i koliko duva i dimi
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
koje su mane u odnosu na druge freze?
pretpostavljam da bi i ti kupija baš tu, s yanmarom, da danas ideš nešto sebi tražiti?
jel ona čime limitirana,ima li nešto šta se s njom neda raditi,(kako triba),a s nekom drugom da?
ono,čisto da ne kupim tu,pa da sutra na polju saznam da mi je za ovo ili ono tribala drugačija..dosad sam obradjiva cca2000m2,zemlje s gorenje mutom.ova bi tribala u tetkino polje,ona ima 4000m2,ali radi nekih 1000-2000..kako ona ima vodu,na zemlji,moguće da i ja sebi iskrčim koju tisuću na njenoj parceli..sadili smo krumpire,bob,biže,i sl..ona sadi i nešto kupusa,i još nekih kultura.meni je važno da se na traktor da napravit,ili kupit nastavke s kojima ću moć kopat izmedju redova,pravit redove,zagrtat redove,krumpira i boba,itd,i vadit krumpire..
a kako ja radim zemlju tek drugu godinu,svakakvi savjeti su dobro došli.posla bi ti zahvalu i za ovo dosad napisano ali neznam kako :icon_fU:

ovo je sve "šta bi bilo,kad bi bilo",možda je čovik frezu već i proda..tek ju tribam ić gledat..do jučer sam tražija baš benassija,ali ga nisam naša..
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja imam Hondu f600 benzinski motor 6ks.
To je uglavnom kopačica,može se kupit freza od iza al nije idealno rješenje,prijenos i snaga motora za tu frezu kaj se kopči na nju,al inače je kopačica super samo ne očekuj zemlju usitnjenu za sadit mrkvu i grašak jer ima dosta velike noževe.
Imam i plug i super je za radit jamice.
Može i prikolicu vuc može se i kosa stavit i drugi razni priključci.
Mane neznam koje ima jer mi u 27 godina jedino otišli semerinzi na izlazu getribe za noževe i par ležajeva.
Mali je potrošač i fino glatko radi jedino nema kočnicu ako bi vukao prikolicu.
Uz nju bi morao uzet jednu malu frezicu za dodatno usitnjavanje u prah.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
razlika je motokultivator i motokopacica. honda nema kardan da bi se mogla vuci kardanska prikolica. ja po ravnici mogu povuci nekad i 1t tereta ali po mokrom i uz breg to je mnogo manje ili nemoguce.tu su u prednosti mkt sa kardanom i prikolicom na kardanski prenos. sto se tice basti i frezovanja tu je malo teze raditi nego sa vucnim frezerom ali se postize veca dubina i mogucnost i tvrdog zemljista ufrezovati.ima dosta prikljucaka i vecina ih dosta lepo radi i uskladjena. oranje sa njom jedino u laganim zemljistima je moguce jer vucnu silu nema kao mkt. da je losa nebi bila kod mene 17god. zaista zahvalna masina i vrlo robusna. moja honda iz mog dvorista nikad nece otici dok se neraspadne cela. samo jednu hondu sa janmar motorom sam video u zivotu kod nas. zato sam odlucio dizela da stavim i to je skoro istovetan motor [licenca] uporedjivati nju i mkt od 8 i vise ks je isto kao uporediti tvoju i moju frezu. to su ipak velike razlike. kineske motokultivatore kompletne nebih nikad kupio jer su previse losi u kvalitetu i brzo sradavaju. neznam stvarno sta bih rekao da joj je mana kad stvarno lepo sluzi. mozda jedino prenos kvacila posto je pogon preko remena pa hoce remeni crkavati i treba znati ustelovati ali ja sam i to resio prepravkom i sad je dugotrajniji dosta. to joj nije mana nego jednostavno njene original remene niko neproizvodi ni po obliku ni kvalitetu
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Kaj se tiče remena na Hondi, na mojoj je još uvjek orginal remen, a naradila se poprilično i prikolice navozila.
Sve me strah kaj bude kad ode taj koji je gore :(sweat):
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
eee, i to sa vrlo brzom kopčom na lancu,da ju možeš "u letu" otvorit,i prekinit lanac, kad zatribaš kumplug...:icon_rofl:
i u mene je oridjiji remen.a još mi je blokan onaj ležaj od zatezača remena :smile:

zna li netko koji je ležaj (dimenzije i tip),u njima,nisam ga prominija samo zato jer ga nikad nisam prije rastavljanja kupija.da ga ne rastavim p'a izgubim...:icon_eyes:

u mene je onaj mio sa tomosom od 60ccm..to je 3,ili 4 konja.2 naprid +1 nazad i puta 2 na remenicama..ručke idu na okruglu crvenu cijev.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Neznam baš da je tak željac.
Svi pravi strojevi (od kombajna pa na dalje ) idu na prenos remenom jer dozvoljava hrpu mogučnosti, a i grešaka strojara :(happy):
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
remenje proizvodi borovo vukovar, i kod sebe sam ga stavio......mjera 16,7x996......al ljudi večinom grješe i stavljaju onaj od 17mm širine i tako kvačilo neodvaja i kidaju mjenjač.......

a što se tiče trajnosti mjenjača......sve koje sam rastavljao, problemi su bili u semerinzima, napuknutim blokovima od udarca ili sudara.......al nikada zbog nikakvog kvara mjenjača, uvijek je to bio ljudski faktor u pitanju.....

honda kao motokultivator je po meni dobra, u mislim da ima dobar omjer uloženo-dobiveno, možda čak bi se usudio i reći da za te novce i više dobiješ.....

jer ako se uspoređuje sa drugim motokultivatorima, ima jeftinije priključke, kojih ima jako puno, ima starndardne točkove, pa velike, s kojima ide duplo brže, pa metalne točkove........freze ime dvije, kopačice i vučnu frezu......itd itd

ima blokade točkova, jako dobro dođu kada hondu treba okrenuti u mjestu, npr kod frezanja, samo se stisne ručica i bez ikakvog napora, honda se okrene za 180 stupnjeva, dok kod drugih to nije slučaj.....

djelovi nisu skupi, generalka sa rukama je oko 2000-2200kn ako se uzimaju original djelovi, sa zamjenskim djelovima je nešto jeftinije......govorim o G200 motoru.......al da se pravilno održava, ljudi na generalku su dolazili sa hondama starim oko 30 godina, prije toga ništa nije dirano........a neki i ranije, ako nisu provjeravali ulje.......

jedino po mom mišljenju, da nije baš nešto u oranju, iako ima za nju plug obrtač, koji fino uradi posao, al ja nebi nikada vukao plug s njim........al sa frezom dobro odradi posao......

što se tiče vuče prikolice, vukao sam u brdo 500kg umjetnog gnojiva + težina honda i prikolice u 1 brzini na uzbrdicu od 20%, po cesti i izvukla je bez problema.......

što se tiče GX novih motora, nisu loši, al prednost bi dao starom G200 motoru, koji je po meni izdržljiviji........

dizel yanmar nije isto loš, al su djelovi skupi, ako je original yanmar, on radi jako jako dugo, možda i duže od benzinca......ovi zamjenski dizeli su nešto niže kvalitete, al i skoro 3 puta jeftiniji.......


nadam se da sam nekima malo približio hondu, kao motokultivator.........
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
kako se yanmar bori s plugom,jel to "jedva",ili "ono,ide",ili "ide i pjeva"??
jel dovoljno jak da freže u višim brzinama,neku srednje tvrdu zemlju??
ja imam malog miju,nemam predodjbu kakav je taj veći,a možda ga budem kupio..čuo sam dobre preporuke za njega..
zanima me još i koliki promjer mu imaju željezni kotači,prodje li bezbolno priko krumpira kad ih triba zagrtat?imam namjeru jednom napravit priključak za zagrtanje krumpira pa bi bilo idealno da bude u obliku 2 pluga koja će odjednom nagrtat s obe strane..znači da su krumpiri točno ispod sredine freze,i da vozim priko njih,dok ih zagrćem..s niskim kolima to se neda..ima li 30cm od osovine željeznog kotača do poda??(polumjer)
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,643
Ležaj za zatezač remena je 6202 (dimenzija 15 x 35 x 11) zatvoreni sa gumom. :icon_rolleyes
Za nagrtanje krumpira bolje je vrganj (slogač, špartač itd..), sa njim možeš praviti redove za sadnju, zagrtati posađeno i nagrtat krumpir, kukuruz ili neku drugu kulturu.
 
Posljednje uređivanje:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
toliko visine sigurno nema jer gvozdeni tockovi su malo veci od gumenih. mogu sutra izmeriti precnik posto imam jedan originalni. drugi su drpili zajedno sa svim tegovima. ako mislis zagrtati na taj nacin moraces praviti verovatno dosta vece. frezovanje sa obicnim motikama se radi u 5ili 6 brzini. mada 6 jedino bas za laksa zemljista ako se misli sacuvati motor. previse brza. vucni frezer 1 ili 2 brzina. brzo se sa njim nemoze jer rec je ipak o malim motorima i teskom prenosu vucne freze. plug mozda ce vuci sa gvozdenim tockovima u laksem zemljistu jer to ipak nije za nju. po meni i nepotrebno orati i muciti se kad isfrezuje duplo dublje i bez muke.
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
ma zanimalo me onako otprilike.vuče li normalno,bez mučenja plug za vadjenje krumpira,i plug za napravit redove na već pofrezanoj zemlji?

tetkina zemlja, yebiga neznam kakva je..moja je sipka,i lako se freza,na mojoj bi se vjerovatno dalo mojom mutom,i orat plugom,bar 25cm duboko,nisam tija jer mi je parcela velika,a žaj mi traktora..da je 100-200 kvadrata,možda i bi..
tetkina zemlja je niže od moje,ravna je skroz i blatnjavija,teža..sad koliko točno,neznam,al nešto teža je..

ja imam mutu u polju,i priklepani plug od neke veće agrije..plug je mrcina,nebi sa 8 konja moga ni svoju zemlju s njim duboko koliko plug može,orati,ali za radit redove ili vadit krumpire,dušu da..prošle godine sam si posadija 25 kila krumpira,i povadija sam ih za 2 ure sve..dječica iza mene kupila u vriće,i sve je bilo šala mala..

gledam i tetki nešto slično sredit,ona još motikom vadi,a ima skoro 80 godina..divlja je skroz..:(devil):

e sad kad joj nabavim traktor u njeno polje,zna se ko će joj tribat sve to frezat..
a ja ću tada vjerovatno iskrčit sebi komad zemlje i kod nje, za kulture koje oće vodu,pa će ona i po mome ponekad pročeprkat šta..
zato se raspitujem da nam budući traktor kojeg ona ima volju financirat,šta bolje posluži..inače ja imam mutu,i malog miju..ali mi je nezgodno tramakat traktore tamo vamo non stop..
ukupno imamo oko 7000 metri zemlje..ja radim 1000-1500,a ona isto toliko u svome polju..ona nekad nešto i proda ja sve dosad samo za sebe..i dosad samo mrvu nekog gnjoja,na svome,od pesticida,ni zrno sumpora..ove godine ću morat nać koprive za posadit oko kućice u ladovinu..da ne moram zlatice ručno kupit..

taj slogač,to je onaj plug "leptirić",2 ploče na "v"šta se mogu na vide raširiti?
 
Na vrh