• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Preporuka za kupnju motokultivatora

  • Temu pokrenuo igor266
  • Datum prvog posta

rkireta

Član
Tu od
12 Velj 2013
Poruka
35
Dobio sam cijeli niz poruka:
Što se raspituješ ima cijelu ručno napravljenu haubu, zatim vidi se da su mu nosači mjenjača vareni, vidi se da nisu original, isto kao i poklopac freze, ima neke ručne prerade. Goldoni je inače zelene boje, ovaj je ofarban u srebrno crvenu.
S ove desne strane ako je goldoni s diferencijalom (kromirane ručke upućuju na to) bi trebao imati jednu sajlu deblokade koja ide s ručki ( s lijeve strane ide isto jedna sajla deblokade), a tu na slici te sajle nema, tako da moja preporuka je da zaobiđeš ovaj oglas.
Daljnjim promatranjem uočio sam da je slikanje ručki vješto izbjegnuto, tak da sumnjam da je mjenjač od labinprogresa a ručke od goldonija 610. Malo mi je čudno i ovo proširivanje kotača, ne vidi se na slici najbolje. Uglavnom puno prerada.

Hvala!!!
 

rkireta

Član
Tu od
12 Velj 2013
Poruka
35
Nemogu naći dobrog dizelaša...
Šta mislite o ovom:

motokultivator labin progres 8 ks sa vučnom frezom 5900 kuna





 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Sto su kod vas skupi motokultivatori, kod nas za te pare mozes kupiti dobar labin od 14ks ili imt 509 sa prikljuccima,a ovi mali su oko 400-500e sa frezom.Ovaj mi se necini lose,a iako ima neki problem,nemogu to da vidim jer je lepo ofarban,a slike su malo losije.
 

kookoo

Novi član
Tu od
14 Velj 2013
Poruka
22
poštovanje.

dakle, trebao bih preporuku, odnosno forumaško mišljenje isplati li se više za do kakvih 5500kn uzeti rabljeni labin progres mtk od 8 konja ili bi bilo u redu uzeti novu labin floru 55 s lombardinijevim motorom za 4500 kn.

vjerujem da nitko od vas neće htjeti stati u obranu kopačice, no ipak me zanima bili mi ona za ono što imam u planu raditi bila dovoljna, a uz to idem po onoj "novo je novo". naime, potrebna mi je prvenstveno za frezanje vrta čija kvadratura ne bi nikad otišla preko 200 kvadrada, te uz to za eventualno frezanje ne prevelikog vinograda.

zanima me još i ovo - može li bilo kultivator bilo kopačica frezati prethodno neobrađenu zemlju?
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Ja bih ti preporucio da uzmes tog labina.A to sto kazes da je bolje novo nebi se slozio sa tobom,pre svega sto ovi novi nisu kvalitetni ko stari.Motokultivator moze da frezira ono sto nije poorano samo ako je meka zemlja(ali to bude dosta plitko),jer ako je zemlja teska i tvrda freza poskakuje i nista nemoze da uradi.Bolje kupi labina jer onda sa njim mozes i da ores.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
U ovom slučaju, odnosno uspredbi, je rabljeni MTK "way I would go"....koji to flora ima lombardini motor?...a generalno gledajući je DMB la 300 od 8 konja dosta mušičav motor, prastare konstrukcije pa treba znat s nijme...ali dijelova ima u svakom jarku....
 

kookoo

Novi član
Tu od
14 Velj 2013
Poruka
22
Motokultivator moze da frezira ono sto nije poorano samo ako je meka zemlja(ali to bude dosta plitko),jer ako je zemlja teska i tvrda freza poskakuje i nista nemoze da uradi.Bolje kupi labina jer onda sa njim mozes i da ores.

pa zar ne bi onda i kopačica mogla na meku zemlju? samo čini mi se da kultivator bolje mrvi zemlju. prostor gdje mi je vrt se zatvorio tako da više nije moguće u njega ući s traktorom, jel moguće orati sa labinom od 8 ks?



U ovom slučaju, odnosno uspredbi, je rabljeni MTK "way I would go"....koji to flora ima lombardini motor?...a generalno gledajući je DMB la 300 od 8 konja dosta mušičav motor, prastare konstrukcije pa treba znat s nijme...ali dijelova ima u svakom jarku....

ha evo - http://www.lombardini.hr/hobby-program/flora55.php

premda na linku nema puno informacija, piše da se nudi s hondinim i lombardini motorom. znam da to možda nije i najpametniji tok misli, jer možda propustim priliku da kupim kvalitetniji stroj, no volio bih da nakon početkog uloga pri kupnji ne moram više neko vrijeme tražti i kupovati razne djelove te plaćati servis.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
pa zar ne bi onda i kopačica mogla na meku zemlju? samo čini mi se da kultivator bolje mrvi zemlju. prostor gdje mi je vrt se zatvorio tako da više nije moguće u njega ući s traktorom, jel moguće orati sa labinom od 8 ks?





ha evo - http://www.lombardini.hr/hobby-program/flora55.php

premda na linku nema puno informacija, piše da se nudi s hondinim i lombardini motorom. znam da to možda nije i najpametniji tok misli, jer možda propustim priliku da kupim kvalitetniji stroj, no volio bih da nakon početkog uloga pri kupnji ne moram više neko vrijeme tražti i kupovati razne djelove te plaćati servis.

To ili je grška jer na slici je briggs, ili to oni zovu one kineske Kohlere lombardini:icon_exclaim:...
a ti kohleri imaju dosta problema
aab05081
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
poštovanje.

dakle, trebao bih preporuku, odnosno forumaško mišljenje isplati li se više za do kakvih 5500kn uzeti rabljeni labin progres mtk od 8 konja ili bi bilo u redu uzeti novu labin floru 55 s lombardinijevim motorom za 4500 kn.

vjerujem da nitko od vas neće htjeti stati u obranu kopačice, no ipak me zanima bili mi ona za ono što imam u planu raditi bila dovoljna, a uz to idem po onoj "novo je novo". naime, potrebna mi je prvenstveno za frezanje vrta čija kvadratura ne bi nikad otišla preko 200 kvadrada, te uz to za eventualno frezanje ne prevelikog vinograda.

zanima me još i ovo - može li bilo kultivator bilo kopačica frezati prethodno neobrađenu zemlju?

ako je to 200 kvadrata to možeš i ručno preokrenuti zemlju. a za frezanje i plitko oranje vinograda bi mogla i mio honda i to ne mora biti f 620, 630. nego može i ona f450 ili f500, ako je samo labin u igri onda neka manja samo da ima točkove i mali plužić da može preokrenut zemlju u vinogradu u jesen da se može u prolječe lakše frezat. tako ja radim, bašću platimo da nam izoru sa tomom jer imamo oko 800 kvadrata
 
Posljednje uređivanje:

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
Posljednje uređivanje od moderatora:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
i ja sam mislio da je slatina kod nas jer je u blizini mene .kod sapca .ali posle sam uvideo da i u hr. ima slatina. 750 kn je otprilike 100eur
 

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
neki dan mi majstor kaze nema motor 10ks,samo 8 i 12,ovaj mi deluje 12,ima jedan kodnas cibutar stavio na mutu taj od 12 pa uvek vaga zeza u kosenju dizes uvis u freziranju ko lud guras uzemlju.
 

Najnoviji postovi

Na vrh