• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Preporuka za kupnju motokultivatora

  • Temu pokrenuo igor266
  • Datum prvog posta

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ako se stavlja na hondu f620, onda se njezina remenica treba tokariti......da se moše staviti na taj dizel motor.......

ja mislim da je to OK motor, jest da je kineske proizvodnje......sve je isto kao na yanmaru......osim u kvaliteti materijala, jer sam našao podatak, da je kvaliteta radilice nešto slabija.......mislim da se pisalo o tvrdoći.......i piše čak i koliko sati odradi do prvog kvara, uz redovno održavanje........ako se dobro sječam brojke, da se radi o 1500 sati......
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
znači,onda da bi na moju mutu moga bez tokarenja i sl.za_ebancija?

tih mašina je navodno bilo na kosovu nabavit za 150 eura.zvale su se kama ili kipor.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
nesječam se kakvo kvačilo ima muta......to je isto kao i goldoni, labin????
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
daj malo detalja,ako šta znaš?slab?nekvalitetan?
nemislim kosit,nego frezat,cca 3000m2,iša bi na mutu.paše li direkt ili ga triba tokarit i pripasavat?je_ena radja?na mojoj muti je sad motor 8 konja,"beogradjanin".
drže li vodu priče o pucanju radilica,i lošem radu novih kineskih dizel motora?(tu se vjerovatno misli baš na taj,jer ih ima samo par vrsta.)

ovdi jedan forumaš piše da ne paše da triba tokarit za neku remenicu,a na mojoj muti na radilicu ide kumplug i lamele,pa neznam jel me dobro skužija i jel uopće meni piše..

na mutu paše takav motor,mogu i slike organizirati ako hoćeš,ali nije za frezanje,pogotovo ne za tu površinu.za tu površinu ti treba barem 10 ks na više.čak ida je originalni dizel na njemu,nije ti to za frezanje.labin ili imt,adria,goldoni itd... su za frezanje.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
3000m2 ćeš frezati sa motokultivatorom......svaka čast!!

ako imaš traktor, bilo kakav, uzmi frezu za njega......moja preporuka......

a pravi motokultivator, u dobrom stanju, npr goldoni dizel, nemaš ispod 8-10 000 kn........kolio dođe i gramip freza, kakvu sam ja uzeo.......a imam i hondu f620
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
koliko ću frezati to još neznam..freza je friško u mene.i još ju tribam dovest u red.moje frezanje se dosad odnosilo na okućniicu i mio standard skakavac,s tomosovim motorom na mješavinu,onim iz mišalice za beton.njega imam još uvik.moram vidit oće li bit moguće dovest sadašnji motor (od mute,la300) da pali uredno,i da radi ok.kad ga osposobim,bilo sa sadašnjim motorom bilo s novim,onda ću pomalo u nove radne pobijede..imam 1000 kvadrata svoje zemlje ii 2200 tetkine,a njenu nema ko radit,pa ja mogu ako oću i mogu..prvu godinu mislim pofrezat 100-200 kvadrata,a dalje kako bude..volija bi da mognem sve,al ako ne,bar koliko toliko,za sebe,nešto hrane..
 
Posljednje uređivanje:

beba

Član
Tu od
18 Lip 2011
Poruka
76
koliko ću frezati to još neznam..freza je friško u mene.i još ju tribam dovest u red.moje frezanje se dosad odnosilo na okućniicu i mio standard skakavac,s tomosovim motorom na mješavinu,onim iz mišalice za beton.njega imam još uvik.moram vidit oće li bit moguće dovest sadašnji motor (od mute,la300) da pali uredno,i da radi ok.kad ga osposobim,bilo sa sadašnjim motorom bilo s novim,onda ću pomalo u nove radne pobijede..imam 1000 kvadrata svoje zemlje ii 2200 tetkine,a njenu nema ko radit,pa ja mogu ako oću i mogu..prvu godinu mislim pofrezat 100-200 kvadrata,a dalje kako bude..volija bi da mognem sve,al ako ne,bar koliko toliko,za sebe,nešto hrane..
Ne kontam sta je puno isfrezati 3000m2 ??
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
meni je puno, sa kopačicama i f620.......a jednom proći sa vučenom frezom, to nije ništa.......treba prijeći nekoliko puta, da bude dobro......i ako 3000 kvadrata prijeđeš 3 puta, to je kao da su pofrezao 1 hektar......:gitarist:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
na 533 ima vučenu frezu, da odradim 4000 kvadrata trebam oko 3 sata, jer idem oko 1km/h, znači prva spori hod......i još prelazim 2 puta......znači 6 sati je potrebno.......al to je traktor i freza od 150cm, koji u prvom prolazu odradi bolji posao.....nego motokultivator......u 3 prolaza.......zato ti želim naglasiti, ako želiš više raditi, da razmisliš o drugoj opciji......

a seljačić dobro kaže, on puno radi sa motokultivatorom, pa može reći iz prve ruke, koji je to posao.......mtk je za manje poslove, gdje traktor nemože proći.....
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Ne kontam sta je puno isfrezati 3000m2 ??

čime?ovdi misle da ću frezat hektar s miom!!!ali tako nerazumljivo pišem?:scratch

pisa sam da raspolažem s 3000 kvadrata,i s 2 "traktora".jedan je muta a drugi mio.mio je dosad bio za 45 kvadrata vrta kraj kuće.muta bi bila za polje.za neku površinu,koja mi se bude dala radit,i za koliko budem ima vrimena.i volje.na tih 3000 kvadrata imam mlade masline,i još jedan voćnjak ove godine zasadjen,tribat će bar 10 godina da ta stabla narastu.moja je procjena da ću frezat za prvu godinu 200-300 kvadrata,za osobne potrebe,da ne kupujem dici prskanu hranu.
shvaćam da neki sade hektare,da im je moj pokušaj bavljenja poljoprivredom smijurija,ali kad bi ja ima hektare zemlje u dalmaciji,nebi sam freza,drugi bi za mene to radili.bija bi bogat čovik.aj budite mi pozdravljeni...
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
nemoj se uvrijediti......


svi žele pomoći, nitko ti se nesmije.......samo žele reći da je puno frezati 3000 kvadrata sa motokultivatorom......a ja sam napisao da treba barem po tih 3000 kvadrada proći 3 puta, da bude kvalitetno napravljeno.......i to je isto kao da jednom prijeđeš 1 hektar......a za hondu je to puno, svake godine bi se radila generalka.....

zato ti je bolje uzeti traktorsku frezu, i neki manji traktor.......sjedneš i vozaš se.....
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
ma ne ljutim se ja.inače imam osebujan stil pisanja,pa me ljudi često krivo razumiju.sve ok.a orat ćemo koliko se bude dalo,malo manje ili više,svejedno je..bolje nego ništa..:D
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
590
čime?ovdi misle da ću frezat hektar s miom!!!ali tako nerazumljivo pišem?:scratch

pisa sam da raspolažem s 3000 kvadrata,i s 2 "traktora".jedan je muta a drugi mio.mio je dosad bio za 45 kvadrata vrta kraj kuće.muta bi bila za polje.za neku površinu,koja mi se bude dala radit,i za koliko budem ima vrimena.i volje.na tih 3000 kvadrata imam mlade masline,i još jedan voćnjak ove godine zasadjen,tribat će bar 10 godina da ta stabla narastu.moja je procjena da ću frezat za prvu godinu 200-300 kvadrata,za osobne potrebe,da ne kupujem dici prskanu hranu.
shvaćam da neki sade hektare,da im je moj pokušaj bavljenja poljoprivredom smijurija,ali kad bi ja ima hektare zemlje u dalmaciji,nebi sam freza,drugi bi za mene to radili.bija bi bogat čovik.aj budite mi pozdravljeni...


moj prijedlog je za tu površinu(3 000m2) neki MTK sa dizelom od 14ks. sve ostalo je preslabo (nježno) a pogotovo su kopačice nezgodne jer ubijaju. drugo je pitanje što frezaš. tj dali zemlju koju je netko prije izorao+zabranjao pa onda frezaš ili frezaš ledinu.

ako ti je takav MTk velika investicija, bolje plati nekome iz sela da ti to isfreza većim traktorom (tomo ili nešto veće) ili barem prođe kultivatorom "pačje noge" da ne ubijaš sebe i mutu.
 
H

honda

Guest
Molim pomoć.Kupio sam nedavno hondu f 430 sa frezom na lančani prijenosnik.sve je u redu i radi dok ne spustim na zemlju odmah se motokultivator gasi .Nemam upute za rukovanje pa ako neko zna sa tim da mi pomogne
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Molim pomoć.Kupio sam nedavno hondu f 430 sa frezom na lančani prijenosnik.sve je u redu i radi dok ne spustim na zemlju odmah se motokultivator gasi .Nemam upute za rukovanje pa ako neko zna sa tim da mi pomogne

vjerovatno da ti je remenski prijenos postavljen na brze brzine, sa ljeve strane motokultivatora imaš poklopac, sa jednim vijkom bi trebo bit učvrščen tamo se prebacivanjem remena biraju spore ili brze brzine, za frezanje se koriste spore brzine, prva ili druga, a ti mislim da i imaš dvije brzine. Ili ti je možda freza namještena na veliku dubinu frezanja. Ali prije mislim da je ono prvo.
 
R

robi123

Guest
bokk ljudi ja sam iz okolice vodica-srima,triban pomoc oko diferencijala htia bi ga ugradit zato jer mi je polje malo dalje...
 
Na vrh