• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Preporuka za kupnju motokultivatora

  • Temu pokrenuo igor266
  • Datum prvog posta

Garfild 58

Član
Tu od
31 Srp 2011
Poruka
52
malo preskupa ugradnja...
kad sam ja radio generalku na svom motoru majstoru sam odnio dijelove koja sam ja kupio, on je motor sastavio i pricvrstio ga na mtk. Cijena 200kn

Ma dobro ja to samo velim kako mi je taj tip rekao oko 500--600 kn,a koliko su te djelovi koštali uostalo koliki je bio sve ukupni iznos
 
S

staffmen

Guest
Ma dobro ja to samo velim kako mi je taj tip rekao oko 500--600 kn,a koliko su te djelovi koštali uostalo koliki je bio sve ukupni iznos


Djelove za motor sam sam kupio za nekih sve skupa 1000kn.
Te djelove sam dao majstoru skupa sa rastavljenim motorom.
On je motor slozio i namontirao ga za 200kn.
Nakon 2g motor jos uvjek radi ko vurica. A nakupilo se sati kolko nebi u 5g.
 

Garfild 58

Član
Tu od
31 Srp 2011
Poruka
52
Djelove za motor sam sam kupio za nekih sve skupa 1000kn.
Te djelove sam dao majstoru skupa sa rastavljenim motorom.
On je motor slozio i namontirao ga za 200kn.
Nakon 2g motor jos uvjek radi ko vurica. A nakupilo se sati kolko nebi u 5g.

Oprosti neznam nisam odmah skužio,to se radi o motoru LA300 jel tako koji je na Muti gorenje
 
S

staffmen

Guest
ne. Kod mene je motor ACME ALN330WB ali na mondialu.
Al sve ti je to skoro isto.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Samo nemoj štedjeti pa uzeti s benzinskim motorom ...

Potpuno se slazem ja bih i motornu pilu kupio dizelku da je ima, ali kako tehnologija dizel motora ide, mislim da ce je biti.
 
L

Labin progres

Guest
Sta mi mozete reci za Labin progres super special green, 14 ks
 
Z

zoky 285

Guest
Ako moze mali savjet za izbor motokultivatore , najrađe bi kupio F620 dizel 6konja s takvom sam radio i odlična je,a financije ne stoje.
Gledam po netu i naletio sam na mutu gorenje 8 ks acme(bez priključaka) i kasnije bi stavio disel motor
nesta slicno ovom http://www.njuskalo.hr/oprema-obrada-tla/motor-motokultivator-d-oglas-4079406 pa me zanima kakvi su to motokultivatori naspram honde f620.

U buđet mi ulazi i jedna f400 benzinka sa par prikljucaka a nebi opet uzeo kakvog skakavca.
Imam traktor a frezu bi koristio isto za radove u polj. manjem vocnjaku ,vrtu i manji prijevoz.
 
R

robilad09

Guest
mondial lp

imao bi pitanje koje moram riješit,pa da pitam prvo.
Da li na labin progres mondial znači benzinac sa 8 ks ide disel agregat sa 10 ks(lombardini valjda)i dal postoje neke mane ,ako su kompatibilbni?
 
D

drekavac

Guest
Pozdrav svima
Mozete li mi reci kakvi su motokultivatori sa turskim motorima (konkretno motor je Anadolu)?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

lenanimra

Novi član
Tu od
7 Tra 2012
Poruka
4
kupnja motokultivatora

pozdrav svim forumašima
Novi sam na forumu,želio bih uzeti nov motokultivator,najvjerovatnije LABIN TPS
ali me malo interesuje ponuda motora,naime ima tri motora kineski,turski i talijanski.nijednom nije ista cijena,najskuplji je ovaj Talijanski sa GOLDINI motorom.Eh sad mi prodavac kaze da su sve licencirani LABINovi motori,te da je kvaliteta gotovo ista i da bi on uzeo ovaj Turski jer ima neki :D sistem za ubrizgavanje valjda napredniji ili šta vec,
ovaj sa kineskim motorom je nešto slabiji oko 7 i kusur kw cijena 3900 KM
Turski sa 10 kw cijena 5050 km
Talijanski sa 10 kw 5.800 km
bilo koji savjet dobrodosao unapred hvala :)
 
D

drax

Guest
Goldoni koristi lombardini motore, taj kineski motor nov košta 600 KM. Labin nema svoje motore pa nemože nikom dati licencu.
 

lenanimra

Novi član
Tu od
7 Tra 2012
Poruka
4
da,pardon LOMbaRDINI motor,greška kad sam pisao :)
interesuje me konkretna razlika u kvaliteti tih motora,
znam ove price da ovi novi nevaljaju nista motokultivatori čim kreneš raspanu se bla bla ...,po meni mahalske price.
Znaci dali cu pogresit ako uzmem motokultivator sa Turskim motorom,a ne sa Lombardini motorom :rolleyess:
 
D

drax

Guest
Imam iskustvo s talijanima ruđerini i lombardini stvarno me služe bez greške, nemam iskustva s ovim ostalim, na inernetu sam našao da ovaj kinez košta oko 600 KM. Za turske neznam pa ako nije velika razlika ja se nebi igro.
Za te novce možeš kupiti goldoni te snage, provjeri u poljooprema Sarajevo.
Toliko od mene nadam se da sam bar malo pomogao:partyman:
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
pozdrav svim forumašima
Novi sam na forumu,želio bih uzeti nov motokultivator,najvjerovatnije LABIN TPS
ali me malo interesuje ponuda motora,naime ima tri motora kineski,turski i talijanski.nijednom nije ista cijena,najskuplji je ovaj Talijanski sa GOLDINI motorom.Eh sad mi prodavac kaze da su sve licencirani LABINovi motori,te da je kvaliteta gotovo ista i da bi on uzeo ovaj Turski jer ima neki :D sistem za ubrizgavanje valjda napredniji ili šta vec,
ovaj sa kineskim motorom je nešto slabiji oko 7 i kusur kw cijena 3900 KM
Turski sa 10 kw cijena 5050 km
Talijanski sa 10 kw 5.800 km
bilo koji savjet dobrodosao unapred hvala :)
koju površinu misliš sa njim obrađivat, da li misliš i orati sa njim, jesi li razmišljao o mio -hondi motokultivatorima. jedino ako su velike strmine onda mio nemože- radi podmazivanja motora.
 

lenanimra

Novi član
Tu od
7 Tra 2012
Poruka
4
koju površinu misliš sa njim obrađivat, da li misliš i orati sa njim, jesi li razmišljao o mio -hondi motokultivatorima. jedino ako su velike strmine onda mio nemože- radi podmazivanja motora.

več imam jedan LUX SUPER SPECIAL iz 1987,ali imam potrebu za još jednim,znaci ovome je 25 godina motor nikad radjen, :) pa bih volio još jednog nabaviti da me ovako služi :roll: Nisam razmišljao o drugima jer ovaj jednostavno za moje potrebe je savršen mislim na teren jer ima nagiba,onda kardanska prikolica bez problema izlazi i tako to :) Pogledacu jos na par mjesta ponudu motora,pa ču se odlucit.
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Ako moze mali savjet za izbor motokultivatore , najrađe bi kupio F620 dizel 6konja s takvom sam radio i odlična je,a financije ne stoje.
Gledam po netu i naletio sam na mutu gorenje 8 ks acme(bez priključaka) i kasnije bi stavio disel motor
nesta slicno ovom http://www.njuskalo.hr/oprema-obrada-tla/motor-motokultivator-d-oglas-4079406 pa me zanima kakvi su to motokultivatori naspram honde f620.

U buđet mi ulazi i jedna f400 benzinka sa par prikljucaka a nebi opet uzeo kakvog skakavca.
Imam traktor a frezu bi koristio isto za radove u polj. manjem vocnjaku ,vrtu i manji prijevoz.
jel valja ičemu ovaj dizel za 3000kn?
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ako stavljaš taj dizel, ima nekih prepravki.....one rupe za pričvrščenje motora za postolje neštimaju, mislim da trebaju par cm u jednu stranu......i treba tokariti remenicu, jer izlazno vratilo na tom motoru je većeg promjera.......

motor je kopija yanmara......

al uzmi ti dobru benzinku f620 i nema problema.......

ako se i odličiš za hondu, onda seriju 400 nemoj gledati, jer 600 je puno bolja, ima 3 brzine, te blokade točkova, što je posebno važno kod okretanja u frezanju......a i 600 je teža.......motori su na obje isti g200......ako uzimaš onu naše proizvodnje, mio standard osijek......a djelova ima gdje hočeš i koliko hočeš......
 
D

drekavac

Guest
Mozete li mi odgovoriti kakav je turski motor anadolu,posto hocu da kupim imt414 ANADOLU 2800e pa me interesuje da li da dodam jos 500e i da kupim sa DMB motorom?Hvala unaprijed
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
ako ne onaj dizel,jer vidim da ga ne preporučujete,kako ocijenjujete ovog benzincahttp://www.ebay.it/itm/Motore-Benzina-Kohler-CH270-Lombardini-Hp-7-Kw-5-2-/380353787723?pt=Artigianato_ed_Industria&hash=item588eda374b
ili možda ovaj;http://www.ebay.it/itm/MOTORE-4T-9-HP-albero-CONICO-23mm-LOMBARDINI-ACME-COTIEMME-INTERMOTOR-/260904419972?pt=Artigianato_ed_Industria&hash=item3cbf1d8284

za košnju ok.frezanje oranje :rolleyess:

daj malo detalja,ako šta znaš?slab?nekvalitetan?
nemislim kosit,nego frezat,cca 3000m2,iša bi na mutu.paše li direkt ili ga triba tokarit i pripasavat?je_ena radja?na mojoj muti je sad motor 8 konja,"beogradjanin".
drže li vodu priče o pucanju radilica,i lošem radu novih kineskih dizel motora?(tu se vjerovatno misli baš na taj,jer ih ima samo par vrsta.)

ovdi jedan forumaš piše da ne paše da triba tokarit za neku remenicu,a na mojoj muti na radilicu ide kumplug i lamele,pa neznam jel me dobro skužija i jel uopće meni piše..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh