• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Preporuka za kupnju motokultivatora

  • Temu pokrenuo igor266
  • Datum prvog posta

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,034
neki dan mi majstor kaze nema motor 10ks,samo 8 i 12,ovaj mi deluje 12,ima jedan kodnas cibutar stavio na mutu taj od 12 pa uvek vaga zeza u kosenju dizes uvis u freziranju ko lud guras uzemlju.


Ja sam imo ACME na labinu na 14-ici pa sam se jebo uvijek mi je dizalo napred mtk...

on je imao motor 3LD510....

tako je...moj je bio nesto jaci ovi drugi su 450 ccm moj je bio 510 cmm
 

rkireta

Član
Tu od
12 Velj 2013
Poruka
35
Jel ovo original poteznica Labin Progres-Goldoni?



Odlučio sam se za kupnju Goldonija a nema ovu poteznicu nego neku koja se montira kao poklopac kardana a prodavač tvrdi da ovakva nije original...

Evo ga
 

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
gore na slici jeste orginal dole je nema skinuta,i to nije goldoni vec labin,laze te goldoni ima gore sjajne rucke,blokade,reverzer za napred nazad ovaj to nema nista.
 

Felix Arba

Član
Tu od
14 Velj 2013
Poruka
48
pozz
daj mi reci jel znaš nekoga tu kod tebe ako ima za prodati takav traktor na frezu,benassi bl 75...

pozdrav ekipi.
obrađujem vinograd sa frezom tipa kao ova na slici (posuđujem je ) samo je dosta starija.
motokultivatorfrezaslik.jpg

motor je 8 ks dizel mislim lombardini ili sl (čini mi se da je trenutno na njoj motor srpske proizvodnje).i idealna je jer malo troši nije puno teška i mogu kad okrenem krajnje motičice naslonit ove tanjure skroz na lozu tako da nemoram upotrebljavat motiku.
znate li možda ko su bili proizvođači kakvi su motori i dr.
sve su informacije dobrodošle jer namjeravam kupit jednu polovnjaču
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Ja sam imo ACME na labinu na 14-ici pa sam se jebo uvijek mi je dizalo napred mtk...



tako je...moj je bio nesto jaci ovi drugi su 450 ccm moj je bio 510 cmm

napravite neki nosac ispred motora i jedan teg da pravi kontra balast i problem resen
 

prigorac

Član
Tu od
26 Ožu 2012
Poruka
71
ja imam frezu(multikultivator ) BENASSI BL 75 staru cca 35 godina, no nešto je u početku i radila ali poslije jako malo, no zadnje dvije godine me nešto zeza a mislim da je kumplug, jer mi se neda ubaciti u 3 brzinu, a i radi i samo izgubi snagu i gasne, pa opet upali i tako nekoliko puta no to mislim da je fergazer, .
Kakva su vaša iskustva i da li znate za dobrog majstora u Zagrebu i gdje bi se dali nabaviti neki djelovi za nju.
 

Pemma

Novi član
Tu od
15 Velj 2014
Poruka
18
ADRIA 04 benzin od Labinprogresa

Interesira me, po mogućnosti od onih koji je koriste, da li bi to zadovoljilo potrebe manjeg vrtla od cca. 250m2... Do sada smo gnjavili kuma za uslugu, a sada bi išli u investiciju i osamostaljenje... Svaki savjet je dobrodošao... Hvala...
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,599
Re: ADRIA 04 benzin od Labinprogresa

Za tako malu površinu to bi bilo sasvim dovoljno (ako je snage do 4 ks), nisi napisao koje je snage. Generalno govoreći manje kopačice nove koje danas imamo na ponudi, koje cca koštaju do 4000,00 kn nisu baš neke kvalitete.:(think):
 

Pemma

Novi član
Tu od
15 Velj 2014
Poruka
18
http://www.labinprogres.hr/images/products/product_14_hr.pdf

A ovo je cijena:

-cijena MK ADRIA 04-CH395-KOHLER 9,5KS BENZ.MPC 11,953,88

Je li to OK cijena s obzirom na ponuđeno?...


Tehnički podaci
Motor: 4-taktni benzinski ili dizel, 5.0 -6.3 kW, zračno hlađen.
Starter: ručni, poluautomatski ili pomoću elektro pokretača.
Spojka: konusna, suha s komandom na ručkama.
Mjenjač: 3 brzine za vožnju naprijed i 1 za vožnju natrag.
Vratilo kotača: jednodjelno.
Pogon: - gornje vratilo: fiksne brzine, nezavisno od mjenjača,
- donje vratilo: sinkornizirano s mjenjačem.
Ručke za upravljanje: podesive po visini i okretljive, s mogućnošću brzog blokiranja u svim pozicijama.
Kotači: pomoćni (za prijevoz) i gumeni 5.00x10“ (za vožnju prikolice).
Sigurnosni uređaji: MOTOR-STOP trenutno isključuje motor, sprječavajući svaku moguću nezgodu ukoliko ručke za upravljanje slučajno izmaknu iz ruku korisnika. Ručica hoda unazad čijim se ispuštanjem hod unazad zaustavlja.
Težina: 95 do 111 kg (ovisno o težini motora).
Kopačica: radna širina od 61 do 125 cm.






Daj ne piši post za postom, imaš opciju "izmjena" na dnu svakog posta, pa ako nešto ubacuješ ili nadopunjuješ molim te koristi tu opciju.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,599
Re: ADRIA 04 benzin od Labinprogresa

Ovo je već ozbiljan motokultivator za 250 m2 prejak, prevelik, veća investicija za malu površinu. Taj motokultivator može se koristiti za okopavanje vinograda gdje se pokazao nezamijenjiv (pogotvo sa diesel motorom). Može raditi još nekoliko poslova sa montiranim kotačima + nagrtač (za pravljenje slogova) to je onda još plus par tisuća kuna ako se kupuje novo. Dugoročno dobra investicija (upitna isplativost za tu površinu). Za tu površinu zadovoljavajuće bi bilo cca 5 ks benzinac.:eek::
 

Pemma

Novi član
Tu od
15 Velj 2014
Poruka
18
Re: ADRIA 04 benzin od Labinprogresa

A imaš li kakav prijedlog po pitanju marke nekog od 5KS benzinca?...
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,599
Re: ADRIA 04 benzin od Labinprogresa

To je malo teže pitanje. Danas kod nas na tržištu imamo jako puno različitih MTK (pogotovo ovih manjih od 2 ks pa do 5 - 6 ks), upitne kvalitete. Lakše bi bilo kad bi imao neke primjeke pa onda mogu ocijeniti i preporučiti. Prednost bi dao Talijanskim proizvođačima. Što se tiče ovih starijih sa kojima se susrećemo kod nas, tu bi mogao malo više reći.:icon_scratch:
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Re: ADRIA 04 benzin od Labinprogresa

Po meni ne bi losa za tvoje potrebe bila tomosova freza sa umo08 termogrupom.

ja imam onu manju i slabiju sa umo06 motorom pa i sa njom cuda radim. krompire okopavam itd. Moze se stvarno dosta poslova sa njom zavrsavati. A umo08 je sira i jaca.

Dijelova ima na sve strane, lako se opravlja, radi posao, jeftina je.

To ti je za neke sitnije poslove znaci freziranja. Na umo08 moze i neka mala prikolicica da se napravi ali nemoze to sigurno puno terete potegliti(ali opet lakse nego kolicima)

E sad ako hoces nesto da mozes i orati i frezati i vuci teret i jos stosta nesta onda svakako moras ozbiljniji traktorcic pazarivati
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,599
Re: ADRIA 04 benzin od Labinprogresa

Kopačica Tomos Batuje sa motorom umo 08 ima 80 cm 3, snagu 3,4 ks.
Kopačica Tomos MK 2 sa motorom umo 06 ima 60 cm3, snagu 2,7 ks.
Razlika je samo u razilčitim motorima, i što Tomos Batuje ima prekidač za gašenje na lijevoj ručci a Tomos MK2 na samom motoru. U ostalom su potpuno iste !!!!!!!!:icon_idea:
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Re: ADRIA 04 benzin od Labinprogresa

ja koliko znam ova druga ima malo drugaciji "mjenjac" dole, bar je meni veca izgledala zadnji put kada sam je vidjeo a i sire kopace ima, jos jedan red nozeva ima, barem ta sto sam je vidjeo. E ko ce ga sad znati mozda moja ima jedan red manje :)

Ako je tako sto govoris onda je jos bolje, uzme 06 ako su jeftinije po oglasima tamo kod vas, i pripase termogrupu, umo08 cilindar se da naci jako jeftino. Malo je samo to posla da se pripase a dobija se na snazi.

Za one koji kazu da je nemoguce...pripasavali smo umo08 termogrupu i na tomos moped :)
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,599
Re: ADRIA 04 benzin od Labinprogresa

Kod obadva modela radni zahvat je isti 30/45/70 cm, promjer rotora je 30 cm. Cilindar od umo 08 ne može se montirati na umo 06, zato jer je većeg promjera i ne upada u blok, a i radilice su drugačije. Nema smisla da pišeš ono što ne znaš ili samo naklapaš. Tako da oni koji čitaju tvoje postove (a čitaju da bi nešto saznali) kad to pročitaju znaju manje nego prije ! :(wait):
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Re: ADRIA 04 benzin od Labinprogresa

Znam i ne naklapam radio sam to licno.

Sve se moze kada se hoce. Cilindar se ne uklapa pa sta? Moze se obraditi deklo motora moze se obraditi cilindar kod peraja. Mogu ti postaviti tone slika o tome i linkove dati od tonu drugih ljudi koji su na 50cm tomosove blokove ubacivali i umo06 i umo08 cilindar.

To da su radilice drugacije nema apsolutno nikakve vaznosti. Sve tomosove radilice su po cvrstini manje vise iste. i ona na automatiku i ona na BT50 i ona na vodenoj pumpi. Klipnjaca je svugdje vecinom ista, razlika je samo u polutkama i osovinama.

Hod klipa je isti, 43 milimetra tako da radilica u svemu tome predstavlja vjeruj mi najmanji problem.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: ADRIA 04 benzin od Labinprogresa

Posto imaš manji vrt ujesen lijepo nagnojis i ostihas sve ili daš zaorat ne preduboko.
Kupi si za sitno frezanje frezu imt 504 ima na pred jedan kotač iza frezu koju možeš suzit ili prosirit,kotac može biti metalni ili gumeni,vrlo okretna i zahvalna freza za uske redove i nagla okretanja ili skretanja u redovima povrća.

Motor je dvotaktni znaci na mješavinu oko 250ccm neznam točno koliko konja rekao bi oko 4.
Jednim prelazom u prvoj brzini jako lijepo usitni da odma možeš sadit a ima 3 brzine na pred rikverc nema.
Malo je veći potrošač od četverotaktne recimo Honde.
Ako zelis kopačicu preporuka Honda 350-400 i bit ćeš zadovoljan motorom i getribom samo ona ne usitni previše.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,605
Re: ADRIA 04 benzin od Labinprogresa

dečki polako,držite se teme
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
mene i zanimalo koji kako usitnjava,tako da je meni i draže da malo "šaraju " temom.
meni isto triba preporuka.
ja imam mutu,benzinku,sa vučnom frezom i običnim plugom od agrije.nešto sfušereno,ali meni radi,i funkcionira.jedino šta su mi redovi malo pijani.
plug napravi uredne redove,i uredno i povadi krumpire..zagrtanje još nisam rješija..
e sad,imam staru tetku koja je luda za poljoprivredom i računa da uzme frezu sebi,jer jpoj jepolje dalje od mog i nezgodno je tramakat ovu moju.
ima dosta voćaka u polju,i pošto ja imam mutu,njoj bi gleda uzet skakavca,jer je njoj i draži,i volija bi da imamo i skakavca, radi toga da mu napravim ili nabavim velika kola,željezna i da mogu s njim zagrtat krumpire,bob i slične stvari radit,na način da prodjen priko cima od krumpira..
agrija bi mi bila ok,ali se bojim njenih problema..ima mi prijatelj agriju,i govori mi da feder startera puca non stop..a da platine za nju traju točno 1 radni sat!!!
da je mirija mobitelom,i da su mu troje trajale po 1(jedan radni) sat..a da agrija troši ka stari tristać,i da će krumpiri bit skuplji od teletine s njom..
jel se agriju da kupit u lošem stanju i na nju ugradit neki drugi motor,dizelaš po mogućnosti?
znam ima imt-a dizelaša,ali oni su,(ako se ne varam) manje-više svi s vučnom frezom..a ja imam prastaru mutu s malim brojem radnih sati i nemam ju namjeru minjat..nešto slično agriji dobro bi mi došlo..ja imam svoj još jedan skakavac,mio standard sa mašinom od tomosa.taj je preslab za polje.dosad je mio drlja frežuć vrtlić od 30tak kvadrata,pa se nije sasadija a čuja sam da je mio nekvalitetan..volija bi nać benasija dizela,s 10tak konja,+ - 2-3 konja,s frezama umisto kola,ali ih nema baš..ili su skupi ka svetog petra kajgana..
tetka bi dala 7-8-10tkn,za sve skupa, i freze kola..

a kako to vjerovatno meni ostaje, i za radit njoj zemlju i poslje u ostavštinu, u cilju mi je nać joj nešto s čim bi dugo bila mirna..jer kakve sam sriće to će drljat 6-7 godina i kad tetka ode bogu na istinu,meni će se pokvarit prvi dan...

ima li admine,neka tema di su samo skakavci i njihove finese obradjeni?(ako ja spamam temu)..

http://www.njuskalo.hr/oprema-obrada-tla/motokultivator-oglas-10663456

jel netko ima iskustva sa ovim mašinama,i koliko je ovo preporučljivo??
jel ova "KAMA" isto kipor,ili je to neka lošija ili bolja marka?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh