• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Preporuka za kupnju motokultivatora

  • Temu pokrenuo igor266
  • Datum prvog posta

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,659
od 7.20 počinje najbolji dio, i na kraju meću uže s druge strane..nekužim se ništ, ali u čemu je problem..dal su stvarno vukli na krivu stranu?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Ima nesto gore sto cuva pijane ,zato i nece kresnuti. Zezam se malo ,jer dobro znam sta je 509 i srecno su oni prosli sto nije dobio kontra paljenje pa iskidao ruke.Rodjak je imao nov i nije znao kako se fakticki pali i isto ko ovi na zez ,pa kad je motor vratio kontra kanap bacio ga 2m na drugu stranu mkt. Imaju ludacku kompresiju i kad se ovako zezaju hoce nasisati nafte u stubline a onda tesko pali ali hoce trgati ruke. Ima nekoliko snimaka jos kad poture debilima da pale da bi se ismejavali. .nebi mi bilo ni strano da neko nije sta cacnuo da neupali namerno radi snimka ili da neizginu. U mojoj mladosti sam jednom drugaru morao cesto da izmesam kablove od paljenja ili neku caku da mu auto neupali jer toliko pijan bi ubio nekog
 

flayer

Član
Tu od
6 Velj 2015
Poruka
37
Dizel kopačica

Pozdrav,
molia bi savjet po pitanju izbora kopačice.Naime, pokušavam se odlučit kupit dizel kopačicu od 8 do max 10ks(naglasak na pokušaju jer moj izbor meccanica benassi 8,2ks košta 19000 iljada za gotovinu) a rabljenih ima jako malo i cijene su dosta visoke.Moje pitanje, koliko se isplati dat za rabljenu i na šta triba pazit kod kupnje iste i možda još neka preporuka nekog drugog proizvođača.


Thx
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,190
Re: Dizel kopačica

Labinprogres Adria 04 ti je izuzetan izbor, znam iz prve ruke.
Ja bi to gledal.
 

flayer

Član
Tu od
6 Velj 2015
Poruka
37
Re: Dizel kopačica

Gleda san i njih, jesu nešto povoljnije po cijeni od benassija, al san čuja da im je lošija strana getriba.
Neznan koliko dugo imaš tu labinku?!
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,525
Re: Dizel kopačica

Jel kupuješ popularno zvani skakavac ili motokultivator s vučnom frezom?
Procjenjujem da je za skakavac dovoljna snaga do 6 KS. Bojim se da bu jači preteški za upravljanje. Ovo je samo moje skromno mišljenje.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,190
Re: Dizel kopačica

Nemam ja, ali ima moj prijatelj, na kamenjaru poput tvojeg. Ima Lombardini 6LD360 motor.

Kaj se tiče getribe, ja bi rekel da je to vrlo jaka izvedba: aluminijsko kućište mjenjača i gusana "noga" pogona freze.
Proizvođač getribe talijanski je Eurosystems.

Današnji Benassi su igračke u usporedbi s obim.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Re: Dizel kopačica

Svima njima je manje više potrošna roba konusno-tanjurasti par na nogi. Pogotovo ako se radi u kamenu. Kod mene kamena nema pa mi taj par dura preko 30 godina.
Mi smo nekad imali benassi bl 85(7ks), no bila mi je prelagana i to je u pravom smislu bio skakavac. Ovaj dizel je skroz neka druga priča, puno mirnije radi ako su neki solidni uvjeti.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Re: Dizel kopačica

Po mojem razmišljanju Hondica sa Janmarom bi bila odličan odabir.
Imam ju (patrdon tata ju ima) več dosta godina i nema nikakve brige sa njom.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Re: Dizel kopačica

Točno Muhač a kad tata vozi tuda i ja imam muke sa dupljakom za njim (po šumi) :icon_fU:
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Re: Dizel kopačica

Po mojem razmišljanju Hondica sa Janmarom bi bila odličan odabir.
Imam ju (patrdon tata ju ima) več dosta godina i nema nikakve brige sa njom.

Moram se složiti makar sam ju popljuval radi pojedenih zupčanika na remenici...

Yanmar je svakako dobar izbor, a Honda jeftina i jednostavna za održavanje... iako i ovo što je ZJ preporučio svakako prolazi.... vidio sam nešto slično i mislim da je kvalitetnije izvedeno....no subjektivna je to procjena jer nisam probal v ruke ak bu obraubalo zube :icon_lol:
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Re: Dizel kopačica

Pa sve u svemu, složio bih se i ja da je dosta robusnije napravljeno nego honda. Treba uzeti u obzir da su to mahom kupovali ljudi koji su zaista imali namjeru je dobro upregnuti. K tome, rijetko koja radi sa zahvatom manjim od 1m. Prednost honde su definitivno spojke i što je honda nešto sporija na kotačima.
 

flayer

Član
Tu od
6 Velj 2015
Poruka
37
Bija danas provat labinku i razočaran san za 2000 kn manje od benassija koliko je lošiji.Kod paljenja nema dekompresiju za lakše paljenje, mjenjač Bože sačuvaj (moraš lupat po mjenjaču da pogodiš brzinu)-kaže trgovac to će se razradit, podiga volan da svoju visinu na pituri friževi od podizanja volana.Definitivno križam labina...
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,717
Da li si možda vidio neki Sep (talijanski), čini mi se da postoji varijanta sa diesel motorom od 8 - 10 KS (motor Lombardini). Za ozbiljnije kopanje vinograda i ostalo (relativno dobro umara :(sweat):). :icon_wink:
 

flayer

Član
Tu od
6 Velj 2015
Poruka
37
Ima li ko ovoga labina adria, živo me interesira jel to normalno da teže upada u brzinu ili je zbilja potrebo vrime da se mjenjač razradi...
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Mjenjač je u početku ide teže, a kasnije još i više:icon_rofl:
Neće se nikad brzine mjenjat kao u autu. Prije sam imao "H" mjenjač, sad imam linijski mjenjač, oba su talijanskog porijekla, al da baš nešto klize, ne bi se moglo reči.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Jednostavno kod labina nije sinhronizovan menjac i nikad nemoze zgodno ulaziti u brzine vec kruto i nekad cak i zakoci polugu jer zub u zub neuskoci. Nije to ni toliko bas tesko jer poljoprivredna je to masina i prilicno zastarele konstrukcije takoreci.
 

Najnoviji postovi

Na vrh