• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Preporuka za kupnju motokultivatora

  • Temu pokrenuo igor266
  • Datum prvog posta

kolekcionar

Član
Tu od
7 Pro 2011
Poruka
34
Kod dizela gledati kubikažu a ne snagu. Na LDA450 može da piše da ima konja koliko hoće on je 500kubika i iz toga može izvući koliko i svaki drugi sa 500kubika. Međutim, LDA ima ubjedljivo najbolji regulator gasa što je itekako bitno za rad. Što se tiče ostalog bilo koji domaći proizvođač, pod domaći mislim na Labin, IMT itd. IMT se čak sjetio da zatvori fabriku motokultivatora pa tako mislim da su novij 509 istog kvaliteta kao i one od prije trideset godina.
 

belscak

Član
Tu od
5 Svi 2010
Poruka
78
Re: MIO standard F-400

Tražim frezu mio rabljenu F4.. ili F6.. i vidim da ima svašta za punuditi.Na što trba paziti i koje motore da gledam?Dali bi gx160 bio najbolji izbor,ali vidim da ima i kineskih takvih, kako da prepoznam razliku?I za kraj dali se sa njome normalno može nagrtati krumpiri saditi?
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Re: MIO standard F-400

Sa f-600 možeš, a sa f-400 baš i ne. Ima zet 600, a ja 400 i vidim da je 400 igračka.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
Na 400 treba stavit barem 30 kg utega da bi mogla dobro nagrtat. Snage ima relativno dosta ali nema težine
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
734

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
Mislim da je za frezu bolje da se ne freza u krug, ima kod mene jedan mio 600 3 mjenjaca promjenio svaki pukne od forsiranja, bolje je ako su vocke u redu jednu ravnu crtu frezat nego krug ako imas i veliki traktor onda ti je bolja investicija freza koja ide van sirine traktora nego freza sa kojom pustis jaja
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
ako želiš frezati u krug,nipošto onu sa drugog linka,ima "automatsku šperu",odnosno oba kotača se konstantno vrte,i zato je teška za okretanje.
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
Ja mislim da mu sve tri freze koje je gledao na njuškalu imaju blokirani diferencijal i s njima se neće vrtiti u krug, već može samo frezati uz voćke.
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
734
Hvala na savjetima. Zna li tko koji mtk ima posebno kvacilo za svaki kotac? Nesto kao rucna kocnica na ruckama?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,523
Zašto izbjegavaš skakavce poput onih koje ti je predložil @karlo.m.
Meni se čini da su oni jedini dobar izbor za kružno frezanje.
Ja imam mtk BCS koji ima diferencijal i odvojene kočnice, ali nikad ne frezam u krug promjera manjeg od 10 metara.
 

Dubravac

Član
Tu od
31 Ožu 2015
Poruka
200
Sa vučenom frezom nema frezanja u krug. One su lakše za rad i namjenjene za frezanje kretnjom ravno.
Možda nešto ovakvo za frezanje u krug.
qth1gx10.jpg

uhqweh10.jpg
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
734
Vjerovatno cu kupiti mio 600,620,630, navodno imaju blokade pa je lakse ici u krug, sa kopacicama umjesto kotaca i bez vucene freze. Nasao sam u bj jednu povoljnu, pa svakako idem 11. u gudovec pa pogledam. Hvala na savjetima.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
Ocito si preskocio moj post u kojem sam ti reko da covijek kod mene ima frezu mio 600 i 3 mjenjaca je promjenio bas zbog tog frezanja u krug, vjerujem da nije jedini kojemu se to desava nije siledija, jednostavno nise predvidene za to
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Deblokade poluosovina se ne smiju koristiti pod teretom.
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
734
Ocito si preskocio moj post u kojem sam ti reko da covijek kod mene ima frezu mio 600 i 3 mjenjaca je promjenio bas zbog tog frezanja u krug, vjerujem da nije jedini kojemu se to desava nije siledija, jednostavno nise predvidene za to
Procitao sam ali sam mislio da je radio sa vucenom frezom. Ako se freza sa motikama i mtk ima blokade, ne bi trebalo biti nekog pritiska na mjenjac?

Nisam znao za deblokade. Cemu onda koriste?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Trebalo bi ih uključivati pri isključenom pogonu (ima li to onda smisla?).
To su kandžaste spojke koje nezavisno pogone lijevu i desnu stranu osovine, radi lakšeg skretanja s raširenim kotačima.
Ne vidim im svrhu kad su na osovini motike, jer većina jačih kopačica ih nema (tj. ima krutu osovinu).
 

vizy

Aktivni član
Tu od
1 Lip 2014
Poruka
307
Imam IMT 506 kopačicu sa 2-taktnim motorom. U krug se ide bez problema, samo na nagnutom terenu treba biti jako spretan. Nije tako jednostavno. Zato je moj prijedlog: posuditi i isprobati rad sa takvim strojem na željenoj parceli.
Imam MTK: BCS 740 sa blokadom diferencijala, odvojenim kočnicama i inverterom te transportnom brzinom.
Milina za raditi. Ali je zbog dužine rad u krug sa frezom nemoguć.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,729
Ako stisneš blokadu, onda ta strana ne vrti( ne freza) i nema svrhe u krug.
Zašto ne ići dva metra u pravac, pa stisnit blokadu i okrenit se i drugu stranu pofrezat, i onda na sljedeču vočku.

To može onda radit ili kopačica , a može i sa vučnom frezom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh