• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Preporuka za kupnju motokultivatora

  • Temu pokrenuo igor266
  • Datum prvog posta

vizy

Aktivni član
Tu od
1 Lip 2014
Poruka
307
Ja blokadu diferencijala koristim samo kod rada na nagnutom mokrom terenu kod gibanja u ravno. U krug blokada diferencijala nema smisla.
No za kružno gibanje je odlična stvar odvojiva kočnica. Tko ima npr. IMT 539 - zna kako se okreće sa razdvojenim kočnicama.
Ali oko stabla krug sa MTK je nemoguć jer je stroj duži (može se vrtjeti oko kotača, ali ne i oko ruba freze). Dakle ostaju za krug oko stabla kopačice tipa SEP kao na prethodnom postu.
A rad na nagibu i sa rahlom zemljom kopačicom je po meni samo za fizički dosta spretne ljude. Još jednom: isprobati prije kupnje!
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,729
@vizy, mi ovdje govorimo o blokadi pogona jedne strane noževa, kod honde npr. i drugih kopačica koje to posjeduju, radi lakšeg okretanja sa njima.
Ti strojevi takvi nemaju diferencijal kao tvoj stroj.
 

vizy

Aktivni član
Tu od
1 Lip 2014
Poruka
307
Isprika što nisam znao da to neke kopačice posjeduju pa nisam razumio.
No kako si i sam rekao tad blokirana strana ne freza i to nema smisla za kopanje oko stabla.
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
734
Danas sam postao vlasnik mog prvog MTK. Dakle, mio 604 dizel sa yanmarom. Kupio sam ga u puli. Za ne vjerovati, pogledam butigu, jedam mio f400 sa striznom kosom, kopacicama i prikolicom 200 eura, ipak sam se odlucio za dizela i platio 350 eura. Izgleda kao nov, upalio na pola spage. U iduci petak mi dolazi u djakovo pa posaljem slike.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Sretno i da zadovolji tvoje potrebe. Ima snage, dizel malo troši - dobar izbor.
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
734
Bio je jedan 620 za 1850 u umagu. Hocu reci da su u istri duplo povoljniji nego u ostatku hrvatske. Sto se tice snage, toga se bojim. Ima samo 3,1 kw.

np4d46.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
Ja kada gledam nekoga tko kopa sa hondicom ili mio kopačicama meni to izgleda totalno smiješno...muči se kopač i kopačica a učinak je jako mali!
Zato su ti u Istri tako jeftine jer mi gledamo na veće kopačice kao što sam ti zaljepio onaj video i onda se posao odradi kako spada!!!
Kada budem okopava masline cu snimit video pa ceš viditi koja je razlika.
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
734
...prvo sam otisao u trst kod goldonija. Popili smo kavu, pa ka pitam imali koji MTK, kaze da to uopce ne proizvodi. Vracam se preko kopra, vidim ducan ali je vec zatvoren. Probudim se drugi dan, kupim glas istre i u njemu butiga, a u butigi moj MTK..
Kod susjeda od mog apartmana, freza masline u krug sa labin 500 kopacicom, kaze godinama...a necu koristiti blokade pa valjda izdrzi.
 

jogirab

Novi član
Tu od
25 Stu 2015
Poruka
1
Labin Progres vs. Goldoni - kojeg kupiti ?

Pozdrav.

Idući tjedan bi trebao kupiti motokultivator sa kardanskom prikolicom.Osnovno mi treba za prijevoz drva i kamena i piljenje drva na cirkular te nešto manje za frezanje .U dilemi sam između Labinprogresa GREEN 3LD 510 i Goldonija My Special 14 ili 15.Motor im je isti,a razlika u cijeni poveća jer je Goldoni skuplji.Ciljam na cca.14 konja jer imam dosta uzbrdica pa pretpostavljam da mi treba jači motor.

Kojeg odabrati ili neka treća opcija (linkovi?) ,samo da je motokultivator ?

Isto tako me zanima gdje nabaviti sjekač/drobilicu granja kao dodatan priključak?

Hvala.Jogi
 

insomniacro

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2015
Poruka
137
To su manje vise isti isti strojevi, ja bi rađe uzeo Labinca s elektropaljenjem a cifra ce biti manja nego za goldoni s remenicom.

Pogledaj i po njuškalu, ima dobrih labinaca sa kardanskom prikolicom i frezom za cca 12 do 15 tisuća kuna

Inace My special 14 ti je 3ld510 sa cca 12.2ks a my special 15 ti je dizel sa 2 cilindra ~ 13,6 ks
Snage im ne fali, dida mi je ima special 130 (3ld 450, cca 11 ks) ,30 godina svakodnevne upotrebe.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Ak gledaš nove, onda Goldoni. Ak gledaš starije, onda isto Goldoni a može i Labinprogres.
 

Incognito1979

Novi član
Tu od
21 Sij 2016
Poruka
8
Poštovani,
Molio bih preporuku za kupnju novog motokultivatora.
Imam 2 vrta površine cca 500 m2 koje bi obrađivao sa njim i prevozio bih terete do 300 kg maksimalno.
Dosad sam koristio staru Mutu specijal...
Nakon pretraživanja po internetu izbor sam suzio na 4 modela za koje mislim da bi zadovoljili moje potrebe:

- Grillo G107d - Subaru EX27
- Bertollini 410 - Honda GX270 OHV
- Muta Maestral 4/3 - Subaru EX27
- Labinprogres Greeny CH395 - Kochler CH395

Zanimaju me vaša iskustva sa tim strojevima ako ih netko ima, izdržljivost, dostupnost dijelova i cijena istih.
Svaka informacija i svaki prijedlog je dobrodošao.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
ja nikad ne bi preporučio za transport nešto kaj ima pužni prijenos ..za ostale stvari gledaj broj brzina , invertor(za potrebe košnje ili bilo kakve poslove kad treba okrenuti ručke ) .

opčenito mislim da je to dobar popis radova za jedan mtk grupe "super specijal "od domačih ... naravno tu dolazino i do dizel motora ,itd.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Od navedenih ti jedino Bertolini (13.3km/h) i Muta imaju transportnu brzinu (14.4km/h),.
Muta Maestral ima identične brzine napred i natrag, gusanu getribu s diferencijalom, šperom i zasebnim kočnicama.
Bertolini nema diferencijal.
Labinprogres Grenny i Grillo imaju diferencijal.
Greeny ima samokočni puž, pa je prikladniji za brdo, dok na Grillo-u treba kočnicu doplatiti.

Od predloženih (po meni) Muta Maestral je najbolji izbor.
Za Maestrala ti mogu (iz vlastitog iskustva) reći je dobar stroj.


Istina, kak veli kolega Puknuti, svi oni imaju pužni prijenos.
 

Incognito1979

Novi član
Tu od
21 Sij 2016
Poruka
8
ja nikad ne bi preporučio za transport nešto kaj ima pužni prijenos ..za ostale stvari gledaj broj brzina , invertor(za potrebe košnje ili bilo kakve poslove kad treba okrenuti ručke ) .

opčenito mislim da je to dobar popis radova za jedan mtk grupe "super specijal "od domačih ... naravno tu dolazino i do dizel motora ,itd.

Hvala na savjetu, MTK mi je bitan prvenstveno za frezanje vrta i za transport a možda bi danas, sutra kupio i roto kosu. O SS-u ne razmišljam iz 2 razloga:
1. preskup mi je, ovi kultivatori koje sam naveo su cca 2000 € (bez priključaka) jedino je Greeny nešto skuplji
2. otac mi je nekad imao Labinca 14 ks sa kardanskom prikolicom i moram priznati da je to fenomenalan stroj ali mi se zamjerio zato jer je težak za
rukovanje i vibracije su prilično jake pa to ne bi uzimao ni da imam te novce.
Imam 180 cm i težak sam 72 kg i složit ćeš se da tak nešto nije za mene...
S obzirom da sam dosad koristio za to Mutu sa Lombardinijem IM350 mislim da
bi ovi MTK koje sam naveo bili dostojna zamjena za stari.

Od navedenih ti jedino Bertolini (13.3km/h) i Muta imaju transportnu brzinu (14.4km/h),.
Muta Maestral ima identične brzine napred i natrag, gusanu getribu s diferencijalom, šperom i zasebnim kočnicama.
Bertolini nema diferencijal.
Labinprogres Grenny i Grillo imaju diferencijal.
Greeny ima samokočni puž, pa je prikladniji za brdo, dok na Grillo-u treba kočnicu doplatiti.

Od predloženih (po meni) Muta Maestral je najbolji izbor.
Za Maestrala ti mogu (iz vlastitog iskustva) reći je dobar stroj.


Istina, kak veli kolega Puknuti, svi oni imaju pužni prijenos.

Hvala na korisnim informacijama, već dobivam predodžbu što bih mogao/trebao kupiti.
Nisam znao da Bertollini ima transportnu brzinu, na službenoj stranici to nije navedeno:
http://www.mybertolini.com/Prodotto...liaRif=513&idFamiglia=520&idSottoFamiglia=528
Što se tiče Mute Maestral i meni je djelovala kao najbolji izbor.
Da li uopće netko u Hrvatskoj prodaje Mute Maestral i priključke?
Na internetu nisam našao nijednu trgovinu u Hrvatskoj koja bi ih prodavala, ima
ih par koji prodaju samo dijelove.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Prodaje ih Hittner.
No, radije kupi rabljenu (moja je iz '89) ili pogledaj u Sloveniji.

Pogledaj i BCS.
Kolega Vizy je imal istu dilemu prije godinu i pol, i dosta smo raspravljali o tome.
Kupil je rabljeni BCS u Sloveniji.
BCS je "de luxe" izvedba Mute :)

Jedino ti moram iskreno priznati da je za frezanje Greeny bolji od Maestrala (Bar je stari Mondial bil). U svemu ostalom Maestral je bolji. Pogotovo u transportu i košnji (ima više i bolje priključke od Labinprogresa).
 

Incognito1979

Novi član
Tu od
21 Sij 2016
Poruka
8
Ako se odlučiš za Mutu, vjerojatno bi jeftinije prošao ako je kupiš u Sloveniji.

http://salomon.si/oglas/kmetijstvo-...i/motokultivator-struc-muta-maestral/13.AX38J

Znam, samo sam ju i našao na slovenskim web stranicama, ima je čak i jeftinije:
http://www.trgovina-frama.si/sl/Osnovni_stroji/Muta_MAESTRAL_43_Subaru_EX27-Motokultivator/
Hvala na savjetu.

Prodaje ih Hittner.
No, radije kupi rabljenu (moja je iz '89) ili pogledaj u Sloveniji.

Pogledaj i BCS.
Kolega Vizy je imal istu dilemu prije godinu i pol, i dosta smo raspravljali o tome.
Kupil je rabljeni BCS u Sloveniji.
BCS je "de luxe" izvedba Mute :)

Jedino ti moram iskreno priznati da je za frezanje Greeny bolji od Maestrala (Bar je stari Mondial bil). U svemu ostalom Maestral je bolji. Pogotovo u transportu i košnji (ima više i bolje priključke od Labinprogresa).

Ne bi išao u kupnju rabljenog, kupujem za idućih 30 godina.
BCS sam isto gledao i to je super stroj ali nema transportnu brzinu.
Za transport mi je dosta bitno jer imam voćnjak 2 km od kuće a tamo imam i
manji vrt pa ponekad trebam prevesti 100L vode za zaljevanje, koslilice a na
jesen i 20 vreća krumpira :)
Uglavnom, hvala svima na savjetima i znatno ste mi olakšali izbor.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Vjeruj mi, isplati se kupiti rabljenoga.
Ja sam raskopal dvije getribe na Maestralu. To iznutra izgleda nepoderivo. Jedino kaj je kritično je puž(ni vijak) i pužno kolo. A to se jeftino promijeni.

Prijatelj ima Kosora (dakle, identični stroj, drugačijim ručkama i oklopom), dela puno više od mene, stalno vozi prikolicu na punom gasu i s njim je izgradil vikendicu (vozeći po 300-400 litri vode). Kupil ga je 10 g staroga i nije još uložil kune u proteklih 20 godina koliko ga ima.
 

zuzu

Novi član
Tu od
12 Tra 2016
Poruka
2
pozdrav ,ja sam nov u svemu ovom
citam forum vec 10tak dana ali nekuzim ja bas to previse
(mislim kuzim koliko para toliko i muzike ali para nema)

ovako ,umorio se od gonjenja koslilice po rupama i ogromnoj travuljini pa si rekao da vidimo alternative

polje je vocnjak oko 100m x 70 i to x2 ,zaraslo je jer je dosta daleko i kosi se samo 2x godisnje ,nekad i 3x
neravno je ,pa mi je plan to prvo pofrezati da se poravna malo i ubije korjenje te travuljine

e sad ,prvo sam mislio kopacica nekakva na prikolicu i udri
pa citam tu ovo ono i da ce mi ledja otpasti ako uopce to bude moglo kopati
drugo multikultivator .ajde to i izgleda malo ozbiljnije ali cijene 16+ tisuca samo on

ok polovno e tu sam se pogubio i odlucio pitati
znam da svi govorite dizel i to da valja je 2000+€ po savjetima tu
ali nemam ja te pare ,da imam skupio bi jos malo i uzeo neki traktorcic

prvo opis zemlje ,zemlja je bila pod zitaricama mnogo godina i redovito obradjivana
i onda je pustena sama sebi oko 15tak godina (po prici bivseg vlasnika)
nakon cupanja drveca s nje (jasen ) i korjenja (pomogao mi bivsi vlasnik s zetorom)
i prvo oranje ,tanjiranje ,je on besplatno uradio
i ja se odmah uhvatio u sadnju vocaka ,redovi su napravljeni da ima oko 2 metra od svake vocke
tad je pocela trava rasti ,prva bitka ja s onom smjesom protiv korova na nju
i normalno izgubio bitku
druga kosilica ,nerjeseno ali ta se bitka trazi bar 5-6x godisnje
treca bitka posudjen benzinski trimer --isti vrag kao i kosilica

e sad pomoc ,,,,
sta da si uzmem (s njuskala ili sta da trazim lokalno) kopacicu ? multikultivator/frezu ?
ja sam totalno bez ideje doduse i novaca :)
pa da nekosta previse a da ide ,,sto se kaze

hvala
 

Najnoviji postovi

Na vrh