• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Preporuka za kupnju motokultivatora

  • Temu pokrenuo igor266
  • Datum prvog posta

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,715
U jednoj drugoj temi si napomenuo da bude malo jača i sa prikolicom (nisi naveo da li kardanska prikolica), da i još si napomenuo da može zamijeniti traktor. Mtk koji može zamijeniti traktor ne postoji !

Ako si pak mislio na neki mtk da može frezati i pogoniti kardansku prikolicu, od 10 -13 KS onda je to Labin SS ili Goldoni u varijanti sa motorima Lombardini LDA 450 ILI LDA 510.:(talk):
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Kupljenec: netreba citirati prethodne poruke, slike i sl.
Ak već treba nekaj citirati, onda se izvuče samo riječ ili rečenica, da se izbjegne dvosmislenost, ali da se rade veliki postovi.


Grillo, BCS/Ferrari, Lampacrescia, Muta...svi su podjednake konstrukcije, s identičnim motorima. Naravno postoje razlike među njima.
BSC i Grillo imaju aluminijske getribe, Lampacrescia/Muta imaju gusane.

Nemoj gledati toga Grilla ko nekaj posebno. Sve je to u klasi Mondiala, dok je Goldoni/Labinprogres SS za dvijeklase grublji i moćniji stroj.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ma ne gledam nekaj posebmo,al jeftiniji je od ostalih,meni je bitno da si mogu otpeljati flaxericu snjom, špricu u vinograd,neke bačve,i da si sfrezam ak mi kaj treba, mislim si da bu mi tak lakše nego za sve kopčiti traktor.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ma nove gledam, ko zna kaj se polovno može kupiti, krami ima da je to strašno, još ti tak super upakira to.
I kad kupiš nema više reklanacije.
Viđeno kupljeno.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
To nije traktor sa skupom elektronikom. Sve se to da jeftino popraviti.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Pa je,al nebi nekaj kupil da više šerafim nego da se vozim.
Nazadnje te to sve skuplje košta.
Mada je sve skupo kak se got okrene.
Najbolje je kupiti vani ak je moguće.
Meni je zbilja prikolica bitna.Velim ja to sve malo bi trebal.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Moj susjed, zidar je napravil kuću, obrađuje gorice i vrt već 25 let sa starim Kosorom.
Nije valjda uložil više od 50 kn u njega (ne računajući gorivo).
Svi ti strojevi relativno malo rade pri nama, a izbor rabljenih je solidan.
Više nigdar nebum kupil novi auto/traktor/stroj. Ne isplati se :)
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
Moja muta je kupljena za 2600 kn polovna sa frezom, napravio sam prikolicu i plug razgrtac, radio 6 god sa njom, dao 200 kn za dijelove pri popravcima, kad odbijem benzin zaradio 3000 kn usluznim frezanjem, i prodao ju za 3700 kn, jednostavna matematika kaze da sam debelo u plusu
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Hvala ti na odgovoru,ma gledam ove koltivatore,https://www.bonum.si/Prodajni-program/motokultivatorji/motokultivator-grillo-g-107d/ isto mi se zanimljivo čine,nebi varijantu sa kardanskom prikolicom,to mi je malo preskupo za kaj meni treba.
Mislio sma da mi zamjeni traktor kad nekaj vozim,da ne kopčim traktor svaki put,lakše je frezu zakopčiti i otići do vinograda ili na vrt,ili pak nešto treće.
jel ovo za tebe ?
http://www.njuskalo.hr/strojevi-obr...-prikljucima-prikolicom-primus-oglas-21972339
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Ovo mi je dost zanimljivo,a kakva je to cijena za to sve?je to puno malo?ko dela te primus freze? Al sve ima kak je da je.
kinesko je , kao i telefon ili ekran u kojeg gledaš , kao i četkica za zube koju ja još nisam koristio jutros , kao i žarulja koja je zašlužna da nisam jutros zapišao školjku :drink:...a vjerojatno je isti takvi sudjelovao u prozvodnji rižu koja bu danas za ručak
 

Najnoviji postovi

Na vrh