• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Preporuka za kupnju motokultivatora

  • Temu pokrenuo igor266
  • Datum prvog posta

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,844
Kad bi kupoval Rurisa, jel bolje uzeti sa dizel motorom od 208 cc ili benzinac iste zapremine?
Nedavno sam objavio slike kako je montiran dizel motor KAMA na MUTU Gorenje. Ruris je isti motor samo druga boja. Ne gledaj na potrošnju tu je mala razlika. Za istu kubikažu dizelaš je jači.
O'š ga kupiti?
 
Posljednje uređivanje:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Dizel, bolje je bildanje mišića kod paljenja, ili upali od prve ili nikako!:cool:
 

Futvač

Dobro znana faca
Tu od
18 Tra 2021
Poruka
208
Koga, Rurisa? Vjerojatno budem. Mislim da bi trebal zadovoljiti moje trenutne potrebe, a dobil sam potvrdu da se ipak ne kvare, da su prilično čvrsto napravljeni i da su dobar omjer uloženog i dobivenog.
Nemam ja neznam kakvu poljoprivredu doma. Za moj vrt bi to trebalo biti dovoljno.
Brgud, kaže da Ruris ima onaj ventilić za kompresiju ili kak se već zove, tak da nebude valjda previše bildanja.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Uvijek dizel, da motorka može na taj derivat i nju bi si kupil.

Benzincu priznam da je lakši, ali kaj to vredi kad se zmučil dok ga pokrenem vise nego s dizlom, pa kašljucanje u radu, a toplog ili mlakog upaliti je umjetnost.
I naravno, potrošnja.
 

Futvač

Dobro znana faca
Tu od
18 Tra 2021
Poruka
208
To sam mislil samo se nisam mogao sjetiti. Imam to na motorki, ali se nisam zamaral sa nazivom. Barem tak dugo dok funkcionira.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,844
............
Brgud, kaže da Ruris ima onaj ventilić za kompresiju ili kak se već zove, tak da nebude valjda previše bildanja.
Najprije potegneš špagu dok ne dođe "do teškoga". Onda ručicu dekompresije povučeš prema sebi.
Tada potegneš! Dekompresija se sama isključi, ali ipak nekad hoće "ruku izčupati". Taj motor ima mogućnost (mjesto) ugradnje elektropokretača, ali nema na zamašnjaku zupčanik.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
A zupčanik zamajca i alnaser koštaju ko pol novog motora.... i još bateriju trebaš, a nema ju kaj puniti jer ako i to hočeš onda treba i namotaje..... a to sve skupa košta ko još jedan motor i u konačnici tolko freza ne vredi.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,844
Zupčanik i alnaser se mogu naći, a akumulator na - auto. Pa ne pališ na svakom okretanju
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
pa kod paljenja tih dizel motor kolko znam postoje dvije tehnike. ove godine sam doživil dva generalna motora takvih dizel motora. jedan lombardini a drugi cardano ili tako nešto. jako stari piše milan italija na njemu. za njega nema nigde dijelova. ako takav motor ima dobru kompresiju onda prolazi tehnika na raznjihavanje. lagano vučeš i puštaš da motor tebe povuče i onda kada te motor dobro povuče onda ti povučeš. ok tehnika. druga tehnika je da radilicu vrtiš rukom kontra od normalnoga smijera paljenja do tvrdoga. onda staviš špagu i povučeš jako. bez njihanja. ova druga tehnika je dobra ako nemate osječaja i lošu kompresiju. kod cardano motora pošto nema novih dijelova stavljeni su stari sklop klip cilindar itd. kompresija dosta loša. da bi upalio napravi se baklja (oklasak se namoči u dizel i zapali) i stavi se na usis. onda se povuče tehnikom dva. onda motor upali ali treba baklju držati 20 sec da se motor dobije. kada se motor ugrijao onda je dobro radio. dosta jak i rezao. i nije dimil.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Zupčanik i alnaser se mogu naći, a akumulator na - auto. Pa ne pališ na svakom okretanju
Ima, ali košta ko Svetog Petra kajgana.
Imam takav zamajac a alnaser je došel bez rotora.
Nikak da se toga primim da napašem neki drugi na svoju frezicu.
Možda ovu zimu ako bude vremena.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
A ima i motora sa elktro starterom.
Koji košta manje nego da se kupuje zasebno kit.

Puno puta se je nabrajalo, kako se može naći zupčanik i elektropokretač (od nečega?), samo što to nitko još nije prezentirao u praksi, da saznamo od čijih dijelova se je to sklepalo?:rolleyes:
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh