• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Preporuka za kupnju motokultivatora

  • Temu pokrenuo igor266
  • Datum prvog posta

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Ma baš ste naivni ili se samo pretvarate. 🥴 Uzeti neki insert sa interneta i onda ga ovdje objaviti (samo taj izolirani ) segment i to je vama zdravo za gotovo. I onda još spominjati na osnovu toga "matematika kaže"?

Na ovom linku si pogledajte pod "NETO SNAGA" i "KONTIUIRANA NAZIVNA SNAGA".

Tako je sa svim motorima. Recimo najsvježiji primjer kad sam kupovao cirkular, isto tako su na kutiji bile navedene dvije vrijednosti. Pitam trgovca "Što znači ova manja stavka " ? što se tiče snage. On malo blene i gleda u oblake, pa pita kolege, pa na mob. nekoga zove i nije mi znao reći itd....

I ako malo proguglate na više različitih stranica naići ćete na različite podatke. I to za obadvije stavke od 4,6 KW do 6,4 KW.

Malo za usporedbu Honda G200 197 cm3 , 5,1 KS. 5,1 : 197 = 0,026 (snaga po 1 cm 3).
Honda GX 270 , 270 X 0,026 = 7,020 KS.

E sad samo treba znati što je NETO SNAGA, a što je KONTIUIRANA NAZIVNA SNAGA.:geek:
 

Kingpin

Novi član
Tu od
27 Lis 2022
Poruka
4
Ovo mi je iz ponude screen shot, zar je tih 0.2 KS bitno, ionako je to izlazna snaga motora, jedino je bitno izlazna snaga na vratilu gdje se spajaju radni strojevi a tu snagu ionako nitko ne objavljuje..., Mene više zanimaju recenzije i iskustva nekog tko ima BCS, nego je li 8.4 ili 8.6 snaga motora.
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,350
Brgude,matematika kaže nije bilo iz video inserta,nego proračun kw u ks. Ako ćemo o tvojim objašnjenjima nazivne snage,neto snage itd. po kojoj ti snazi plačaš policu za auto? Za nazivnu snagu ili za ler gas 🤔
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
A ča ćeš boje od tega ? :hahah:

Pomiješati svo južno voće sa onim iz domaće proizvodnje, koje i nije u velikoj dostatnost i za naše potrebe. Sem mandarinov.🍊🍐i 🍏
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Ja bi ovdje preporučio nabavu malog Tomovinkovića 418 420 523 ili ovih novijih 818 821.

Dobri sa plugom i frezom se dobiju do 32 000 kn maltene novi sigurno.

Evo traktor s prikolicom:

Freza:

A plug nađepš za 200€
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Izgleda da ga je već kupio, kad kliknem na link veli "artikl nije dostupan" 😁
Kako god odabereš neka te stroj dobro i dugo služi! 🤞🏻
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
585
Postovani, zovem se Goran, nov sam na ovom forumu i poceo bih sa obradom zemlje nekih 2000 do 4000 m2 za potrebe svoje obitelji, mozda i prodaju viskova, zemlja je relativno mekana u polju je i ima kanal za navodnjavanje odmah do parcele, uglavnom zdrava mozda organska hrana i u buducnosti imam u planu jedan manji vocnjak na nekih 3000 m2, motokultivator mi ne treba za transport za to imam terenski automobil sa prikolicom. Imam u planu kupiti motokultivator BCS 738 Powersafe, ima li itko ovakav ili slican motokultivator mozda 740..., kakav je za rad, kakvi su im benzinski motori Hondini GX 270, 340 ili motor BRIGGS&STRATTON XR1450. Ukoliko ima netko kakvih iskustava sa ovim motokultivatorom ili ovim motorima, bio bih zahvalan da podijeli svoja iskustva, cijena Honda GX 270 8.6 ks je oko 20 tisuca kuna bez prikljucaka. Ovaj motokultivator sa vucnom frezom, plugom koji se okrece 180, plugom za ogrtanje krompira i plugom za vadjenje krompira bi me izasao oko 32000 kuna. Unaprijed zahvaljujem na odgovorima i vasem iskustvu koje podijeli

Ono što nisi napisao, a jako je bitno, dali u blizini imaš nekog tko radi usluge traktorom, tj nekog tko će ti u jesen tu zemlju preorati, možda u proljeće isfrezati velikim traktorom? A ti kasnije po potrebi frezaš, siješ, sadiš, održavaš?
Ili sve moraš sam jer uokolo nema traktora?

U prvoj soluciji ja preporučam Labinprogres/Goldoni od 14ks, te male kopačice bi zaobišao, to je jednostavno presporo za toliku površinu a i vjerovatno nejako.
Tomo Vinković i slično bi preskočio jer je prevelik za međureno obradu tj frezanje kad ti već iznikne to što si posadio.
Ili je kombinacija Tomo + mali Labin/muta od 8ks za međureno, al to je više novaca.
 

Gevi

Novi član
Tu od
1 Ožu 2020
Poruka
7
Pozdrav svima,

u potrazi sam za motokultivatorom koji bi mi prvenstveno služio za meduredno unistavanje korova i za obradu malog vrta 300m2

Korove mehanicki mogu unistiti i traktorom, ali samo u pocetku dok se biljke ne razviju pa bi nakon toga koristio motokultivator s frezom. Na povrsini od otprilike 1ha. (pola ili manje od toga bi trebao proci sa motokultivatorom).
Što se tice obrade vrta. Odradio bi oranje i tanjuranje traktorom, a motokultivatorom bi usitnio za sjetvu.

Znaci od prikljucaka mi je najpotrebnija freza. Stroj bi trebao biti novi jer je dio subvencioniran. Razmisljao sam da bi ulozio do 20000kn.

Nisam siguran što bi tocno trebao za taj posao, osim toga da bi trebao biti s kopcanjem prikljucaka tj s neovisnim pogonom. Što bi mi preporucili, koja snaga motora bi trebala biti? Koji proizvodaci? Gleda sam labin i mutu, preskupi su mi. BCS je nesto pristupacniji. Gledao sam i u Panexu njihove i Ruris modele, ne znak kakve su oni kvalitete.

Ja ustvari ne znam sto mi tocno treba jer nisam nikad radio s motokultivatorima, ne znam koja snaga je potrebna za obaviti posao za koji bi koristio motokultivator
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Za to šta tebi treba ne gleda se ni snaga ni težina, moraš gledat širinu i ergonomiju, ja za međuredno koristim goldonija 14ks sužen max na 60cm, ali je strašno težak i na toj širini jako nestabilan, ja bi volio da imam nešto manje, npr Bcs ili nekoga iz te grupacije tipa Ferrari ili Pasquali a može i Grilo, može i Goldoni Jolly junior može i Labinprogres Greeny mini, znači ne top modele marki nego slabije jer za šta tebi treba je sasvim dovoljno

Evo da vidis koliko je ovo veliko a usko i strašno nestabilno ali koliko meni treba ja potrpim.
IMG-20220324-WA0009.jpg 20210504_175736_IMG_5757.JPG
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Za to šta tebi treba ne gleda se ni snaga ni težina, moraš gledat širinu i ergonomiju, ja za međuredno koristim goldonija 14ks sužen max na 60cm, ali je strašno težak i na toj širini jako nestabilan, ja bi volio da imam nešto manje, npr Bcs ili nekoga iz te grupacije tipa Ferrari ili Pasquali a može i Grilo, može i Goldoni Jolly junior može i Labinprogres Greeny mini, znači ne top modele marki nego slabije jer za šta tebi treba je sasvim dovoljno

Evo da vidis koliko je ovo veliko a usko i strašno nestabilno ali koliko meni treba ja potrpim.
View attachment 55905 View attachment 55906
Ufff brate, jesu to 15'? Ja radim sa 12' na 80cm i super mi radi...
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
Ja da kupujem takav novi stroj obavezno bi gledao da ima elektro paljenje plus ovo što kolega kaže.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Ufff brate, jesu to 15'? Ja radim sa 12' na 80cm i super mi radi...
Ne ne...to su 12" a da na 80 je super ali 60 nije jer ima visoko težište i uske ručke
Ma danas to paljenje nije neka sila jer svi imaju onaj automatski dekompresor, meni yanmar na agregatu ima to, okreneš lagano u poziciju di se pokuga dekompresora sama uglavi i samo potegnes špagu i on se sam vrati znači žena ga može upalit...a davat te novce za doplatu...ne vidim razloga, na ove stare motore treba elektro paljenje novi ne
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
Možda nema svrhe dok je novi i pali od prve, al s godinama će stroj biti sve stariji a ni vlasnik neće se pomladiti. Volim razmišljati unaprijed i osobno bih volio taj dodatak a pošto ide i preko subvencija mislim da to neće toliko osjetiti. Opet svatko nek radi kako misli da mu je najbolje.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Znam ali na žalost danas se ne isplati gledat tako dugoročno nove mašine nisu rađene da traju toliko dugo da ce vlasnika pokopat...
 

Gevi

Novi član
Tu od
1 Ožu 2020
Poruka
7
Hvala vam na odgovorima.
Gledao sam cijene i Labin mini greeny je oko 20-22000kn i uz njega se dobije freza 50cm, a gledao sam i
BCS 728 sa sljedecim motorima:
HONDA GP160V, 3,6 KW, kotači 4.00-8...................................MPC CIJENA: 14.693,00 kn
HONDA GX200V, 4,1 KW, kotači 4.00-8...................................MPC CIJENA: 16.205,00 kn
HONDA GX270V, 6,3 KW, kotači 4.00-8...................................MPC CIJENA: 17.937,50 kn
BRIGGS&STRATTON XR 1450V, 7,04 KW kotači 4.0-10..........MPC CIJENA: 16.942,00 kn

i BCS 738 sa motorima:
HONDA GX270V, 6.3 KW...................................MPC CIJENA: 19.746,00 kn
BRIGGS&STRATTON XR 1450V, 7,04 KW..........MPC CIJENA: 18.875,00 kn
HONDA GX340V, 8 KW......................................MPC CIJENA: 20.775,00 kn

+ freza koja je 5000kn nova. Kakva je situacija sa kupovinom polovnih prikljucaka za bcs? Nisam ih bas nailazio na oglasnicima.

Koji od ovih kultivatora bi bio bolji izbor? Koji od ovih motora bi bio dobar izbor da kupujem BCS? Da li je bolja Honda gx270v ili Briggs 1450v? Koliko je bitna velicina kotaca? Vidim da se neki mogu kupiti s razlicitim kotacima
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Od navedenih motora Honda GX270V, onda Robin Subarru ex270 :love: , naravno u kombinaciji sa Mutom.
Ako je mtk pretežito namijenjen za frezanje onda sa manjim kotačima.
Nisam nešto upoznat sa ovim novim BCS 728 i 738, ali ako se ovaj model BCS 278 sa motorom Honda GP160V (motor koji je za Hoby primjenu) usporedi sa Hondom F630 sa Honda GX160 koja je u cijeni skuplja od tog BCS728 za cca 5000 kn, onda to nešto govori.
IMG-909e8e07014d8417b1aaaebb9a383008-V.jpg
 
Na vrh