• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Preporuka za kupnju motokultivatora

  • Temu pokrenuo igor266
  • Datum prvog posta

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Ma imam nekog Vikinga kaj je gore Brigs bil ali nije izdržal pa bi se možda zaigral s tim, ali ja bi najradije to sve prodal i ubol nekog Tomos-Batuje.
Dopal mi se, a ako nebu od njega ništ imam kam djelove nametati.
 

Vlaj

Novi član
Tu od
3 Svi 2017
Poruka
5
Pazite ja ovdje nebiram dva ista stroja čija je jedina razlika u motoru dizel/benzin.
Ja biram između motokultivatora sa benzinskim motorom i motokopačice sa dizelskim motorom.
Izaberem li benassija dobivam nepoderivog dizela, s druge strane izaberem li labinca dobivam stroj sa svim prednostima motokultivatora ali sa benzinskim motorom.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
@brgud, diferencijal kod mtk. ništa ne znači jedino u transportu donekle.
Bolje da vuče na oba točka.
Plus manja mogućnost kvara.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,558
Napomenuo sam da je Greny bolji za navedene radove koji su sponenuti. Dif. je itekako bitan (lakše se okreće, jer vjerojatno ima nezavisne kočnice na kotače pojedinačno), a i vjerojatno ima i blokadu.

Dok Benasija moraš na živo okretat ako nešto radiš sa priključkom (npr. nagraćanje krumpira, vađenje). Taj Benasi može poslužiti i za transport (ali u tom slučaju, lomi ruke) a i nije navedeno da bi ga koristio za transport.

Znači za navedene radove Greny. :(talk):

Očekuju se komentari na ova dva mtk !

# MUHA koji Tomos Batuje ti se sviđa ? Postoje dva modela.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
# MUHA koji Tomos Batuje ti se sviđa ? Postoje dva modela.

Neznam, ja sam videl, popravljal i probal raditi s onim kaj ima centrifugalni kuplung pod motorom. Ako se po tome može vidjeti razlika u modelim.
Malo, lagano, okretno, a zvrk. Dopala mi se što ne znači da valja.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,558
Ustvari postoje tri različita modela i svi imaju isti centrifugalni fercion.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Dečki,pošto sam sve moguće gledal i iskal okolo naokolo,nekak sam najbliže ovom zmaju,veli mi prodavač da nebum požalil sigurno ak ga kupim http://www.grilloagrigarden.co.uk/g107d
i sam veli nažalost nije baš zastupan kod nas,al u drugim zemljama je jako,i kod nas se dobro unazat par godina prodaje.
Taj model dobivam za oko12500 kuna sa frezom.
Motor je Subaru 8,5KS benzinac.
Ima i putnu brzinu i težinu neku kak spada.
Je imal ko taj grillo kad?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,685
Ma niš ne fali. Obične predrasude.
To ti je isto ko kad ti vele da kupiš VW između svih dobrih auta na svijetu...
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Za te peneze kaj morem bolje kupiti?baš niš kak mi se čini.
Da nemam traktor sigurno bi goldonija zel i znal bi kaj imam,a mislim si ovo je novo i još je talijan sigurno bu me služil.
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
Za tih 12500 kn kupi polovni Labin SS i imaš bolji stroj sa dizel motorom i više snage, veću putnu brzinu i dijelova na svakom ćošku....
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Ali kaj kad neznam kaj bum kupil,pa ovo mi se idealnim koltivatorom čini, pa kaj će mi više konja od ovoga?nemam ja tak puno za delati baš.Stvarno mi nije jasno zakaj su tak ti benzinci na lošem glasu.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
činjenica je da sve ispod specijala nije za transport ni za ništa sem ozbiljne međuredne obrade ...ali karlo , ako ima negdje SS, freza s pogonskom prikolicom za 12000 j ja odmah idem po njega .Koliko gledam oglase , ili su cjene nabrijane , ili je sezona..ili se neki veg mjenja u tom železiju .
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ali kaj kad neznam kaj bum kupil,pa ovo mi se idealnim koltivatorom čini, pa kaj će mi više konja od ovoga?nemam ja tak puno za delati baš.Stvarno mi nije jasno zakaj su tak ti benzinci na lošem glasu.

ne znam gdje sam čital , ali ti uz osnovno ne dobiješ punu širinu freze , pazi da te ne zeznu oko toga ..također ima nekoliko vrsti adaptera , to isto sigurno nejde u osnovni paket
 

Najnoviji postovi

Na vrh