• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Preporuka za kupnju motokultivatora

  • Temu pokrenuo igor266
  • Datum prvog posta

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,395
Za transport, moj bi izbor bil benzinac, radi manje mase, buke i radije se vrti 3600, dok je dizelu to muka.
Ako mora biti dizel, onda svakak neki od novije serije 15LD350 ili 440, a nikak stari (dobri) jako bučni i tresavi 6LD360.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,497
U osnovi to je motokopačica, znači da ima blokiranu pogonsku osovinu, pa sa tim za transport nije baš prikladan. Nema diferncijal, ali je cijena primamljiva uz subvencije.🤪
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ako mora biti dizel, onda svakak neki od novije serije 15LD350 ili 440, a nikak stari (dobri) jako bučni i tresavi 6LD360.

Mislim da moj BCS ima 15LD350, a kupljen je prije nek su zmislili eure.
Mislil sam da je već dosta star, a zgledi da nije. 😂
 

anton5

Član
Tu od
17 Velj 2014
Poruka
86
Taj Praktik se pokazao nelošim sad koliko će izdržati to nitko ne zna, ali nije baš skup
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
722
Ne bih imt, ima ga prijatelj. Najvise koristi onu kutiju za alat na ručkama. Nešto novo, da nije skupo
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,395
Rekoh, kupi najjeftiniju Adriu.
To je ozbiljan stroj, kojeg bu jednog dana moguće i prodati (po pristojnoj. cijeni).
Aluminijska getriba s gusanom nogom, 3 brzine, kardan za prikolicu, kardan za remenicu ili pumpu...
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
579
Dobro si rekao,ako ima živaca
Znam, imamo doma IMT 506, to je popilo živaca više nego mješavine. Doduše, otkad je stavljen drugi karburator problemi su više nego prepolovljeni, sad zeza jedino sajla paljenja (povremeno, jel).
A opet, za određene radnje je stroj jako dobar, tj konkretno za frezati "u krug" oko maslina ili sličnih većih voćaka. A i tvrdu zemlju bolje freza nego dizel sa vučenom frezom. Imamo i Grillo, dizel 12ks+ vučena freza pa ih mogu usporediti po učinku i utrošku živaca.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,395
Kako je kvacilo? Blokade?
Suhi, konični kuplung. Nema kočnice, kruta osovina, nisu razdvojene poluosovine kak na MIO Hondi.
Zupčasti pogon, nema lanca.
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
722
ja sa mio standardom frezam oko vocki. 604 i 606. To je u rangu 506, samo sto se ne kvari.
Volio bih nesto sa elektropokretacem i svjetlima
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
579
Eh, kad smo kod alnasera i svjetala, prije mj dana sam bio kod jednog trgovca novom i rabljenom mehanizacijom. U dvorištu Pasquali 15ks i kardanska prikolica (manjih dimenzija, cca 120x180), svjetla, alnaser, volan + timun
Al cijena "povoljna", 2500e za rabljeno.

Mislim da je prednost tih Mio kopačica i 4t motor, manje su vibracije pa manje umara. Nisam probao al tako mi djeluje.
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
722
Svi skakavci zahtjevaju napor pri radu, dok sa velikima mozes sa jednom rukom raditi.
Za transport je bitno da su poluosovine razdvojene
 

lovro98

Aktivni član
Tu od
2 Sij 2021
Poruka
124
Pozdrav, na Muti mislim da je Univerzal model mi se nakon svakih cca 8-10 sati nekaj desi i nece palit i uvjek je do svjecice znaci stavim novu svjecicu (probal sam vise marki) i svaki put vise ne hice vise iskru. Jel zna neko kaj je problem da nije mozda struja prejaka ili kaj?
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Braćo moja mila, poslije super speciala ne postoji motokultivator. Za transport, obradu zemlje i još štošta. Motor dal lombardini il dmb, troši ko upaljač, a snage na pretek. Košta malo više u startu, al isplati se svaku kunu, lipu, marku, pfening, euro, cent...
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Ja sa njim frezam 10 godina i jedina zamjerka mu je upravljivost u malom prostoru. Freza jede zemlju.
 

Najnoviji postovi

Na vrh