• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Preporuka za kupnju motokultivatora

  • Temu pokrenuo igor266
  • Datum prvog posta

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Trebalo je, ali management odlučuje a ne konstrukcija (proklete uštede...).
Da je tak bilo 60...70-tih, ni jedan stroj iz tog doba ne bi više bil u upotrebi. Zakaj su strojevi iz tog vremena to imali?
Osim toga, pridonosi estetici, ... a lice picu prodaje, rekel bi kolega Puknuti ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,810
Nema svrhe nikakve od poklopca. Jedino da se štakori imaju po zimi kam sakriti i gnjezda delati.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,495
Pa ima haubu, malo oskudnu ali je ipak tu onako za ljepši izgled.
unnamed.jpg
Hauba i diesel motor + 1000 evra.
 
  • Like
Reactions: ZJ

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,810
Ovo je dizel, a ono benz.
Ona naljepnica napred na rezervaru ga ispunjava
 

Frane009

Novi član
Tu od
24 Stu 2021
Poruka
7
Pozdrav svima. Imam mladi maslinik koji bi zelii prekopavati svake godine. Dobra je zemlja ali ima ponegdje i kamenčića. Molio bi savjet nekog s iskustvom kakvu mi kopačicu tj motokultivator preporuča! Hvala unaprijed!
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
daj malo više informacija? koliko je velika površina? kakva zemlja? nagib? slike?
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
pa ti imaš 1.2 hektara. lijepa površina. kaj ti to znači na nekoliko ograda? koliki je razmak između redova i sadnica?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,495
Nije to neka manja površina, ako misliš frezati sve (oko ulika i place), onda neki diesel Sep 130, Adria 04, Honda F 604 - 606 i eventualno Honda F 600- 620.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
Ako misliš frezat sve to je posao za kopačicu i neki tomo vinković...jer sa kopačicom ić sve to radit je ubojstvo...ako misliš samo u krug frezat oko masline onda je okej kopačica, tu ti motokultivator ne koristi, al opet ako ideš samo oko masline ostatak bi bilo dobro kosit sa vinkovićem, tu bi ti bio dosta tv420 za to radit...tako da je moj savjet kopačica i vinković, sve ostalo je recept da zamrziš te masline :LOL:
 

Frane009

Novi član
Tu od
24 Stu 2021
Poruka
7
Ograde su manje parcele odijeljene kamenim suhozidima ili su isprekidane necijom tuđom parcelom. Masline su udaljene u proncipu 5-8 metara ovisno o polozaji ograde.
 

Frane009

Novi član
Tu od
24 Stu 2021
Poruka
7
Ako misliš frezat sve to je posao za kopačicu i neki tomo vinković...jer sa kopačicom ić sve to radit je ubojstvo...ako misliš samo u krug frezat oko masline onda je okej kopačica, tu ti motokultivator ne koristi, al opet ako ideš samo oko masline ostatak bi bilo dobro kosit sa vinkovićem, tu bi ti bio dosta tv420 za to radit...tako da je moj savjet kopačica i vinković, sve ostalo je recept da zamrziš te masline :LOL:
 

Frane009

Novi član
Tu od
24 Stu 2021
Poruka
7
Hvala na savjetu. Planirao sam samo frezati oko maslina, a ostalo kositi. Za sada sve kosim trimerom al rađe bi nekom kosilicom koja skuplja travu jer istu prije ljeta stavljam oko debla masline da zadrzava vlagu.
 

Frane009

Novi član
Tu od
24 Stu 2021
Poruka
7
Nije to neka manja površina, ako misliš frezati sve (oko ulika i place), onda neki diesel Sep 130, Adria 04, Honda F 604 - 606 i eventualno Honda F 600- 620.
Hvala! Rekli su mi da je labin progres i lombardini najbolji za terene gdje ima i kamenčića ali ja se stvarno u to ne razumijem bas nimalo pa ne znam sto je dobro. Oko auta mogu pricati satima ali poljoprivredni strojevi su mi totalna nepoznanica 🙈
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
Onda bi ti možda i vrta kosilica bila dobra, mtd ili tako nešto ima košaru i mozes prikolicu stavit da dovedes frezu do maslinika
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,495
Vrtnu kosilicu (sa košarom) ti ne bi preporučio. Zašto, zato jer je to ipak malo veća površina za košnju. Rotaciona kosilica (usitni travu) i kao takva je gnjavaža za bacati oko ulika. Ne da nije dobra nego je teže raditi s njom, i košara se za čas napuni, bezbroj puta prazniti. Bolja varijanta bi bila pokositi sa strižnom kosilicom, potom pograbiti oko ulika, trava (ako je pokošena strižnom) lakše se skuplja.

Ako je kamenito, onda Honde otpadaju! Opet zavisi, da li je samo sitno kamenje (onda može). Ako je pak većeg kameja (recimo ko šaka ili veće) onda Honde ne bi došle u obzir. Sve Honde imaju kućište mjenjača (od aluminija), i uvijek postoji mogućnost da noževi ulove neki kamen i uglave ga (između noževa i kućišta), i oštećuje s e kućište, zna i puknuti.
Ako pak planiraš sa kopačicom okopavati oko maslina (kružno) onda nema bolje od Honde F600, jer ima isključivanje noževa (iz pogona) lijevo - desno, što uvelike olakšava okopavanje oko maslina. Opet ponavljam , ako ima kamenja, onda je to upitno (kako sam naveo).

Onda bi u obzir prije dolazile Adria 04, Sep 130 (ili neki drugi) sličan model, zbog robusnijeg kućišta (gusnatoga). Isto tako bi mogla doći u obzir Imt 506, snaga od 6 KS, gusnato kućište, omiljene i puno upotrebljavane po Dalmaciji.:cautious:
 
Na vrh