• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Preporuka za kupnju motokultivatora

  • Temu pokrenuo igor266
  • Datum prvog posta
I

igor266

Guest
prvo da vas pozdravim, ja sam iz okolice rijeke , i imam oko 2000 kvadrata vrta , što se vama možda čini malo , ali za riječko područje je gotovo nemoguće naći veću površinu a da nema 50 kubika kamena na njoj , molio bih vas da mi date preporuku za motokultivator s frezom i koliko im se kreće cijena , do sada sam to frezao sa mio honda f460 koja je dobro služila do ovog proljeća , čini mi se da prijenos remenom nije najzahvalniji za ovakve vrste poslova.Nisam još probo frezat s motokultivatorom , ali mi se čini da je s frezom na kardan neizmjerno lakše raditi
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
Re: preporuka za motokultivator

slažem se sa Patrikom, labinka je zakon.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
Re: preporuka za motokultivator

roko kaže:
slažem se sa Patrikom, labinka je zakon.

Ja se slažem sa vama neka uzme Labina,a ja bi mu preporučio i Slovensku Mutu meni je bolja za frezanje od Labina jer sam frezo sa obe, a doma imam Mutu!
Uostalom sve ovisi o krajnjem odabiru budućeg vlasnika i cijena naravno!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: preporuka za motokultivator

Samo nemoj štedjeti pa uzeti s benzinskim motorom ...
 
G

GROF

Guest
Re: preporuka za motokultivator

POŠTOVANJE DRAGIM FORUMAŠIMA!


...JA PREPORUČAVAM SVAKAKO HRVATSKO!., U OVOM SLUČAJU TO JE LABINKA, 14 KS, DIZEL, KVALITETNA, POUZDANA, LAGANA ZA RUKOVANJE I ODRŽAVANJE, MOTOR JE LOMBARDINI, TRADICIJA TVORNICE PREKO 30 GODIN, PO CIJENI KUD I KAMO PRIHVATLJIVIJA OD 10 DRUGI!.-

SRETNO SA KUPNJOM!., OVO JE SAMO MOJA PREPORUKA...

P.S. ...MA MOJ NARODE., IMA DOSTA LJUDI KOJI SU MIŠLJENJA., AKO JE NEŠTO TUJE DA JE BOLJE., ...A KAKO SE KAŽE KODMENE U LIKI., OD GOVNA NI NEGO gov*o...
...JER NAŠI INŽINJERI, FABRIKE, IDEJE, KVALITETA,... NE ZAOSTAJE NIŠ ZA ONIM STRANJSKIM., PRIMJERA RADI,; KADA SE POKVARI NAŠA LABINKA ILI TOMICA., E ONDA JE TO KATASTROFA., A KADA SE POKVARI; BCS,..., PASKVALI,...., E ONDA JE TO ČISTO NORMALNO...!
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
Re: preporuka za motokultivator

GROF kaže:
...JER NAŠI INŽINJERI, FABRIKE, IDEJE, KVALITETA,... NE ZAOSTAJE NIŠ ZA ONIM STRANJSKIM., PRIMJERA RADI,; KADA SE POKVARI NAŠA LABINKA ILI TOMICA., E ONDA JE TO KATASTROFA., A KADA SE POKVARI; BCS,..., PASKVALI,...., E ONDA JE TO ČISTO NORMALNO...!

Imaš ti Grofe pravo što se tiče nas Hrvata kad se pokvari nešto sto je prozvedeno u Hrvatskoj to je čisti šrot, a kad se pokvati nešto iz uvoza to je normalno!
Takvi smo mi Hrvati bolje je sve iz uvoza, ma makar to i bilo s Kine, neznamo cijeniti svoje i što su naši ljudi proektirali i proizveli!!
 
B

Bobo

Guest
Re: preporuka za motokultivator

Grofe, pisi malim slovima...

Molio bih te da se prilagodis ostatku foruma, jer me bole oci dok citam sto pises... Tebi je tako mozda bolje, ali drugima vjerovatno nije.

Hvala na paznji.
 

Mrk

Član
Tu od
30 Stu 2008
Poruka
201
Re: preporuka za motokultivator

Imam Labinprogres motokultivator 10ks diesel od 1989 g.i mogu reći pravi stroj, puno frezam i kosim vočnjak (kosu sam obnovio ove godine,širina 125 cm).
Vrlo mala potrošnja,održavanje minimalno,još ima original kuplung.
 
G

GROF

Guest
Re: preporuka za motokultivator

Bobo kaže:
Grofe, pisi malim slovima...

Molio bih te da se prilagodis ostatku foruma, jer me bole oci dok citam sto pises... Tebi je tako mozda bolje, ali drugima vjerovatno nije.

Hvala na paznji.


...bobo administratore!., legijo!!!

kada "vi" kažete., napravićemo sve da "vas" ne bolidu oči, prilagodit se svakako moram., jer prilagodba je formula za opstanak! i općenito u životu uvik se moramo prilagodjavat, i kad su žene u pitanju!,... napravićemo sve da je i drugima bolje!

...pažnje i opreza nikada dosta!

dragi moji forumaši i prijatelji poljoprivrede!., sretna vam i blagoslovljena ova gospodnja godina!

P.S. molim čovika kada napokon kupi - prebere kultivator da nas bar počasti sa nekoliko sličic, da vidimo kako je nadmetanje i preporuka prošla., a kad nešto nebude štimalo da znamo ki će pobrat jezikovu juvu!!!
 

Mrk

Član
Tu od
30 Stu 2008
Poruka
201
Re: preporuka za motokultivator

Evo motokultivator Labinprogres Mondial 10 ks diesel.sa kopačicom širine 40 cm,a može biti širine do 71 cm.

Obrisan neispravan link.
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
585
Re: preporuka za motokultivator

Moja preporuka je neki motokultivator (tj jednoosovinski traktor) sa Lombardini motorom od 14ks, s njim možeš frezati, pa čak i orati, voziti prikolicu 500-600kg, i trajat će ti 20-30 god.
Druga opcija je Lombardini 8 ili 10ks, ali tu dobivaš puno slabiji stroj, pogotovo za transport, a ušteda u kupnji nije velika.
Inače smo imali doma motokultivator Grillo,13ks Lombardini, stoj je bio savršen, samo jednom stao u radu zbog pumpe goriva. Lani je crkao do kraja- pukla radilica nakon 27 god rada. Tako da imam dosta iskustva sa tim strojevima. Definitivno izbjegavaj motokultivatore kojima se freza stavlja umjesto kotača, ubitačni su u radu (frezanju), sporiji u frezanju a brži u transportu, a i ne usitnjavaju tako dobro zemlju.
Što se tiče marke mislim da nije toliko bitna jer valjda svi imaju Lombardini motore (bitno zbog kasnijeg servisa i djelova)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: preporuka za motokultivator

Mrk kaže:
Evo motokultivator Labinprogres Mondial 10 ks diesel.sa kopačicom širine 40 cm,a može biti širine do 71 cm.
Kakva je ovo dodatna oprema na frezi, uteg ili alat?
 

Mrk

Član
Tu od
30 Stu 2008
Poruka
201
Re: preporuka za motokultivator

Na frezi je uteg.
Dok je freza manje širine nema dovoljne težine da drži kultivator zadnjim krajem na tlu,več se prevagne naprijed jer je diesel motor teži(kod benzinca se to ne događa jer je lakši).
Benzinca od 8ks sam imao par mjeseci ali diesel je zakon.
 
G

goldoni

Guest
Pozdrav svima, mene zanima koj bite mi vi motokultivator predložili sa kupim. (koju marku?) Meni bi trebalo oko 15 KS, dizelaš, od priključaka jednobrazni plug, vrganj, prikolicu i rotacionu kosilicu, diferencijal... :scratch i da nije jako skupa. Ja sam ih već nekoliko gledao: Možda goldoni super special ili labin progres? Što vi mislite i kakvo je vaše mišljenje o ovima koje sma ja predložio. Hvala
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
između ta dva ja bi uzel goldoni,je skuplji ali to je ipak orginal a labin kopija. BCS ne dolazi u obzir?
 

Najnoviji postovi

Na vrh