• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prijava za moderatora

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
R

ROKI

Guest
Ja predlažem paora i branka. Imam još par prijedloga no znam da su oni sa vremenom naknap tako da ih neću niti spominjati.
 
P

paor

Guest
čuj Ratarke, nema vremena...a koliko vremena može imati jedan Stočarko...ako već treba globalni moderator onda je (pored postojećih) nabolje rješenje Branko: kuži informatiku, tematiku foruma, zna raditi s ljudima (ima vokabular), pozna jezike i praksu drugih foruma, a i vremena pronađe (!)...
 
B

branko

Guest
kao prvo hvala svima koji su me predlozili ali mislim da bih vrlo tesko mogao takvo nesto prihvatiti, jedno sto sam po prirodi u skladu s svojim obrazovanjem (zapravo jednim od) pa strogo idem linijom manjeg otpora, drugo sto najvjerojatnije vise necu imati toliko vremena na poslu za provoditi vrijeme na netu, trece (i najbitnije) sto ovaj moj PITI i jESTI i opet PIti zauzima sve veceg maha, cetvrto doma imam dial up , istina bogu isdn ali opet zadnjih
par dana navecer uopce nemogu normalno surfati zbog preopterecenja na linijama.

a i opcenito ako se pogledaju neki podaci sumnjam da jedna osoba moze obavljati normalno posao moderatora na svim podforumima , naime 08.03.2007.g mario je napisao post "presli smo 3000 komentara" to je bilo jedno par dana nakon sto sam se ja prijavio na forum (tada pod nickom frabrne) i bilo nas je negdje oko sezdesetak sveukupno i ja sam mogao procitati svaki novi post ali sad je to nemoguce pa citam samo ono sto me zanima , evo sad dok ja to pisem imamo 583
clana i 34 352 posta sto bi bilo 87 postova dnevno kad bi rast postova bio linearan, medjutim ako se pogleda podatak da smo osme veljace ove godine presli 31000 postova znaci u 24 dana je novih 3 352 posta sto opet iznosi 139 novih postova dnevno znaci realno gledajuci pitanje vremena tj par mjeseci kada ce broj postova preci 200 dnevno.

zato i ja predlazem da se izabere vise moderatora i to u nekim podforumima najmanje dvojica (traktori , poljoprivreda mozda cak poljoprvredu podijeliti na dva dijela ratarstvo i ostalo) , dok bi za podforume kombajni i prikljucci mogla biti opet dva moderatora ali za oba podforuma, a za sve ostale podforume milsim da bio dovoljan jedan moderator plus sto bi u forumu "o nama" svaki vlasnik teme bio vlastiti moderator svoje teme.e sad dali ce oba moderatora pregledavati
sve teme ili ce se oni medjusobno podijeliti to bih ostavio njima na izbor. na taj nacin rijesio bi se problem s moderatorima na jedno duze vrijeme a samim time i ovakve zavrzlame oko izbora. vec sam jednom napisal i tad jako uvrijedil g. novog moderatora da se takvim ponasanjem (drzava to sam ja ili u orginalu L'état c'est moi) moze samo izgubiti a mi nismo kao sto je zaja napisao clanovi hr foruma gdje ima nekoliko tisuca posjeta na sat.

zato bih i ja djelomicno podrzao ratarkov prijedlog

Za traktore - branko , ZJ , Picek,zrine, (tu bi prihvatil jednu taku obavezu jer za sad ne
bila preopterecenje a i to je tema koja me najvise zanima)
Za traktorske priključke i kombajne - DF&Torpedo , robert, zjoocko , roki
Za poljoprivredu - ratarstvo - ratarko , bogec kreso, jd4755
poljoprivreda ostalo - paor, abrkili vinogradar, sapat
ostalo - zvona, krki, krx, cugi


ovo o dva moderatora ne mora biti striktno tj. mogu biti i tri , te bi po meni trebalo
napraviti nekakvu anketu (ali na neki duzi rok tj. bared tjedan dana) pa tko dobije vise
glasova bez obzira htio ili ne prihvati svojeg zadatka na odrzavanju kvalitete foruma ,
posebno isticem odrzavanju kvalitete a ne poboljsavanju jer je meni dosad (tj. donedavno) a
koliko vidim i vecini aktivnih clanova samo funkcioniranje foruma sasvim odgovaralo.
 
T

trpavac

Guest
Nitko tu ne može nikoga natjerati da se prihvati tog posla!!! Baš ste mi zanimljivi s ovakvim "glupostima"
Ako ljudi nemaju vremena to se mora uzeti u obzir!
Bar je paor iskreno rekao da nema vremena i kao sad bi ga netko morao tjerati na to ako pobjedi u nekoj glupoj anketi!
Ako netko neče onda neče i gotovo.
I sada da se ja kojim slučajem ponudim bilo bi: A tko je sada ovaj? Šta se sada javlja i mnoge druge gluposti...
Uglavnom mislim da moderator treba biti onaj tko to želi jer čovjek koji to ne želi ne može kvalitetno pod prisilom obavljati posao.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
trpavac kaže:
Nitko tu ne može nikoga natjerati da se prihvati tog posla!!! Baš ste mi zanimljivi s ovakvim "glupostima"
Ako ljudi nemaju vremena to se mora uzeti u obzir!
Bar je paor iskreno rekao da nema vremena i kao sad bi ga netko morao tjerati na to ako pobjedi u nekoj glupoj anketi!
Ako netko neče onda neče i gotovo.
I sada da se ja kojim slučajem ponudim bilo bi: A tko je sada ovaj? Šta se sada javlja i mnoge druge gluposti...
Uglavnom mislim da moderator treba biti onaj tko to želi jer čovjek koji to ne želi ne može kvalitetno pod prisilom obavljati posao.

Ovjde nitko nikog ne sili, to su samo prijedlozi.

Ajde vi predloženi, izjasnite se da li se slažete s tim?
Da li želite možda neko drugo područje umjesto toga za kojeg ste predloženi?


Branko, Ne možeš nekog prisilit na nešto i onda očekivat da kvalitetno radi.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,073
Mario, htio bih reći nekoliko stvari koje mi se nisu sviđale, i zakaj sam podržal Zvonu.

Prvo i osnovno je ono s malim sličicama, tj s thumbnail-ima.
Ja, kao i neki drugi članovi imamo dial up vezu, i muka mi je otvoriti post koji sadrži slike, jer to traje vječnost.
Ovako, trebalo bi malo vremena da otvori malu sličicu, a ako me zanima kak izgleda velika, spreman sam potrošiti vrijeme da ju vidim. Ovo je forum, i u njemu je važan tekstualni sadržaj, a ne galerija slika, pa mislim da inzistiranje na 800x600 rezoluciji je bez veze. Dapače, bilo bi logičnije da se inzistira na sličicama (thumbnail-s).
Već sam imal nesporazuma s Bobom oko toga, no on nije htio ni čuti o tome, pa od onda gotovo nisam postal ni jednu sliku.
A Alen je bil još isključiviji od Bobe, s kojim se barem moglo razgovarati, vidjevši par rezova koje je napravil.

Kaj se tiče člana BOGEC za moderatora, osobno nemam nikaj protiv. Dapače, čovjek je rado predaval svoje znanje, i čini mi se OK.

Kaj se tiče moje kandidature, hvala svima koji su me predložili, a i onima koji nisu ;-)
Počašćen sam time, no nažalost, nemam uvijek pristup Internetu, nisam svaki dan na forumu, pa nisam siguran da bih dobro obavljal svoju dužnost. Ak nemogu raditi kak treba, onda radije nebi, za dobrobit svih članova foruma.
Osim toga, kak je i Branko spomenul prije, dial up bi me naročito ograničaval u tome.
Rado bih, no nemogu.
Hvala!
 
B

branko

Guest
trpavac kaže:
Nitko tu ne može nikoga natjerati da se prihvati tog posla!!! Baš ste mi zanimljivi s ovakvim "glupostima"
Ako ljudi nemaju vremena to se mora uzeti u obzir!
Bar je paor iskreno rekao da nema vremena i kao sad bi ga netko morao tjerati na to ako pobjedi u nekoj glupoj anketi!
Ako netko neče onda neče i gotovo.
I sada da se ja kojim slučajem ponudim bilo bi: A tko je sada ovaj? Šta se sada javlja i mnoge druge gluposti...
Uglavnom mislim da moderator treba biti onaj tko to želi jer čovjek koji to ne želi ne može kvalitetno pod prisilom obavljati posao.


a stvarno koji si sad ti da se javljas.
 
B

branko

Guest
alen28 kaže:
Nije vas valjda strah radit samnom?
mene nije strah nego ne zelim jer mi je dosta sto moram 18 godina raditi s takvima na poslu , gdje ne mogu birati a ovdje hvala bogu mogu

alen28 kaže:
Po odluci admina ja ostajem moderator,

nazalost, sretno ti bilo
 
T

trpavac

Guest
Evo jednog dokaza da se članstvo mjeri brojem postova pa oni koji imaju više imaju i veće pravo!
Ovo je ipak forum od više od 500 članova pa svaki od njih smije reći šta hoče.To ne znači da mi ništa ne čitamo.
Znači ja se ne smijem prijaviti jer nemam ni desetak postova...ili šta si mislio branko?
Ja sam član kao i ti i tvoje nebuloze o prisilnom radu na forumu sigurno neće proći.
Kakva je ovdje klima,jer su svi stari članovi na vlasti i tu nema tko šta reći ili šta!? Bilo je i za očekivati da češ tako ........... reagirati:a tko je sada ovaj ?
Zašto se nebi mogao prijaviti kad imam znanje ???
Neka mi ostali članovi oproste ali vidim da branko ne prihvača nikog novog.
 
B

branko

Guest
trpavac kaže:
Evo jednog dokaza da se članstvo mjeri brojem postova pa oni koji imaju više imaju i veće pravo!
Ovo je ipak forum od više od 500 članova pa svaki od njih smije reći šta hoče.To ne znači da mi ništa ne čitamo.
Znači ja se ne smijem prijaviti jer nemam ni desetak postova...ili šta si mislio branko?

to sigurno nisam mislio, to nigdje ne stoji mojem napisu

trpavac kaže:
Ja sam član kao i ti i tvoje nebuloze o prisilnom radu na forumu sigurno neće proći.
Kakva je ovdje klima,jer su svi stari članovi na vlasti i tu nema tko šta reći ili šta!?

nebulozan je tvoj komentar, a bez barem osnovnog predstavljanja

trpavac kaže:
Bilo je i za očekivati da češ tako ...... reagirati:a tko je sada ovaj ?
Zašto se nebi mogao prijaviti kad imam znanje ???

sorry ali .......a da si ponavljam dao barem osnovne neke podatke o sebi kao vecina clanova (prvi si poceo sa vrijedjanjem pa da ne ostanem duzan)

trpavac kaže:
Neka mi ostali članovi oproste ali vidim da branko ne prihvača nikog novog.

vidis ti moj q...., pa me zanima po cemu ti to zakljucujes da ne prihvacam nikog novog? po tome sto sam protiv alena koji je svojim metodama otjerao barem jednog NOVOG clana (grof) , sto mu predbacujem da treba biti fleksibilniji prema novim clanovima, sto sam mu napisal da nekome mozda treba vise puta objasniti jer nisu svi vicni radu na pc-u kao na traktoru , prvo procitaj zbog cega se bunim protiv alena tj. ne njega osobno , vec protiv njegovog nacina uredjivanja foruma ( drzava (forum) to sam ja )
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Prvo i osnovno je ono s malim sličicama, tj s thumbnail-ima.
Ja, kao i neki drugi članovi imamo dial up vezu, i muka mi je otvoriti post koji sadrži slike, jer to traje vječnost.
Ovako, trebalo bi malo vremena da otvori malu sličicu, a ako me zanima kak izgleda velika, spreman sam potrošiti vrijeme da ju vidim. Ovo je forum, i u njemu je važan tekstualni sadržaj, a ne galerija slika, pa mislim da inzistiranje na 800x600 rezoluciji je bez veze. Dapače, bilo bi logičnije da se inzistira na sličicama (thumbnail-s).
Već sam imal nesporazuma s Bobom oko toga, no on nije htio ni čuti o tome, pa od onda gotovo nisam postal ni jednu sliku.

Razumijem da bi tebi bilo lakše da su male sličice jer imaš sporu vezu, ali članovima koji imaju ADSL sigurno nebi bilo drago da moraju klikat na svaku sličicu kad bi ju htjeli vidjet.
O ovome bi trebalo odlučit preko ankete.
Npr. jedan je problem kaj ja(i još par članova) stavljam sve svoje slike u moj-album.com a tamo mi se čini da nema mogučnosti za male sličice.
 
P

paor

Guest
u quratz, prihvaćam biti globalni ili moderator u poljoprivredi..... :twisted:
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Ljudi, baš ste tragikomični dok ovak malo čitam te vaše pričice oko vlasti na forumu na ovoj i onoj dugoj temi. Podsjećate me na ove političare...i na malu djecu. :mrgreen: Ajde smirite se već jednom, nije vam dolično svađati se pogotovo ne javno i ne u godinama kada bi ste zrelo trebali prihvatiti takve provokacije. Sve se može riješiti no trebamo se SVI PRILAGODITI jedni drugima; 100 ljudi 100 čudi, no ov nije bapski forum pa da se čupate i vrijeđate. Ajde može se to i mirnim putem.

:mrgreen: PEACE :mrgreen:
 
T

Tonxy

Guest
ma hvala bogu!!! :prayer: :prayer: ajde paore čestitam!! pozz :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :partyman: :supz:
 
M

matija

Guest
alen28 kaže:
Zbog poslova koje obavljam na forumu od bobinog odlaska (backup foruma itd) a dan mi je na korištenje jedan adminski nick sad ču ja biti admin

znači ti si se prošli tjedan bio logiro kao marioproba?
 
T

Tonxy

Guest
ja se slažem,ali valjda nemaš i ti mogućnosti brisanja i prepravljanja postova??

meni je bilo ok i neka bude kako ljudi kažu!!!
pozz :mrgreen:
 
T

Tonxy

Guest
ok!! onda se ja slažem u potpunosti sa predloženim!! :mrgreen:

sretno i neka promjene budu vidljive! ;) :p
 
R

Ratarko

Guest
Zaboravite na ankete , ja hoću .
Zaboravite na to da VI možete odlučiti o bilo čemu , ja hoću .
Na ovome forumu odlučuju mario , bobo i sada alen .
Ovo je forum gdje se teroriziranje članova "nagrađuje" administratorskim ovlastima , ovo je NJIHOV forum .
Članovi su stoka sitnog zuba , eventualno kada treba sakupiti po 100 kn .
Ovdje se ankete na kojima članovi pokušavaju nešto riješiti zaključavaju od strane jedne osobe koja je tisućama kilometara daleko .Osobe koja je priznala da joj nije jasno što se događa u zadnje vrijeme na forumu , osobe koja nema pristup internetu .

Branko , dugo mi je trebalo da shvatim tvoje riječi i tvoje ponašanje nakon brisanja nicka frabrne i otvaranja novog profila branko .
Ipak nakon svega ostajem na forumu jer ovdje sam upoznao mnoge dobe ljude a one druge ću već zaboraviti .
 
T

Tonxy

Guest
hmm ratarko stvarno neki "tužan i zamišljajući post" no i dosta istinit!! ;)

puno vas je predložilo paora i bogeca za moderatore pa neka budu,a ovo ostalo neću spoiminjati,pustimo to!! :|

nadam se da ce se stvari poboljšati!! :roll: pozz
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh