• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prijenos, mjenjač, hidraulika, upravljanje, kočnice.....

majstrjoso

Novi član
Tu od
9 Velj 2014
Poruka
19
hvala lijepo na slikama, ovo već daje nadu i potvrđuje moje nakane, i moje zamisli, samo treba vidjeti od čega tj. od kojega vozila nabaviti materijal
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
moj savjet je prvo dobro proračunati pa tek onda nabavljati i izrađivati
mada ova varijanta s diskovima bi trebala funkcionisat
 

Miodrag

Novi član
Tu od
28 Velj 2014
Poruka
4
Pozdrav forumasi!!
Od skoro sam vlasnik TV 420 i juce sam isao da ga malo probam i orem sa njim! Medjutim kada sam dosao kuci nisam mogao da ubacim u prvu i drugu brzinu tj menjac oce samo u trecu i ler! Sporohodne i brzohodne rade,ali ovo nece ni da makne! Dali neko zna sta se desava ili se desilo posto sam Nov u svemu ovome! U napred hvala na odgovoru!
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Mislim da če trebat otvorit menjač pa videt da nije puko ključ za uključivanje u brzine.
 

Miodrag

Novi član
Tu od
28 Velj 2014
Poruka
4
dali se to otvara na sredini gde je kardan ili? Hvala vam na brzim odgovorima!! :)
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
pregledaj malo i ostale teme, nekoliko puta se to prežvakalo, imaš za skinut i radioničko, prvo malo prelistaj sam da ne pišemo sve iznova
 

kebirpm

Član
Tu od
31 Sij 2014
Poruka
100
Pozdrav forumašima.
Nisam baš novi na forumu (bio sam pod drugim nickom), ali ne javljam se baš često.
Od nedavno sam vlasnik Tome Vinkovića 523, 89. godina.
Pošto su gume bile dosta loše, zamijenio sam ih sve četiri. Od onda nastaju problemi. Naime volan odnosno upravljanje ide duplo teže nego prije zamjena guma.
Jel ima tome lijeka ili preostaje samo ugradnja hidro volana?

"Problem riješen". U stvari nije ga ni bilo.:icon_eyes:
Igrom slučaja ostala uključena špera. Sreća da Tomo nije vožen sa uljučenom šperom.
 
N

neretvanac

Guest
hidraulika naglo spusta

Pozdrav,
Hidraulika na Tomi naglo spusta,dali tako mora ili....
Nije kao na fergusonu,njegova hidraulika spusta polako.
Nije problem sa frezom ili plugom ali kad bi zakacija pumpu za prskanje ili
platformu sa teretom sve bi se srusilo kad ljujne :s:,
Pa vas eto molim ako netko ima nesto pametno za rec :icon_wink:.
Unaprijed hvala. :drink:
E i nisam reka da se radi o tv 521 .
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Re: hidraulika naglo spusta

Več je pisao abarth u susjednoj temi Generalno o tomo vinković traktorima.
20763442.jpg
 

vugy

Novi član
Tu od
19 Pro 2013
Poruka
17
Htio bi promijeniti hidraulično ulje i tu mi je mali problem. Lako se ispusti iz rezervoara i promijeni se filter ali neznam kako bi maknuo ulje iz sistema, cilindri i lajtunzi. I dali je veliki problem ako stavim hidraol 46 umijesto orginala 70, trgovac me je uvjerio da je sve jedno.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,633
Nek te male preostale količine ulje ne brinu.
Važno ja da pri zamjeni imaš spuštene poluge, jer u cilindru ostaje najviše ulja.
Ak baš hoćeš ispustiti gotovo sve, skini tlačno crijevo na razvodniku ili/i pumpi i iscijedi ga.
Isto napravi i s crijevima od razvodnika do spojke, pa do cilindra. Cilindar možeš skinuti i isprati ga nalijevanjem najprije nafte, a zatim i malo novog ulja kroz priključke.
Za ova dva zadnja crijeva ti je jednostavnije, jer je dovoljno rastaviti na spojnici i pritisnuti onu iglicu ventila dok cijediš ulje iz cijevi.

Ak niti s tim nisi zadovoljan, nalij litru ulja u hidrauliku, upali motor i par put digni/spusti poluge, pa onda ponovi ispuštanje svega.
Na taj način bude novo ulje ispralo staro, pa bude ostala minimalna količina (zapravo koja kap) starog. Naravno, prije nalijevanja novog ulja isperi spremnik naftom da ne ostane taloga, i osuši ga. Pri montaži zamijeni filter hidraulike.

Glede ulja: neznam zakaj bi trebalo biti gradacije 70. Pumpe ionak mogu raditi s različitim gradacijama ulja. Na mojem kalaču je ulje gradacije 32, a na traktorima gradacije 10W-30.
Ulje veće gradacije se obično stavlja kad je pumpa pri kraju, pa da ima manje gubitka tlaka.
 

vugy

Novi član
Tu od
19 Pro 2013
Poruka
17
Hvala na brzom odgovoru.
Kaj se tiče ulja gradacija 70 je u priručniku a to je možda zato kaj 46 još nije postojalo u vrijeme prvih tv-a:icon_e_biggrin:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,633
"Rjeđe" ulje ima manje unutarnje gubitke, pa budeš dobil koji W sage motora više :)
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
mogu samo da kažem da s 46 nemam dobra iskustva, ili što su pumpe već bile poderane ili......
 

kebirpm

Član
Tu od
31 Sij 2014
Poruka
100
Da, Hidraol 70 se već dugo ne proizvodi, ali ima Hidraol HD 68. Govorim o INA uljima.
Koliko ja znam ovog 68 ima samo u pakovanju od 10 litara
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
o znam, zato mnogi radije sipaju 46 nego taj 68, zar mora da bude INA......
kakav bi bio traktol? kojekakvim svojstima.....
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
koliko je debela ta ploča? jeli povezan samo s ova četiri vijka? imaš li puno zakretanje lijevo i desno?
 

Najnoviji postovi

Na vrh