• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prijenos, mjenjač, hidraulika, upravljanje, kočnice.....

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Pločevina od koje je napravljen nosač je pretanka i sa strane bi morala doč pojačanja,to če se savijat i ispucat.U tvoje dobro napravi nosač iz 8-10mm debele pločevine i sa strane trokute za pojačanja.Ogledaj si originalnog kako je masivan za pričvrstit,jake sile mora prenosit volan i ne daj bože da odleti to med vožnjom.Kako ti odgovara višina volana?
 

Darko123

Član
Tu od
7 Lis 2013
Poruka
380
koliko je debela ta ploča? jeli povezan samo s ova četiri vijka? imaš li puno zakretanje lijevo i desno?

Debljina ploce je 3mm ali je tanka moracu je mijenjat ili ojacavat jes sa 4 srafa dolje i sa 4 gore ima puno zaokretanja vise nego fabricki:icon_biggrin:

Pločevina od koje je napravljen nosač je pretanka i sa strane bi morala doč pojačanja,to če se savijat i ispucat.U tvoje dobro napravi nosač iz 8-10mm debele pločevine i sa strane trokute za pojačanja.Ogledaj si originalnog kako je masivan za pričvrstit,jake sile mora prenosit volan i ne daj bože da odleti to med vožnjom.Kako ti odgovara višina volana?

U pravu si pretanka je moracu je mijenjat ili ojacavat,odlicna je visina ostavio sam ga malo viseg nego fabrickog:icon_winkle:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

senad75

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
64
Pozdrav ljudi imam problem: prošle godine sam zamjenio ključ i nosač ključa i sve bilo ok evo sad kako sam opet počeo sa radovima nisam odradio ni 1500 m2 a traktor več cupka u prvoj i ispada iz nje probavao štelovati na pločicama ,pritezat kuglicu al ništa još kad je freza tu nema svaki metar ispadne iz brzine.Razmišljam da ponovo zamjenim ključ i nosač i zupčanik prve i druge. Isto mi ispada iz pogona i ručica za pokretanje kardana za frezu šta da radim.
 

senad75

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
64
Edo ma sve kontam da nije mekan ključ negdje sam našao na forumu da je još neko tako naj.. i mjenjao nekoliko puta u sezoni :confused: a šta bi moglo da zeza ovu za pogon freze tu nisam ništa dirao
 

mrki_grapska

Član
Tu od
25 Srp 2013
Poruka
107
@ senad75 i meni se isto tako desilo stavim nov kljuc i nakon mozda 30 radni sati kljuc se poderao skroz nema nista od njega bolji onaj stari koji je bio godinama u traktoru. al evo sad kako sam ubacio novi nemam problema prvom prilikom cu ubaciti slike tog novo poderanog kljuca to je za nepovjerovati kako je mekano napravljen. :)
 

senad75

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
64
Ja mislim da je isti slučaj kod mene,vjerovatno za vikend rasklapam pa če se znati a ključ i nosač sam uzeo u Visokom kod mate lik godinama popravlja poljoprivrednu mehanizaciju i prodaje djelove. Ma čovjek bi dao i duple pare za kvalitetan dio :icon_evil:
 

majstrjoso

Novi član
Tu od
9 Velj 2014
Poruka
19
lijep pozdrav, krivnja za izbacivanje zupčanika za frezanje su ti poderani zupčanici, koji ukapčaju pogon za frezanje , i ja sam imao taj isti problem, promjenio ih i sad je u redu
 

foraze

Novi član
Tu od
4 Sij 2014
Poruka
18
pozdrav sima, ja sam iamo sličan problem stim da kod mene nije izbacivao zupčanik freze i kada sam ovorio menjač i pogledao ključ, njem ništa ali sam našao da osovina ručice reduktora ima lufta kao i elastična čivija ima zazor, naravno na istoj osovini, kao i utvrdjivač ručice menjača,ali sam promenio i ležajeve na osovini kupastog zupčanika i na osovini trostrukog zupčanika i sada je sve ok.
 

aidg

Novi član
Tu od
3 Kol 2013
Poruka
20
problem hidraulika tv 420 523

imam tv 420 - 523
problem hidraulika pumpa dobro radi ulja ima na maksimumu malo na razvodniku pusta na jednom serafu imbusu ...
razvodnik sam remontovo izmeno gumene diftunge klip remontovo kod servisera
a imam problem sljedeci sve dize i frezu i plug al je problem pusca za 2 min pusti mi klip nigdje nepusta ulje al kad dignem pusti frezu ili plug za dvije min ucemuje problem
unapred zahvalan pomagajte majstori
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Re: problem hidraulika tv 420 523

Jedino sto ti ja mogu odgovoriti i pomoci je nesto slicno iz mog iskustva .... tak je bilo i na mojem 818.... Kad sam sve raskopal i isao mjenjat onu glavnu gumicu na cilindru ( vise slici na semering, ali bez opruge ) pitali su me do koliko kg tezine dize hidraulika !?? Naravno da nisam mogao dati precizan odgovor mada ni uzorak ( stara gumica ) nije pomoglo, igrom slucaja imam kolegu koji je iz BJ pa mi je donio original ! A ona je dosta tvrda za razliku od ostalih ! E... pa mozda je u tome problem ? Ili u razvodniku ?? Pricekaj jos koji odgovor pa kreni u poravak ...
 

aidg

Novi član
Tu od
3 Kol 2013
Poruka
20
Re: problem hidraulika tv 420 523

gumica je uredu imam dva razvodnika polovna koja isto rade polozaj rucice koja vuce cilindar prema dizanju malo je samo pomjerim prema gore i nepusta znaci nije daje skroz gore povucem da dize nego sa nultog ili mirnog polozaja gdje treba da stoji pomaknem je malo prema dizanju i ona stoji nepusta probo sdam stavljati oprugu na zadnji cep na rdu cilindra malo da je poguram i dobijem da stoji al mi onda kad hocu da pustam sporo pusta jer je je opruga naspanala nemoze da rad cilindra dode do kraja spustanja........
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Re: problem hidraulika tv 420 523

Gle, tesko je to ovako preko dopisivanja ... Ako to funkcionira tako sa oprugom, probaj staviti slabiju, mada to po meni nije ni idealno, ni trajno rjesenje !!
Gumica, naizgled moze biti dobra, ali s vremenom omekani, a to ne mozes prostim okom vidjeti !
Al definitivno je negdje kvar oko dihtanja cim on na teret propusti !
 

tvlivno

Član
Tu od
24 Lis 2013
Poruka
67
Jučer kad sam orao, počelo mi je izbacivat hidrol iz posude za hidrauliku kroz čep gdje se lijeva hidrol, to se događalo i prije pa valjda kad izbaci dovoljno stane, pošto sam ove zime izmjenio sva crijeva i ventile od hidraulike mijenjao sam i hidrol i nalio sam koliko piše po specifikaciji za TV-u onoj knjizi. Inače radi se o TV Pe-18. LP
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: problem hidraulika tv 420 523

Klip u razvodniku je potrošen i previše propušta ulje.U tom razvodniku sprečava povrat samo klip ne gumice,malo propušta svaki ali kad previše treba drugi razvodnik.Probaj sa drugim rabljenim ak radi isto je i taj potrošen.Najbolje je stavit novog i ne treba origi može unive. samo da ima plivajuči položaj.
 

senad75

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
64
Zamjenjen ključ i nosač zamjenjen uključni zupčanik pomočne osovine sutra proba rada a sliku ključa ču gledat da sutra postavim nejerovatno koliko je potrošen šta se snjim desilo za nekih 30 sati rada kao da je napravljen od plastelina duže bi bio od hrastovine :icon_smile:
 

Najnoviji postovi

Na vrh