• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci (tvornički i homemade)

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
:icon_rolleyes::icon_lol::icon_rolleyes:
21117311.jpg
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Ovo ti je naj bolja varianta.:icon_e_wink:
21610818.jpg

fotografija1161.jpg

PlugBatuje2x8cola.jpg
 
Posljednje uređivanje:

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Pravilno kopčanje prikolice na TV-traktore= u visini sredine osovina, daje stabilnost na usponu i padu, ravnomjeran oprijem guma.:icon_thumright:
21611592.jpg

Previsoko kopčanje=na usponu diže prednji dio(proklizivanje prednjih kotača), pri padu diže zadnji dio (zadnji dio nestabilan).:icon_scratch:
21611593.jpg

Prenisko kopčanje=na usponu može proći, na padu diže prednji dio opasno.:icon_axe:
21611594.jpg
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Samo je s takvom prikolicom traktor previše opterećen, puno osovina od prikolice nazad.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
I ja mislim da to nije u redu ,,,, ovo nije pravilan raspored težine za tomu ,,, jer u pitanju je GLAVA ,,, nisu TOMINI stručnjaci nekada napravili upravo taj omjer ,,, nema problema sa praznom prikolicom i lakim teretima ,, ali mi smo ti koji natovarimo teški teret ,,, pa još i sa nastavcima ,,, a naš narod je nekada rekao ,,, VRČ IDE NA VODU DOK SA NE RAZBIJE ,,, ako prikolica ima onaj omjer koji treba imati ,, i ja se slažem da će traktor puno puta sa njom teže krenuti i samim time se nečemo upuštati u avanturu koju nam ni sam traktor neće dozvoliti ,,,,, a svako će za sebe odlučiti koliko mu je bitna njegova sigurnost ,,,,, a onaj kome nisu dovoljne njegove ( TOMINE )količine prevezenog materijala neka razmišlja rađe o većem i NE zglobnom traktoru .
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Pisac posta je htio napisat gdje se kopča prikolica, a što je slab crtač to je druga stvar, nemojte sad pisat da se nemože otvorit stranica i da su premale gume na prikolici itd...
Dali je ovo dobro.:icon_razz:
21613246.jpg
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Za večeg tomu prava a vozio sam je i sa malim.Ponaša se kako treba i koči da nizbrdo sa traktorom skoro netreba kočit.Prije izrade sam pregledo puno prikolica pa i slika a mislim da sam uhvatio pravi omjer kačenja i odmaka osovine.Optično možda bi trebao biti malo niži profil guma ali i tak je u redu.
photos upload
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Hee,, crtač se popravio ,:(happy): ali bit je što dosta vlasnika prepravlja ili pravi prikolice za tomu , a nisu svjesni koliko se time sami ugrožavaju SA NEPROPISNO POSTAVLJENOM OSOVINOM , a što je najgore skoro niko na njima ne koristi orginal kočnice što još više stvara mogučnost unfala ,, a što se tiče tvojih komentara za njih smatram da su OK. :(clap):

Meni izgleda ok, i ne bi trebao manji profil gume jer ona još legne kada se dobro natovari , osovina je skoro kao na orginalnoj , možda zerku u nazad ali to i nije tako strašno ,,, jedino,,, hm ,,,jedno pitanje
što misliš zašto su nekada krave kada su vukle kola ,,,,, mogle kroz blatnjave puteve izvuči puna kola kokuruze :(emo):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Veći obim i da gume nisu široke.:icon_razz:
 
Posljednje uređivanje:

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Zato što gume nisu bile široke.:icon_razz:
skoro netočno . nisu imali gume nego uske drvene kotače
Upravo to je i i odgovor ,,, i tomi na prikolici puno bolje pašu uski kotači - gume - jer stvaraju puno manji otpor te je lakši za vožnju po lošem terenu:(smirk):
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Kola koja su vukle krave nisu imala gume več drvene točkove sa kovanim obručima.Za mene i terene gde ja vozim su balonke sasvim u redu jer blata je malo,više je teren kamenit tak da sa upadanjem i gaženjem nemam problema a po tvrdom gume dobro amortiziraju.
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Kod mene su se modernizirali, dugo vremena su kola imala gume, a :icon_eyes:muški su bili kavaljeri, tako da su kola vukli volovi.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Kola za krave ili volove su sasvim nešto drugo od gumenjaka.Prave kočnice sa dobošima,druga osovina sa ležajevima,pravi točkovi,samo nadgradnja je slična.
 

Najnoviji postovi

Na vrh