• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci (tvornički i homemade)

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
SSucur, ništa loše nisam mislio s onim svoijim postom o prikolici, sory, vidim da se kasnije dosta ušlo u polemiku. S rečenim nisam mislio umanjiti tvoje znanje oko naših ljubimaca i svega toga, oko čega pišemo i polemišemo, već naprotiv, čisto reći zbog možda onih koiji neznaju, što znači preveliko opterećenje, planiraju praviti prikolicu ili slično, što je rekao kolega ARNO.
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Ma znam, nije bilo polemike, samo smo se malo zeeekili.:(handshake):
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Malo brušenja - štelanja, bio bi super za TV.:icon_keel:
21622540.jpg
 

mladen_60

Član
Tu od
15 Ruj 2013
Poruka
62
Htio sam postaviti ovo na temu prskalica atomizer međutim vidim da je tema zakljućana. Molim pomoć. Kupovinom traktora dobio sam i prrskalicu sa pumpom. Na prskalici nema grana pa bih molio ako neko ima grane za tu prskalicu da ih poslika i stavi. Na pumpi nemam nikakovih oznaka. Prepostavljam da je bila ploćica koja je vjerojatno otpala. Ako netko prepozna o kojoj je pumpi rijeć molio bi da mi odgovori i još kada bi se našao link za uputstva o rukovanju nitko sretniji od mene
 

Prilozi

  • DSC00136.jpg
    DSC00136.jpg
    25 KB · Pregleda: 261
  • DSC00135.jpg
    DSC00135.jpg
    25.3 KB · Pregleda: 206
  • DSC00137.jpg
    DSC00137.jpg
    26.3 KB · Pregleda: 226
  • prskalica.jpg
    prskalica.jpg
    26.9 KB · Pregleda: 480

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,157
mislim da se radi o pumpi kžk kranj,nisam siguran
probaj vidjet na njihovim stranicama
 

Ralle 888

Član
Tu od
17 Svi 2013
Poruka
91
Htio sam postaviti ovo na temu prskalica atomizer međutim vidim da je tema zakljućana. Molim pomoć. Kupovinom traktora dobio sam i prrskalicu sa pumpom. Na prskalici nema grana pa bih molio ako neko ima grane za tu prskalicu da ih poslika i stavi. Na pumpi nemam nikakovih oznaka. Prepostavljam da je bila ploćica koja je vjerojatno otpala. Ako netko prepozna o kojoj je pumpi rijeć molio bi da mi odgovori i još kada bi se našao link za uputstva o rukovanju nitko sretniji od mene



 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Da se malo vratimo na pravilno kopčanje prikolice.:mur:
Zašto Samir732, ne može izvući to što vozi.:icon_question:
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=i_8olj6gSdc[/YT]
Previše izvučeno vani, previše dignuto kopčanje, diže prednji dio, proklizivanje prednjih kotača.:icon_e_wink:
21635301.jpg

Sva prava vuča je na jednom zadnjem kotaču. Prvi samo grebu.
21635302.jpg
 
Posljednje uređivanje:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Meni je samo žao kad sam pravio prikolicu da si nisam složio rudo koje se može razvuč.Kad se skinu stranice ak bi se rudo moglo produžit mogo bi da vozim i duže komade naprimjer duže daske,gradju za krov i slično.Kod pravljenja prikolice se uvek posle pokaže da bi neke stvari mogle bit i bolje izvedene ali ko radi taj i pogreši.:tractor:
upload pic
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Pa napravi montažni produžetak ruda. Za rijetko korištenje to je bolje.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Možda ču si nabavit svoj gumenjak i doradit kočnice da ga mogu kočit iz TVa.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Ljudi moj gledam sad ovo ..sramota za voziti po selu ...a toliko korisno i praktično
Kad sam bil mali ide otac bratu tj. mom stricu u šumu po trupac .
Teren zajeban ..klanjac , mokro , zavoj . brijeg i štore .
Odluka je pala , zadnji štel od kola i svoru vežeju ispod trupca ..nema vremena ni volje raditi vezu svora poluge traktora .
Svora bi bila kratka , tj ako se tako veže štel bude na sredini trupca i nema očekivanog pristiska na traktor
Dakle prvi dio trupcamora biti naslonjen na traktor .
Trupac zbilja jebački , nemoš ga preskočiti ..rušili ga par dana ...još je danas panj i lišče tamo gdje je rastao .

Prvi dan uspijemo nekakko dignuti trupac preko zadnjeg kotača i kad je prebacio ležište ručice poleti , slomi kontra ručicu i padne na drugu stranu štela .
Skupljaj lance i doma .
Drugi dan vadimo kotač , osovina do poda i ajde nekako legne na mjesto .muka isusova dignuti sve to i nataknuti kotač .
Povežemo mi sve to .ide to , štore kljuca ali iza zavoja kljanac ..Do zavoja se lanci razlabavili , rudo otišlo u stranu .
U klancu ja i stric glumimo uteg , i gledamo kako se štel nije izravnao od zavoja i hoče nas bez žmigavca prestiči u klanjcu .
Normalno , stari ne staje , ide to nekkao i na kraju se se zajedno prevrne u klanjcu ..
Opet sve raspregni , preko šume prokrči put i vuci trupac natrag gdje je bio .

Opet skupljaj opremu jer komarci več napadaju .

Treči dan , treča sreča , dva trakora i dvodnevna praksa potjerala trupac na dnevno svjetlo ..


vaš velečasni
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Sa ovim američkim izumom si ja u brdovitoj šumi ne mogu ama ništ pomoč.Za izvuč trupac do puta lanci,sajle ili vitlo a kad je na putu ovo vozi samo jedan trupac i to samo po ravnome.Kad imam trupce kod puta sa hidro rukom podignem krajeve na gumenjak i vozi miško.Gumenjak sa trupcima i pozadi trokut i lampe policija još nekak toleriše a da me vide sa ovim čudom na cesti neznam kak bi prošo novčano.
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Piknik prikolica za TV.:icon_scratch::icon_axe::icon_jook:
21635572.jpg

Kod mene je šuma 200m daleko, (skoro šumski čovjek) dovučem po 6m duge bukve i reži kod kuće.
21224735.jpg
 
Posljednje uređivanje:
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
@ssucur
Ova piknik prikaolica je bas super, moram nesto sklepati takvo :icon_mrgreen:
De molim te reci kako si pravio one utore za motorke? Planiram sebi onakvo napravit.
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Privremeno rešenje, nije za kopirat.:(blush)::icon_redface:Sad @joekiki:(giggle):
21636289.jpg
 
Posljednje uređivanje:

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Mislio sam nemaš šta kopirat, probaj ovo kopirnit.:icon_biggrin:
21171539.jpg
 
Na vrh