• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci (tvornički i homemade)

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
Diskusija o svim mogućim priključcima koje nosite, pogonite, vučete ili potiskujete traktorima Tomo Vinković, bilo da su pravljeni u tvornici ili u kućnoj radionici.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: Tv - 800

Doma izradjeni priključki osim pluga koji je renoviran a u upotrebi nije jer ga za sad ne trebam.Adapter za plug je dorađen za kačenje u tri tačke.Mala prikolica od kultivatora se isto kači preko adaptera koji se navuče na rudu.Bušilica je i nije uradjena do kraja fali još svrdlo.Na Tveu je dodana dupla dvosmerna komanda za hidrauliku sa 6 izlaza(tri dvosmerna cil.).Najviše posluži za hidro top link za kipanje korpe.:tractor::icon_thumright:
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: Tv - 800

Mere su:širina 100cm,dužina 85cm,visina 42cm.Za malog tomu je preduga,kod pune se podiže prednji kraj TVa.Za tvoga bi bila 100x70x40 sasvim u redu sa time da imaš prihvat što bliže zadnjim točkovima baš zbog podizanja prednjeg kraja.
 

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Napokon gotova, čeka se prvi snijeg za generalnu probu. Evo i slikice.

15z5m3o.jpg


vde02.jpg


11m9p39.jpg


Juče se krenulo i sa izradom polukabine ili zaštitnog rama, pa budu slikice i od toga.
Pozzzz.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Svidja mi se prihvat na rukavcu zato što je dodatno ojačan sa vijcima koji drže rukavac pa i sama ralica je super uradjena.:icon_super:
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Nosač za vuču i utovar drva i cirkular za metrice,domača izrada od kolega.Sa time če radit mali toma 420.
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Evo moje prikolice. Dimenzije:
Duzina 3m
Duzina tovarnog prostora 2m
Sirina 1.80m
Sirina tovarnog prostora 1.20m
6a8t.jpg
 

sladjanr994

Član
Tu od
17 Kol 2011
Poruka
35
jel ima neko dimanzije od pluga za vadit retke za krompir, planiram ici u izradu, al ne mogu da nadjem nikako dimenzije?
 

mrki_grapska

Član
Tu od
25 Srp 2013
Poruka
107
a sta mislite o ovome

bb95a8a01960.jpg


[YT]http://www.youtube.com/watch?v=62QgDCi5BVE[/YT]

meni se ne cini losa ideja za onoga kome je dosadno i ko hoce da radi ( KO MENI) :(rofl):
 

mrki_grapska

Član
Tu od
25 Srp 2013
Poruka
107
ma nije ta je onako da trosi naftu. covjek je kupio prije nego je rodio krompir :(rofl):
pa od srece nije mogao cekati. i vidi sta uradi :icon_fU:

inace tece izrada jedne takve. Kad sam vec napravio sadilicu nebi bilo uredu da ne napravim i vadilicu :(rofl):
 
Posljednje uređivanje:

mrki_grapska

Član
Tu od
25 Srp 2013
Poruka
107
imam jos sanduk uraditi i zadnje tanjire sto ce zagrtati i ofarbati pa kad sve kompletiram bit ce slika
uglavnom radi kako bi trebala, napravio sam kacenje u tri tacke

a sto se tice vadilice i ona se polako privodi kraju. inace radim kako imam vremena
dosta je lakse i brze napraviti vadilicu
 

Najnoviji postovi

Na vrh