• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci (tvornički i homemade)

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
@sumadinac nadam se da neće stradat metar-dva reda kad malo zakreneš volan, zbog udaljenosti plužića od traktora
 

mrki_grapska

Član
Tu od
25 Srp 2013
Poruka
107
@edosoko sve sam provjeravao nema nigdje, samo imaju za velike traktore to jest osovine veceg precnika

@ssucur znam da bi mi ta pomogla "AL" gdje da je nabavim
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
@mrki a sto nebi isao sistemom posebno kardanska osovina a posebno osovina,,,

500_500.jpg


ovo i kardansku osovinu odneses kod tokara te sliku onoga sto trebas kao krajnji cilj,,,
dogovorite mjere i ostalo je njegova briga,,,

on ce u osovini otokariti rupu u koju ce ici ova kardanska osovina i sve to skupa zavariti, staviti u tokarski i napraviti ono sto ti treba kao krajnji cilj,,,
 

mrki_grapska

Član
Tu od
25 Srp 2013
Poruka
107
@Bobić Sve bi ja to sam sebi uradio sa imam odgovarajucu kardansku osovinicu sve sam obisao mogu naci onu veceg precnika al ta mi nikako nepase a da nosim nekom da mi sa glodalicom pravi pa cimentira hmmm SKUPLJA PITA NEGO TEPSIJA :) al dobro u svakom slucaju danas sam malo obisao odpad i nasa sam neku kardan pa cu nekako uklapati....

@ssucur eh eto mene u sloveniju da jednu osovinicu kupim :(rofl):

vise bi volio da sam uradio sa takvom osovinicom, al sta je tu je bitno je da sam se snaso i nekako sve to uklopio. nasao sam neki kardancic od neke masine nije puno sve komplet 12 eura
 

mrki_grapska

Član
Tu od
25 Srp 2013
Poruka
107
:mur::mur: nisam ni vidjeo da si to napisao. Ma snasao sam se nekako al ako ti nije problem i ako ti nije tesko kupi jednu pa bih sve to kasnije prepravio jer volim da mi sve izgleda originalno :eek::
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Napiši dimenziju,i ne lupaj previše, razbit ćeš ciglu.:mur:
 

mrki_grapska

Član
Tu od
25 Srp 2013
Poruka
107
ajd sutra cu provjeriti koja tacno treba, da sad ne lupam napamet vidim da ima i duzi i kraci pa dok ne provjerim neznam.... ma vec sam jednu razbio a nisam ni primjetio :drink:
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Evo dobio sam korpu :icon_e_biggrin:
Dimenzije:
Sirina 120cm
Duzina 83cm
Visina 80cm

Zna li neko kako da napravim prikljucak da se lijepo spusta i dize? Posto mi nije kacenje u 3 tacke nego vagir?
uijz.jpg
 

mrki_grapska

Član
Tu od
25 Srp 2013
Poruka
107
ajde posto se prica o kopcanju da se i ja malo pridruzim... zanima me koje su dimenzije poluga za kopcanje u tri tacke za tomu 420
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Mrki za malog tomu je dužina poluga idealna od serije 800 a to je 48cm između centra rupa u uškama.Kod kolege sva tak napravila i dužina je ok za priključke.Od 700 su preduge jer priključki podižu prednji kraj,najprije se vidi ako prikačiš korpu i napuniš peskom.
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
@ssucur Hvala na odgovoru, ovu ideju sam ja objasnjavao ocu, ali nije shvatio. Sad kad je vidio slike, valja nam se sutra bacit na posao :icon_super:
 

mrki_grapska

Član
Tu od
25 Srp 2013
Poruka
107
hvala ssucur, hvala abarth napravio sam poluge al nisam mogao te duzine morao sam nesto duze zbog kardana,....

a ssucur dobra ta vadilica i dosta jednostavna
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Evo zavrsena prikolica :icon_super:
Prije restauiranja
af4v.jpg

Posle restauiranja
ehqv.jpg

urk8.jpg


Znam da je boja "uocljiva", ali da se potrosi :D:
Ovo mi je bio jedan od najinteresantnijih projekata sa mojim ocem, ali ne i zadnji, jer sutra pravimo korpu :icon_mrgreen:

Pozdrav
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
@TomoVinkovic420 odlicno odrađeno, ja bi samo predlozio da na te daske stavis pocincani lim,,,
daske ce ti tako biti gotovo uvijek suhe i kad prikolica bude na otvorenom i kad pada kisa,,,
ovako ce dolaziti do napinjanja kad daska bude mokra i do rasusivanja kad se osusi,,,
najgore ce biti kad se bude vozio neki rasuti teret,,,

pa ono ako te ne zulja lova nebi bilo lose tako nesto odraditi,,,

aotomatski ce joj porasti i cijena,,,:)
 

Najnoviji postovi

Na vrh