• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci (tvornički i homemade)

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429

screenshot windowsKod pravljenja korpe računajte da je što bliže traktoru jer sa svakim cm udaljavanja se gubi podizna snaga a s time i podizanje prednjeg kraja.Bolje je napravit širu nego dugu.Kod malog TVa ak se kači na 4 vijka treba isto računat da se neče paralelno dizat zato je dobro prepravit u tri tačke kačenje.:drink:
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Zaha patent ima isti učinak kao 3T kopčanje.
Napravi istu visinsku razliku kopčanja na korpi i traktoru, ako hoćeš ala lift.(viličar)
Sa tvojom dužinom korpe oko 70cm do 400kg.
Sa težinom ne pretjeruj sigurnije je krenuti sa manjom težinom i pamet u glavu.:icon_wink:
21485844.jpg
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
koliku nosivost računate u tim korpama
ima li neko podatke vaganja traktora s tehničkog pregleda?
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
Kolega jes ti siguran da je jedan metar grabovine pa to ti je preko 700 kg....:icon_hang: ipak za malog tomicu je to previše
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
Ja sam sa svoim nosio pola metra i nije mu bilo nimalo lako i odustao sam od tog.Praviše trpi sredina
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
Upravo to.Kad ga jako opteretiš a moraš motat volan ode on u zrak a bogme i na bok:icon_redface:
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Slika je od ARNO.Lepo je izračunano koliko može nosit na velikoj šasiji a na malom tomi se sve to još smanji.Ne očekuj previše jer neče ič.
free jpeg images
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
Da ovo odgovara onom o ćemu sam pisao.Znači na 75cm nekih 300 kg a to ti je tu negdje oko pola metra drva al po meni to je isto malo previše na dužoj relaciji.Na kratkim relacijama to ide jer ja sam svašta oprobavao.Nosio sam i velike rolo bale al vidim da mu je to teško jer čim malo brda il moraš motat jedan kotač već se pođe dizat.

screen shot tool
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Ja sa svojom korpom nemam problema, ubacim 6-oro jagnjadi brez ulja i mačka i vozi miško.:icon_pai::icon_keel:
traktorska-korpa.jpg

Zaboravio sam napisat da je nosivost 900kg (kad stoji na ravnom)
 
Posljednje uređivanje:

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Ma ne,:icon_keel: poslažem ih ko sardine ne mažem uljem i nemože mačak stati.:icon_eyes:
 

Najnoviji postovi

Na vrh