• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci za motokultivatore

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,767
Da,postoji.
Sad je tu netko nedavno spominjao da je dao za nju 6500kuna.
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
Mislim da bi ova freza trebala pasati i njemu jer koliko sam čuo isti priključci pašu njemu i Labinu.
 

pimorje40

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
154
attachment_bigpic_20.jpg


Imaš u entradi orginal frezu http://www.labinprogres.hr/index.php?page=attachments&gid=8&id=&aid=20&l=hr

Evo i cjenik http://www.lombardini.hr/images/CJENIK_TPS1232.pdf
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Evo ga konacno gotovi zeljezni tockovi rucni rad.

Malo otpadnog zeljeza. Pokile elektroda, jedna brusna jedna rezna i dan i po posla:






Cekam malo da se osusi ova farba pa idu odmah zajedno sa plugom i traktoro u livadu na test :)

Nadam se da ce biti ok.

Nekih 5cm su siri u precniku od originalnih.
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Nije nesto debeo materijal. Kad sam obruceve savio dosta se lako moglo saviti. Ali kad sam izvario sare na to i ona 4 profila u krst drzi ko zakovano, skako sam po njemu pritisko nista.

Malopre eno stavio na traktor i probao. Dosta je visociji. Jase u brazdu ko veliki. Vuce ko nenormalan. Ama nemoras ni plug imati samo prodjes sa onim po livadi i uzorano :)

Cak mogu dosta dublje plug zabosti u zemlju ali onda belaj prelazi zemlja preko pluga pa ne prevrce moram malo i plug gore produziti.

Inace ova varijanta pluga mi se kod labina nikako ne svidja traktor je dosta naget i sa standardnim gumama pa onda ne znam koliko uopste motor zahvata pumpom ulja...ako neko zna preciznije gdje je pumpa i koliki nagim moze traktor trpiti neka kaze...a ja nekako mislim da mu to bas i ne odgovara...planiram odavno napraviti neki sistem drugaciji kacenja pluga gdje ce traktor biti ravan sa zemljom kada se plug zabode skroz u zemlju, ali ne znam bas kako to da izvedem
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Razvlacio danas i djubre po livadi prikolicom sa ovim tockovima.


Fasciniran sam. Kroz najvece blato lagano propici koda se poigrava sa njim. Na ripne od gume se to polijepi pa ispadnu okrugle i glate ko od auta kad se upadne u glinu. A ove samo propustaju zemlju kroz sebe.


Ekstra stvarno cupa ko ludo.

Koliko dugo ce portrajati to cemo da vidimo :)
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Napravi na plug nesto kao deflektor na ovim velikim plugovima, bolje prevrce brazdu,a i ne prelazi zemlja preko.
Dobri su ti ti tockovi,valjda ce dugo fercerati.
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Dal da pravim samo onaj odozgo sto je vise zakrivljen od pluga ili da dodam i onaj pozadi na repu pluga sto je isto savijen u desno?
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Onaj gore obavezno,a ono pero po zadi ne moras, iako nije na odmet da se ubaci.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,767
Napravi na plug nesto kao deflektor na ovim velikim plugovima, bolje prevrce brazdu,a i ne prelazi zemlja preko.
Dobri su ti ti tockovi,valjda ce dugo fercerati.

Vidiš,pošto je moj plug okretač gornji lemeš mi dođe ko deflektor.
 

zlatko2

Član
Tu od
10 Velj 2013
Poruka
90
Ljudi, na što bi trebalo obratiti pažnju kad se kupuje rabljena freza za MTK.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Mtd bas trazis slike tvog pluga i vidim da je drugi lemes u funkciji deflektora.Na org. se moraju praviti. Apokaptus izgleda ima namjeru do Kine duboko da ore.

Obrati paznju na stanje nozeva i da osovine nemaju lufta. I vidi kako okrece da nema kakvih zapinjanja.
 

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
Ljudi, na što bi trebalo obratiti pažnju kad se kupuje rabljena freza za MTK.

dal nosaci motika imaju lufta,i kad ih okreces levo desno slusaj i gledaj pogon napred dal odmah reaguje kako ih ti okreces,ako nema onda su tanjirasti i konusni dobri.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
U nekim sam pregovorima i u kompletu mi treba ostat fraza (Honda ak se nevaram) e sad koja nisam ni gledal, uglavno ogrona je i dizelka,paljenje anlaserom nisam gledal al tak čovjek kaže, kotači veličine kao od auta, doslovno nova nešto vrta frezala 2g.
napominjem sam sam ju vidjel u prolazu.
e sad ono kaj me zanima je prijenos za roto kosu, gledam da je to izvedeno remenom i kad ju okrečeš malo se moraš borit.
Ono kaj bi ja napravil umjesto prenosa remenom je prjenos kardanom, i iskoristil roto malčer od 1,30m na kojeg bi stavil kotače, nebi ga fixsiral več da je na principu zgloba,
o.k kardan ima ograničeno zakretanje, ali nema povuci potegni, i u košnji mislim da bi bil bolji nego fixirani.
trebalo bi kosit 3000m2 da je to onak ljepa ravna pošišana površina, a traktor bi moral vuč skoro 20km i poslje ga vozit nazad i to tebi bilo ljepo pokošeno kao roto malčerom.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,729
Ideš na tu soluciju da ju voziš u autoprikolici, jer se traktorom puno vremena potroši, ali sa njom če ti košnja duplo više trajati nego sa traktorom, tako da si onda na isto, još moraš za njom hodati. Mi koji nemamo traktor znamo šta to znači.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Tako je sporo kosi al lijepo kosi i veliku i malu travu,a za okretanje se ne brini u mjestu ju okrenes jer ima kuplung za svaki kotač posebno.
Preko remena nije lose napravljeno.
Mislim da preko kardana na nju nebus mogel složit jer ima izlaz na getribi izlaz vratila bocno.
Kosi sporo jer samo u rikverc kosis.
 

Najnoviji postovi

Na vrh