• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci za motokultivatore

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Nema nikakvih mazalica, samo ulje u blok.
nema dole onih sarafa da se pricvrscuje za greben, on se samo nabije na osovinu i zakuce dvije zakacke. Posto su na labinu vece gume treba na grebenu malo usjeci i nakriviti ga prema gore da siljci ne pobadaju u zemlju.
Ispod onih sto pritiscu nozstavljaju se tanke plocice i sa njima se steluje pritegnutost noza. Nastelas da noz vadis na jednu stranu i ne moras vise za sezonu nista dirati

Kod nje i ne mora biti toliko nastelan noz kao na IMT-ovoj ona opet dobro kosi. Ja sam gubio siljak na sredini i nigdje nije ostajao trag.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Moram komentirati da je Oficir u pravu.

MIO roto kosa kosi bez problema travu visoku do skoro metra, ako nije gusta, ako je gusta onda ju valja.
Vidio na svoje oči, a nebi ja bezveze takvu kosu delel da ju nisam videl u radu. Imam i strižnu istoga proizvođača ali mene nije zadovoljila i zato i radim roto.

Kolega ima roto na Goldoniju dizlu,neznam kolko konja, večinom se kosilo i sahranila je motor.

Ruku na srce roto kose na tim biciklima nisu za košnju visoke trave jer ju valjaju pred sobom i ne stignu ju odsječi.
Zna se kak izgleda roto kosa za visoku travu ......
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Kolega Muha nisam ja ni rekao da ne moze da kosi,ali sam misljenja da roto kosa kako ti rece sa ovim biciklima nema sta da trazi u velikoj gustoj travi. Sta ima ona da trazi u travi u kojoj labin 14 ks proslajdrava dok predje preko otkosa ili zaglavljuje traktorsak roto kosa(takve trave ja kosim). ***** ja tu kosu kad ja moram da mislim da li ona moze to da pokosi ili ne.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Kolega Muha nisam ja ni rekao da ne moze da kosi,ali sam misljenja da roto kosa kako ti rece sa ovim biciklima nema sta da trazi u velikoj gustoj travi. Sta ima ona da trazi u travi u kojoj labin 14 ks proslajdrava dok predje preko otkosa ili zaglavljuje traktorsak roto kosa(takve trave ja kosim). ***** ja tu kosu kad ja moram da mislim da li ona moze to da pokosi ili ne.
Ti onda komentiraš u krivoj temi ako takve trave kosiš. To je za traktore tema, a ne za igračke.

Malo korigiraj izraze tipa sranje, ***** i slične.
Ovaj forum čitaju i oni koji neznaju kaj takvi izrazi znače :icon_wink:
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
jel mora sve preč na neke grube riječi?
kaj nemremo kao ljudi normalno pričat?

Daniels, kolike je snage ta Honda?
130cm zahtjeva više od 20ks.
ma niš otpalo sve danas mi dignu cijenu sam onak 20000€. hebo sam im sve po spisku ja i čovjek iz agencije.
a ta freza je trebala ič u kompletu sa svime.
Ali nisam gledal kolike je snage ali jedna od onih mrcina.
a ovakvu travu nebi ni kosio sa njom to je več za traktor i kosu ili malčer.
više mi bilo da se ne mučim sa malom kosilicom i da dobim onak ljepo uredno pošišano.
 
Posljednje uređivanje:

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Narod vecinom izvlaci djubar na livade kod nas i trave su ogromne i onda te covjek zove da mu pokosis tu livadu i ti sa tom roto kosom samo mozes da gledas u nju.
Siguran sam da je tako i kod Kolege Apokaptusa oko koga je i pocela ova rasprava.

Ne znam sta mi bi da napisem tih par rijeci inace pazim na izrazima.
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
ja ako sam gdje opsovo izvinajvam se ja sam tipicni bosanac meni je svaka druga psovka nije to nikom nikad upuceno to je stvar karaktera, meni je reci djes ti jebo ti mater svoju isto tako ljubazan i srdacan pozdrav kao neko ko kaze dobar dan, mi u ovim krajevima dosta psujemo ali se rijetko to kad misli ozbiljno ili nekom zlonamjerno upuceno



elem kad smo kod kose...poslao sam na desetak pik ba oglasa zeli li ko mijenjati moju kosu za mutu uz ako je potrebno moju nadoplatu i niko ne zeli pristati na to :)


Inace ja sam dosta puta cuo ovdje od ljudi koji imaju mutu i druge kosacice da im se ta muta dobro pokazala

a ja sad opet gledam slike ne mogu da vidim neku konkretnu razliku izmedju te imt i muta kose one meni izgledaju iste.

inace ima li iko ikakvih podataka o toj muti koliko ima obrtaja na izlaznoj osovini i koliko tockovi se vrte pri tim obrtajima itd

problem kod labinove kose je barem po meni najveci sto je kosa i na brzom prenosu kardana previse brza u odnosu na sam traktor koji je barem po nekom mom subjektivnom osjecaju malo brzi u rikverc sporoj nego u prvoj brzoj. a rikverc brza mi je tu negdje u brzini sa drugom sporom.

ja uvijek kosim na kardanu brza na mjenjacu rikverc spora pa opet muke isusove sa tim em lose kosi em preskace cupa em mora neko stalno odmicati travu grabljama sa kose itd


a jos kad procitam u labinovom manualu da se kosi u rikverc brzoj...pih majka im ga stara jedino da kosim pur pjenu
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Te dvije kose nisu ni po cemu slicne. Tvoj bi problem trebao da bude sto ti je kosa spora, a ne brza. Ne znam za obrtaje samo brze tjera noz nego IMT-ova. i kosim brzim rikvercom i brzi kardan,spori rikverc nikada.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
evo ovdje se vidi kosa od mute
imgp0172c.jpg

ovako imt
images
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,692
Dečki !!! Po vašim postovima se da zaključiti da nikada niste vidjeli kosilicu niti znate kako izgleda, niti znate kako kosi, niti nikad niste kosili, (ili se samo folirate).:(devil):
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
kad sam ja u pitanju imtovu sam vidjeo i probao, mutinu ovdje dosta ljudi ima nikad nisam prilazi zagledo niti probo, sa labinovom se mucim citav zivot :)
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Dečki !!! Po vašim postovima se da zaključiti da nikada niste vidjeli kosilicu niti znate kako izgleda, niti znate kako kosi, niti nikad niste kosili, (ili se samo folirate).:(devil):

a zašto misliš da je tako?
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Moram komentirati da je Oficir u pravu.

MIO roto kosa kosi bez problema travu visoku do skoro metra, ako nije gusta, ako je gusta onda ju valja.
Vidio na svoje oči, a nebi ja bezveze takvu kosu delel da ju nisam videl u radu. Imam i strižnu istoga proizvođača ali mene nije zadovoljila i zato i radim roto.

Kolega ima roto na Goldoniju dizlu,neznam kolko konja, večinom se kosilo i sahranila je motor.

Ruku na srce roto kose na tim biciklima nisu za košnju visoke trave jer ju valjaju pred sobom i ne stignu ju odsječi.
Zna se kak izgleda roto kosa za visoku travu ......

To kaj valja pred sobom, niti nije stvar toliko do motora, več do prijenosa, jednostavno remen proklizi, okretaji padnu i to je to. Kad malo bolje pogledamo koja skalamerija je taj hondin prijenos, mogu reč da jako dobro kosi.
Problem nastaje u nama samima jer košnju poimamo preko vrtnih kosilica, a kod njih znamo da deklarirana snaga nije ni blizu snazi na radilici, a i sami oblik neprotočnog kučišta stvara jake gubitke.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
@hodor kod Hondine kose je fora kaj ima jaku protocnost,ja sam onu gumu skinul od iza da mi nož ne povlači dva kruga istu travu nego ju odreže i izbaci skoro netaknutu i tak kosim ako moram negdje visoku travu kosit i do 1m.

Otpora nema velikog na nožu osim ako naletis na grbu ili na krtorovac.
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Prelistaj prve strane ove teme
Ta balirka nova kosta ko dobar traktor sa balirkom,cinimi se negde oko6000e
 

Najnoviji postovi

Na vrh