• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci za motokultivatore

zlatko2

Član
Tu od
10 Velj 2013
Poruka
90
dal nosaci motika imaju lufta,i kad ih okreces levo desno slusaj i gledaj pogon napred dal odmah reaguje kako ih ti okreces,ako nema onda su tanjirasti i konusni dobri.

To sam i gledao jučer kod kupovine. Na mjestu radi tiho i bez vibracija, nažalost, zbog blata ne mogu je isprobati na vrtu.:icon_confused:
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Ideš na tu soluciju da ju voziš u autoprikolici, jer se traktorom puno vremena potroši, ali sa njom če ti košnja duplo više trajati nego sa traktorom, tako da si onda na isto, još moraš za njom hodati. Mi koji nemamo traktor znamo šta to znači.
Kosil sam i veču površinu sa samohodnom kosilicom nije to problem, ako kosiš traktorom ne ispadne to ljepo, a kosil bi doslovno svakih 14 dana.

Tako je sporo kosi al lijepo kosi i veliku i malu travu,a za okretanje se ne brini u mjestu ju okrenes jer ima kuplung za svaki kotač posebno.
Preko remena nije lose napravljeno.
Mislim da preko kardana na nju nebus mogel složit jer ima izlaz na getribi izlaz vratila bocno.
Kosi sporo jer samo u rikverc kosis.

pa nebi onda kosil u rikverc, a bočni izlaz umjesto remenice složim tipa nešto kao ovo, na boku ostaje remen, a dalje kardan, s obzirom da je freza velika i jaka može tjerat 130cm,
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,729
I ja razmišljam o roto kosilici, jer ona strižna zahtjeva puno podmazivanja i podešavanja. Mogo bi iskoristit pogon od strižne a ono drugo pravit,ali nebi strižnu uništio skroz možda će mi nekad trebat.kako si zamislio to sa strane dali na remenicu prišarafit kardanski izlaz, pa onda kardan ili kako?
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
znači na frezi i reduktoru bočno ostaje remenica, a izvod prema roto na kardan.
nebi bila roto nošena nego vučena, spajanje izmežu roto i freze na zglob,
zglob ograničit da nebi dolazilo do štekanja kardana, logičnje mi je da bi remen proklizio prije nego puko kardan,
a na roto montirat neke kotače radi štelanja visine i da se baš ne vuče po zemlji.
nije isključeno na roto i stajanje kod košnje da se ne šečem, gas prilagodit ili nešto napravit da u slučaju nečeg padne na minimum ili se ugasi.
eto to sam samo onak usput razmišljal pa sad dali je to izvedivo.
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
ako iko bude pravio tu roto kosu za labina molim vas poslikajte to detaljno i okacite na forum, mene ova moja strizna izludi vise, svaki put vise mi treba vremena da je podesim i nariktam nego sto kosim
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,729
znači na frezi i reduktoru bočno ostaje remenica, a izvod prema roto na kardan.
nebi bila roto nošena nego vučena, spajanje izmežu roto i freze na zglob,
zglob ograničit da nebi dolazilo do štekanja kardana, logičnje mi je da bi remen proklizio prije nego puko kardan,
a na roto montirat neke kotače radi štelanja visine i da se baš ne vuče po zemlji.
nije isključeno na roto i stajanje kod košnje da se ne šečem, gas prilagodit ili nešto napravit da u slučaju nečeg padne na minimum ili se ugasi.
eto to sam samo onak usput razmišljal pa sad dali je to izvedivo.

Sad mi je jasno, ja sam razmišljo i o bočnoj montaži na hondu, tako bi se izbjego ovaj remenski prijenos, znači sa nekim kardanom na kutni reduktor i to jeto_Ovo što si ti zamislio mislim da je izvedivo.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Apokaptus slikaj tu svoju kosu da vidim kakva je. Ako mislis kositi veliku travu sa ovim roto kosama kao sto izradjuju kolege to okaci macku o rep. Sa njom mozes samo oko kuce kositi manju travu ili malo vecu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Daniels, kolike je snage ta Honda?
130cm zahtjeva više od 20ks.
Veliki Goldoni (Labinprogres Super specijal) ti tjera roto kosu od oko 1 metra, tak da ...




Oficir, koliko vidim ta kosa samo povalja travu. Ja to nebi nazval malčiranjem, a pogotovo ne košnjom.

I, molim te, malo biraj riječi prema drugim članovima: ispravi ono "trkeljaj", ma koliko to bilo točno.
 
Posljednje uređivanje:

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Ma ne mora on nista ispravljati, ne ljutim se ja.

Oficir ti ovo zoves velikom travom,pa ovo nije vidilo velike trave ni na mapi. Ti zaviri sa tom skalamerijom u moje livade pa cu te pitati sta ces pokositi,mozes to samo iznijeti u dijelovima.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Koliko snage i okretaja dobije taj nož kad ima pogon samo preko jednog remena ? Kod labinca je druga pesma jer ima direktan mehanski pogon i s time puno veču snagu na nožu.Labinac sa roto kosom sigurno puno bolje i lakše odradi poso nego ova.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Labina i ovu Hondu je nepotrebno usporedjivati. Za vece povrsine za labina je najbolja strizna kosa. Kao sto neko napisa tjera roto kosu do 1m, a striznu od 1,35 m. Za tri prolaska striznom moras sa ovom proci cetiri puta i onda se toga nakupi ohoho.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Zj to nije malcer i ne povaljuje travu nego Reze ko britva i iza ostaje ko stol ravno.

Ovo je koseno nakon 1mj rasta u proljeće s tim da već 6godina nisam pozubljal i pokupil travu nego ostaje kao pokosim.

@Abart odi par stranica nazad da vidiš oblik noža onda ti bude jasno da je 6ks i jedan remem 13x dovoljan da ne klizi i puca.
Širina košnje je oko 70cm i ja kosim s njom oko 1ral u brdu vocnjaks 3h bez stajanja.
Ona ne melje travu zato i ne stvara veliki otpor i praktički na malo gasa kosis.
A može i kosit travu 4cm visine.
Na tri sata košnje sa oštrim nožem ne potrošim ni 4l benzina.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Evo jedne kosevine sa roto kosom....

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=vpOlwTF2k-I[/YT]

I sa striznom kosom.....

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=NqSa_YrC3Ug[/YT]
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ova strizna Labin ne kosi ravno nego cupa travu.
Moja Honda je benzinska 6ks dok ovaj s videa ima lb 14ks Diesel.
S tim da moja nije puno uza od labinove.
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Roto kosu labinovu nisam niti kad vidjeo niti probao ali po snimcima mogu zakljuciti(mozda pogresno) da mnogo bolje radi posao od strizne kose.

Neko me je pitao koja je kosa u pitanju...labinova original kosa. Ima i citava jedna tema u mehanickoj radionici gdje sam opisivao svoje probleme, ljudi su mi pomagali, i to kad je sve postelano i sve perfektno ona opet ne kosi da valja. Jednostavno je kosa prespora a traktor u rikverc prebrz. Vele da je imtova kosa za labin dosta bolja, nisam nikad probao...

ali labinova original kosa barem ova koju ja imam je najvece sranje koje moze da postoji.

Travu cupa, po sredini uvijek ostaje nepokoseno. Guzva se trava i po sredini i po krajevima. Lose kosi.

Ovo kad vidim snimke kako ljudi kose sa roto kosom uz lakocu dodje mi da placem. Kosenje sa labinovom kosom i uvijek visesatno podesavanje iste su muke Isusove
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Ja ne znam vidite li vi dobro uopste da ova roto kosa samo prebija travu,kad pokupis ovo malo sijena ja dodjem sa striznom da jos toliko nakosim.

Apokaptus orig labinova je obicno sranje, imao je i prodao ali nikada nisam kosio sa njom. IMT malo bolja ali i kod nje u malo sitnioj travi dolazi do izvlacenja. Kosa od gorenja mute je idealna kosa za labin i pri tome ne trebaju teg na kosu, nema nikakvog podmazivanja, natoci ulja kolko treba i tjeraj.

Ove godine cu da snimim sa kakvom se lakocom kosi sa striznom kosom i da bolje kosi od ove roto.. Ti tu svoju prodaj i za te pare mozes uzeti od gorenja i da si rahat.
 
Posljednje uređivanje:

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Zar uopste pase mutina kosa na labina ja sad gledam drugaciji je prikljucak barem na ovim slikama po piku
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Direktno ne pase, imas na 23.stranici slike od moje kako je prepravljena.
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
A cek ona nema dole one mazalice?

Koliko je komplikovano podesiti na njoj pravi nagib kose? I postelati stegnutost noza da je dobra ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh