• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci za motokultivatore

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
još da kose punim zahvatom i da puste originalni ton bio bi snimak možda uvjerljiviji.ovako ostavlja dojam marketinškog trika.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
evo lep prikljucak ;roto plug za BCS
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=v-n1tIWOlhU[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Moze li meni neko malo detaljnije objasniti za sta je tacno funkcija ovog roto pluga.

Ja kako gledam to malo i odozdo uhvati zemlju i prevrne kao plug ali je pritom dosta usitni kao freza.

Stvarno sam se odusevio klipom vica hvala, nisam ni znao da to postoji, jbt kad vidis sa kojom lakocom to ide i kako fina zemlja bude i koliko duboko je usitni...koda je veliki traktor radio....
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
funkcija kao i obicnog pluga.a postavio sam je upravo zbog muka sa oranjem klasicnim. kao sto ima rotodrljaca spram obicne tako i roto plug.vidis zahvat mu je 30cm ili 12 col. kad bi sa obicnim plugom toliko siroko orao a jos se nemucis
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Ja to prvi put vidim na snimku i stvarno si me odusevio. Jebote oranje labinom slomi covjeka.

A ovo samo lik pici po livadi...i odjednom i izorano i isfrezano fino sitno a duboko bogte...jes vidio kad lopatom zahvata.


Gledam sad ima i ovdje kod mene kupiti tih plugova mutinih za priklockom za labina...i ako to stvarno uzivo radi barem priblizno kao na snimku, to ce biti prvo sto cu kupiti od prvih vecih para.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
nije to problem ni napraviti jedino radno telo je problem malo za kvalitetan materijal da izdrzi opterecenje.ja doduze za baste neorem jer honda ufrezuje ko od sale 25cm i to neoranog zemljista u jednom prohodu. jedino neznam kako se ovaj roto plug ponasa u kamenitijem tlu
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Od kardana mozda napraviti...
900 i nesto je na izlaznom vratilu labina. 1:4 je redukcija kardana ladinog...1:37 8 9 nekih drugih. Znaci imo bi nekih 280 obrtaja... sa 1:4 kardanom. A onaj sa snimka ide do 300 obrtaja tako pise.

Znaci skratiti kardan sa jedne strane do pola...sa druge skroz i blokirati. Dole napraviti neku osovinu i nozeve na njoj. Napraviti prihvat za kardan za traktor i to je to.


Izvodljivo samo treba imat alata i znanja.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
samo kad se blokira diferencijal u srcu tad nije taj vise odnos prenosa. posto jedna strana se mora blokirati. mislim da je onda sa 1-4 biva 1-2 prenos ako me pamcenje sluzi. ali tako je i bolje jer se nemora cepati pun gas do kraja lakse bi sa BMV diferencijalom to izveo jer nema trube
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Pa dobro...ako je i tako...da blokiranjem jedne strane dobijamo1:2 onda jednostavno ubacis na mjenjacu sporiji prenos kardana dobijas max 570 obrtaja izlaznih podjeljeno sa 2 znaci opet si na oko 250 pri nekom jacem ali ne max gasu...

Tu onda jedini izboljniji problem predstavlja konstrukcija nozeva posto su nekako cudno zakrivljeni...ali koce ga znati mozda za mutu nozevi imaju da se kupe po normalnoj cijeni...neke stvari je isplativije kupiti nego praviti...
 

dafija89

Član
Tu od
5 Ožu 2012
Poruka
41
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=G25STdvvums[/YT]

Bas nasao video nekog lika na youtube-u. Kolko gledam oranje mu ide dosta glatko sa zeljeznim kotacima. Samo se ne vidi dal postoje utezi na njima. Dal toliko se moze dobiti sa zeljeznim kotacima ili sve ovisi o zemlji na kojoj je trenutno mototokultivator?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
to ce pre biti ljuscenje nego oranje. par santimetara i kokoska zaceprka
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Ja sa svojim orem dosta dublje. Pogotovo ovako kad je zemlja ilovaca fina onda prevrce ko veliki :)

doduse ja uvijek dubinu podesavam tako sto podesim na najdublje moguce a da traktor ide...znaci da ga ja pomalo gurkam ponegdje odizem a da ipak ide. Namucis se tad dosta vise ali i rezultata bude. A tako kad bi plitko postavljao mogao bih traktor pustiti otici na drugi kraj njive zapalit cigaru i cekat da dodje pa onda okrenes i prosetas na drugu stranu....ali kosto covjek rece to i kokos tolko zaceprka :)


Mene najvise ubi ova sitna pjeskovita zemlja plug je zadigne i umjesto da prevne ona se samo skljoka nazad brazda prava se jedva vidi
 

pimorje40

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
154
Daleko je ovo od oranja, ali mislim da tu nije niti cilj nekakvo duboko oranje nego samo prevrtanje ovog sloja s travom ipak je ovo vinograd a ne oranica. Željezni kotači su velika pomoc kad je zemlja malo vlažnija ili imaš loše gume.
 

pimorje40

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
154
evo još malo oranja
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=Niej2nHB5Jo[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ovde koliko mi se cini je prilicno lepa zemlja za oranje ali nesto nije podeseno. dubina mala a vraca brazdu .izgleda je prevelik zahvat stavio pa nemoze dobiti dubinu i ugao koji treba mkt da ima kad udje u brazdu. zato slabo i pakuje. imam jedan snimak samo ako nadjem sa mini traktorom oranje i to tako lepo da bi se i mnogo bolji traktori postideli. samo ako uspem pronaci.
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Kao sto napisah gore i meni se to isto dogadja kada orem na pjeskovitijoj sitnijoj zemlji. Probavo sam plug svakojako podesavati....nisam uspjeo naci neko dobro rjesenje.

A kad na nekoj glinenijoj cvrscoj zemlji orem bude fina bas brazda. Veze nemam sta je tu problem, a volio bih znati
 

Monteniga

Član
Tu od
8 Lip 2013
Poruka
56
Ljudi pa jel se isplati kupivati plugove za labin. Za neku manju njivu,jel moze to da ore i sije krompir i tako? Imam ponudu da kupim obrtni plug,vadilicu,ralicu i spojku za 200e? Jel se isplati
 

Najnoviji postovi

Na vrh