• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci za motokultivatore

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
kad napravite ovo onda ce biti i ovako oranje. pogledaj zahvat a dubina koliko po dasci mogu primetiti je blizu 20cm jer se vecinom nevidi iz zemlje
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=Oh0Cu-5SXZ8[/YT]

MTD nije lose oranje.lepo slozene brazde.dubina oko 15cm otprilike a za bastu je to taman
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,822
@vica,to je već malo drugačije oranje...uh,što bi dao za tako nešto..
MTD nije lose oranje.lepo slozene brazde.dubina oko 15cm otprilike a za bastu je to taman
tu je negdje,taman koliko mi treba,ovdje se vidi koliko ide plug u dubinu..

online photo storage
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
evo ovo je sa imt509 samo su neke vece gume na njemu. ovo je lepo podeseno
[YT]www.youtube.com/watch?v=aJrOFTGusjc[/YT]
onaj snimak sam namerno postavio da se vidi kolika je razlika orati sa mkt ali 4x4 pogonom
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Težak

Član
Tu od
25 Lip 2013
Poruka
30
Ovako nešto sam ja mislio pravit imam diferencijal od tristaća samo bi ga trebalo skratiti onda nabaviti hidrauličnu pumpu neznam koliko bi ccm bilo dovoljno?Mislio sam ići na onoliko koliko ima i TV pe18 mislim da bi to bilo dovoljno_Onda razvodnik hidraulike i hidraulični klip i naravno rezervar za ulje.Nazad ne trebaju tegovi jer sam diferencijal već dovoljno teži i nabaviti 15-ke gume i ne bi trebalo biti problema ovako se samo patim ali bolje i ovako nego ručno vilat.Samo imam jednu zamjerku na ovome videu mislim da je malo preblizu ostavio ručke sebi da je samo 50cm dužu cijev napravio ostalo svaka čast.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
to nije plug nego razgrtac ili zagrtac kako ga ko zove. ja sam rucno izradio slican od otpada gvozdja koje sam imao i pristojno radi. Tezak umesto hidraulike moze se i rucna komanda napraviti ili kuciste volana iskoristiti ili servo volan od auta sto je manja i jeftinija opcija za manje terete. ja idem na taj sistem ako budem pravio
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
vadi se sa ovim po pravilu

plugln.jpg


postavi sliku da se vidi

Ovaj put sam ja popravil, ali više nebum
MUHA
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Napokon i sistem za napinjanje gotov.
Isprobano, pofarbano, sutra sastavljanje i kosa uspješno napravljena doma.
Mada mi neki nisu vjerovali da je to moguče, prepoznače se sami koji su to :icon_wink:







 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Zakaj si isel sa dodatnom remenicom?
Jel nije bilo mjesta da se remenica natezaca zmontira niže?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ne dobro je al sada bez remena mi se Čini da se kod tebe remen napinje potezanjem remenice prema dole.
Daj s remenom slikaj.
To bi moglo biti dobro rješenje al na slici mi visine ne dolaze do izražaja.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Sutra, ako skopletiram.
Ako ne, obečajem čim skompletiram
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
jel netko radija željezne kotače za miju?vjerovatno sam ja jedini koji gleda uštedit parsto kuna pa se satrat dok ih ne napravim..
pošto imam neke lame 20x5 viška palo mi je na pamet napravit kola..
vrlo jednostavna, 6 krakova i unutrašnji i vanjski kolut..nisam ih iša kupovat, i zato jer sam želija napravit visoke..
zamota sam 4 obruča dužine 200cm,tribala bi bit 63cm visine,ili 30cm do osovine..za priko krumpira,boba i koječega još..2 obruča istog kola,bi bila povezana ravnim lamama 20x5,dužine 6-10 cm,tu mi je jedina dvojba ako ih napravim uže,oće li proklizavat..nebi bilo L profila bile bi ravne..
imam doma 2 one cijevi šesterokute,na koje se daju freze navuć,viška su mi..pa sam lamu zapilava na miru i savija oko te cijevi..kad sam formira, šesterokutu, košuljicu za navuć na cijev,onda sam po zarizanom,povarija.probušija 2 rupe za vidu kroz cijev..
namjeravam na svaki špic šesterokuta zavarit po jednu lamu..i onda iste zavarit na jedan kolut pod 60 stupnjeva.poslje ću povarit svako 10 cm,po 1 lamu na nož,na vanjski obod kola..
i na iste lame na drugi kraj,ide drugi obruč koji bi triba bit isto "pocokan" sa istih lama koje idu iz centra..
eto,malo ga zakomplicirah..a kola su jako jednostavna..jedina dvojba mi je širina istih..pošto je lama 20x5,koje imam doma viška,"plitka"..
moglo bi mi se dogadjat da mi i ta proklizaju jer se ne ukopaju dovoljno u zemlju,i da moram na te navarit još po jednu na svaku..
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
pogledaj one slike kako sam ja sebi radio tockove za labina. Mene odlicno sluze ne krivi se nigdje nista a tezi je labin sigurno od mije dosta :)

A rezultatu u radu su stvarno odlicni
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
koliki je radijus tih kola od sredine di se križaju te dvi šipke do obruča a koliki do vrha onih zamotanih lama,koje se u zemlju ukopavaju?kolika ti je širina kola,bit će bar 10tak centi?

Evo ga konacno gotovi zeljezni tockovi rucni rad.

Malo otpadnog zeljeza. Pokile elektroda, jedna brusna jedna rezna i dan i po posla:






Cekam malo da se osusi ova farba pa idu odmah zajedno sa plugom i traktoro u livadu na test :)

Nadam se da ce biti ok.

Nekih 5cm su siri u precniku od originalnih.
zanima me,drži li jedan obruč drugog samo s tim "strelicama",triba li "križ" i na drugi obruč ili netriba?
ja planiram ravne lame,20 x 5 mm, a ne takve "strelice"..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Centi sirina 14 ako se ne varam a obim originalnog tocka je ako se ne varam 180 ovog je 185 190 zaboravio sam uglavnom 5 10 centi je vislji od originalnog tocka a sirina sare je 2cm to je dovolno jer propara zemlja izmedju 2 obruca. ako ces ravne stavljati mozda moze i siri profil ako imas....mada ovako manje trese po tvrdom kad vozis imam i ravne ja tockove to trese ko tenk


a sto se tice cvrstoce kod mene drze :)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Da li mi može netko izmjeriti prihvat na malom labinu , mundijalu ?
Promjer dosjeda i razmak rupa .
velečasni zahvaljuje
 

Najnoviji postovi

Na vrh