• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci za motokultivatore

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Radim ovakvi stroj
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=MwP9h723H-w[/YT]

Kaj bu to radilo ako su tanjuri ravni ?

Ima tko ovak nekaj ?
vaš velečasni
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Oni su u principu krivi da bi bili cvrsci. Ako ti je vaterijal dovoljno cvrst ne vjerujem da ima potrebe za krivljenjem:

Nego...onaj plug koji se koristi da se prave brazde za krompir...ja taj isti protjeram po sredini posle frezanja i on zagrne krompir tako da mozes i ti tako ako imas taj plug...a ako nemas ljepse ti je njega napraviti jer mores i kopati brazde sa njim i zagrtati
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
A kuda ti idu kotači ako s istim alatom zagrčeš krunmpir ?

Za raditi jarke imam u dva reda na normalni traktor ..mada bi se trebao moči i s ovim kinom


vaš velečasni
 

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
360
Ma ide sa tim "kinom" milina jedna,samo mora da je krumpir prije okopan i ne smije da bude vlažna zemlja inaće se ljepi za tanjure,imaš moje "kino" u mom albumu u mio standard pa ako ti nije mrsko priviri
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Tockovi idu izmedju redova krompira kao i sam plug

na labinu su to fantasticno smislili

kada pravis brazde za krompir razmak ako ides tockom brazdu uz brazdu bude taman toliki da traktor sa suzenim tockovima i suzenom frezom(na labinu se i freza suziti moze) prodje izmedju redova

tako da ja samo opicim frezom izmedju pa zatim tim plugom i milina
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
puknuti,od kojeg materijala misliš napravit diskove?profi s ležajima,ili seljačku verziju s rupom na disku i osovinom kroz nju?
meni su metalna kola za miju pri kraju i dvojim izmedju ovih "tanjurića",i 2 inprovizirana mala pluga,zagrtača..koji bi bacali oba u središte freze,a freza bi išla točno iznad krumpira ka na videu,napravija sam visoka kola,sad je mio 30cm iznad zemlje..još da nabavim rolšule,umisto cipela i neću morat ni trčat za njim..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,243
...Kaj bu to radilo ako su tanjuri ravni

Bu, samo ih moraš potkositi prema dolje, tak da stoje u \ / , jer inače budu teško išli u zemlju. Brusi ih z vanjske strane.
Bolje je da su oblika kalote, čvršći su a i lakše zagrabe i zmrve zemlju, okrenu ju i nadignu poput pluga, dok ju ravni samo prigrnu.
 
Posljednje uređivanje:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Diskovi su od čelika ..izgleda kao neka pila ili nož , pokupljeni u otpadu ali nemoguče ih je probušiti običnim svrdlom .
Sistem bude polu vulgaris , osovina čelik na čelik a disk bude između kugličnih kinskih akssijalnih ležaja .

Ako se pokaže očekivano lako doradim nabe s ležajvima
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Zakrivljenost diska ima funkciju da se omogući dobro okretanje diska, a da isti može stajat više ukoso i time više zahvaća. Znači prednji dio diska, koji preuzima vrtnju sa tla stoji gotovo u samom pravcu kretanja stroja. Budem imal na pameti, pa ako naletim na diskove od sadilica, ti javim....
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
meni će izgleda bit 2 mala pluga razgrtača.samo neznam oće li moj tomosić to moć vuć,na kolima radijusa 30cm..danas sam ga ušteka u najsporiju brzinu,po dvoru,prilično je "užurban"..triba baš brzo za njim odati..e sad,kad dodju 2 pluga,iza njega i moguće kakva kanta puna vode obišena na cijev timuna,da pritisne sve skupa malo u zemlju..već sam dio napravija,uskoro bi triba ostatak bit gotov..imam još nekih tehničkih dvojbi pa mi posa malo šteka..a i krumpir je još visine 3-5 centi,pa nije priša..

i nije baš da sam te skužija puknuti..slikaj kad bude gotovo,ako ti se da..meni je lakše napravit priključak,nego slike na ovaj forum stavit..:icon_twisted:
jednom sam dobiva upozorenja od moderatora kad sam stavlja slike od neke vodene pumpe..izbrisali su mi tekstove i slali upozorenja na mail..tražili su neke puste driblinge i procedure,za stavit običnu sliku..nije mi se dalo...:icon_biggrin:

kad ovo moje čudo bude gotovo,i isprobano,poslikat ću ja svoje..pa ću probat stavit..ili ću nekom,ko to zna.i ko je s više volje i živaca, poslat slike i zamolbu da ih postavi..
ako ne bude dobro radilo,neću stavljat,da netko ne podje radit po meni,i da se ne sramotim...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
evo ga ..pri kraju krajeva .

tu gdje se sjeku šipe bude veza da se može podešavati na sve strane i sviju vrsti dubina i sorti krumpira ..i razmaka


vaš velečasni
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
radijus tih diskova? koliko su mm stijenke?dobaci kakvu sliku kad bude krumpir zagrnut,napiši i pod kojim kutom stavljaš tanjure..
davim li?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
diskovi su promjera 400m , , debljine jedno 3 mm, ali napominjem da su to neki noževi ili pile , dakle poboljšan matrijal .

za ostalo se moreš strpjeti jer ovo još nije bilo u zemlji
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
taman sam mislija pitat jesi to bojler iša klati!!!:D:
diskove od pile će bit vrlo teško smotat ka kalote,ako si to mislija radit bolje nemoj..
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Nisam ih mislio motat , ako ne bude radilo kako treba budem uzeo diskove od tanjurača .......dogodine .
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
bez da se smotaju ti tvoji diskovi će radit doslovno kao da se i ne vrte,ka da je komad željeza i "mete"..

šta misliš bi li poslužili tanjuri od freza,oni šta se ubodu u freze sa strane,da ne oštetiš lozu,ili šta već?to mi se čini zgodno,da se napravi,nabit 2 ležaja na onu šesterokutu šipku i opasat izvanka ležaje ,"slomljenom", većom cijevi..u kojoj bi šesterokute štange ostale..
samo su oni tanjuri malo manji..
ima sam ih kad sam bija mali,ali ko zna di je to sad..da su mi doma, proba bi ja možda od njih nešto naklepat..

nastavak,na crtalo,i da mogu samo umetnit te tanjure i osigurat onim zaticima,ka šta se freze osiguravaju..nebi bija neki ni posa to napravit,samo ako promjer tih tanjura nije mali..
 

Najnoviji postovi

Na vrh