• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci za motokultivatore

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Ma nemaš brige , ja sam skroman i ne očekujem puno .
Ako se tanjuri budu okretali to je več premija ..
A najmanje očekujem da bude od prve radilo kako treba , ali opet probali smo nešto više od mahanje motikama

vaš velečasni
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
uslikat ću ja svoga kad bude gotov,ako bude funkcionirao..samo me može syebat motor od traktora da bude preslab vuć to..a blizu je kraju..
 

IgiThePop

Član
Tu od
20 Sij 2014
Poruka
32
Bok ljudstvo!
Što naslov teme kaže to me i zanima- priključci. Nasljedio sam, recimo, MIO Hondu f600y.

1. moram promjenit motor (puko blok)
2. trebat će mi još par priključaka da je počnem iskorištavati
e sada, pošto je stranica od MIO industrije očito nešto što se novim vlasnicima ne isplati održavati, moje pitanje je gdje ih se može naći? jel ima trgovina neka u zagrebu il negdje blizu gdje bi mogao otić pogledati cijene, dal imaju motor itd..nije mi baš Osijek usput :D iako, regija obiluje rabljenim priključcima..

stvarno mi je neshvatljivo da, osim labinprogresa, nitko nema cijene ako nekim čudom i ima sajt. sad aj ti obilazi ko luda marta po županiji..

Uglavnom, hvala na bilo kakvim informacijama! :drink:
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Nadji broj i pozovi
Ma bolje uzmi polovne prikljucke,prvo sto su daleko jeftiniji,a to je kvalitet,sad kupis novo i sve se uvije,a uz limenku farbe napravis bolje od novog
A za motor bi ti preporicio kipora,al original koreanca,to je dizel motor,kod nas u srbiji kosta od220-250e,a ako oces benzinca,imas raznih kineza za po100-150e
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
šta je kipor original,a šta kopija?kako to pripoznat?kipor je kopija janmara??a čega su kopije ostali?kipora??isto janmara,ali lošije?
nekako sam uvjeren da se sve to sklapa u jednoj kineskoj garaži,samo sa drugačijim naljepnicama..220 eura,kipor,koliko košta onda onaj lošiji?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
prikljucaka ima dosta po oglasima i stariji su i kvalitetniji sigurno. sem nekih koje zub vremena nagriza a za delove tesko. zato sto treba trazi polovno i mnogo bolje ces proci. neznam gde ti je pukao blok ali predpostavljam da ga je klipnjaca izbila .ako nije na nekom bitnom mestu mozes ga zakrpiti ako je uopste blok dobar.da smo blize dobio bi ga za jeftine novce ceo motor. posto je pogon preko remena uz malo prepravki dosta motora se moze ubaciti koji nemaju cak veze sa hondom ili kopije novijih hondinih motora. GX serija . kod mene je kipor i ima na bloku ustancano. ali ko da je problem ustancati i to. od kipora su kinezi kopirali sve ostale motore kji se samo po boji i nalepnicama razlikuju. i nesto po kvalitetu delova. ovi kopirani su bili 50 eur jos jeftiniji kad sam ja kupio pre 2 god.
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Bok ljudstvo!
Što naslov teme kaže to me i zanima- priključci. Nasljedio sam, recimo, MIO Hondu f600y.

1. moram promjenit motor (puko blok)

Uglavnom, hvala na bilo kakvim informacijama! :drink:

jel ostalo u kakvom stanju kad je blok puknut?kako je puka?
otidji kod nekog ko radi te motore možda nadješ razvaljen motor bačen, pa složi na njega svoje djelove sa zamjenjenim potrošenim djelovima..ako možeš napravit hondin motor za cjenu kineza,to bi ja napravija..
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,724
Kod kupnje novog motora treba obratiti pažnju na nekoliko stvari, koje mogu pomoći u odabiru motora. Boja, ako je crne boje, generalno za sve proizvođače. Takvi motori su relativno jeftini (relativno loši) za hoby upotrebu. Ako je crven onda je tu stvar bolja. Npr. Honda GX 160 (crven sa bijelim rezervarom), košta cca 3946,00 kn, ili Honda čini mi se oznake Gvc ili gxc160 (crni sa crnim rezervarom od pvc sa strane). Ova crna Honda je bez ležajeva na radilici. Na tržištu je jako raznolika ponuda, pa je jako teško rasaznati što je što. Od trgovca tražiti što više podataka o određenom motoru (tehničke karakteristike, proizvođača, šematski prikaz motora u presijeku itd.). Ako prodavač kaže da je to motor rađen po licenci nekog poznatijeg proizvođača, a proizveden u (negdje), onda možete zaključiti o čemu se tu radi. Treba sakupiti što više informacija, pa na osnovu njih donijeti odluku. Pravilo je da nema pravila !:icon_scratch:
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Necete mi vjerovati kod nas u BiH na piku...nesto kao vase njuskalo u hr je bilo negdje jedno vrijeme na prodaju cijelo postrojenje malo za sklapanje razlicitih motora za kultivatore. covjek je to negdje imao bile su slike prljava mala garazica sa par radnika, djelovi su vjerovatno stizali iz kine...i brale moj piju pivu sklapaju, ture naljepnicu i ide na trziste...

Ti motori se danas sklapaju svugdje i svakako, i treba biti veoma pazljiv prilikom kupovine.


Opet sa druge strane...komso je prije 4 5 godina za svoju malu imt frezicu (mislim da je 506 ne razumijem se u imt) uzeo koreanca masinu i eno i dan danas mu radi perfektno, nije ni jedan saraf jos odvrnuo sa nje, a ni malo je ne pazi upali i pun gas po cijeli dan...

Tako da treba paziti....a ima i onog sto se kod nas kaze kako ko ubode sta :)
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
kakva boja i bakraci. pa kinezi su ofarbali sve u sve zive boje koje postoje i nalepnice bar 100 vrsta. sve zivo su iskopirali u originalu da se vise nista nezna sa sigurnoscu. a prodavci bar kod nas ce te izlagati samo tako da bi ti uvalili bilo sta. razumeju se ko marica u kriv ku.... sto mozes iz iskustva drugih koji vec poseduju nesto od toga i svojih sposobnosti proceniti to je. a jedno je uvek sigurno a to je da ces se zeznuti. sad treba samo pokusati ono drugo. ja ovog kipora kod mene mogu da pohvalim jer dve godine pune radi besprekorno i vec oko 850 casova rada ima sigurno
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
evo ja danas proba zagrtač za krumpir.
nevalja,prebrz je..ali zagrće i ovako,samo šta moram trčat za njim.moram vidit drugi motor od mišalice sa drugom redukcijom bi li valja.samo nemam karburatora za njega..možda remen nebude pasa..piše li di po reduktorima kakvi su im odnosi?
evo par slika ako "se prime".

mmoqw134o4pun2naze3c.jpg


v50q7zhw9fo4y4zbn3.jpg


tmmq4d23lgd5r744y24.jpg


at7zmwmaihqwi6bvkko7.jpg


zadnja slika je motor od mišalice(valjda),na stalaži u garaži.
u planu je na ove šipke, nadno cijevi, kad se skinu plugovi ravna cjev,umisto ta dva pluga..
da se može zakačit na iste tondine, i da ta ravna raskopano..isto 2 cjevčice sa zavarenim maticama i leptir vidama...
samo brzinu tribam reducirati...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
veliki tockovi i dosta brza je. mislim da je na motoru za mesalicu jos sporiji prenos .cini mi se 1-3
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
ybiga,znam,ali kola su zadana tema, njihova osovina mora prinit traktor, priko svega šta zagrćem,a da ne ošteti ništa..visina osovine je jedino šta mora ostat..
s ostalim se mogu (bar probat) borit, i minjat, biljke nemogu minjat..ni krumpir,ni bob,ni ništa šta se zagrće..ako si primjetija,ono je sve rastavljivo ili sklopivo, tribalo bi visit u poljskoj kućici pod plafonom..
par kila željeza...:cool:

to se računa po okretajima?jer remenica je isto manja,jel to uračunato u redukciju,ili bi tu triba dobit još malo usporavanja?mogla bi pasat od mišalice ako dobijem trećinu okretaja umisto polovinu..

opseg onog kola je 2 metra..sada ide metar u sekundi otprilike..kad bi doša na 60tak centi u sekundi isto bi bija brz,ali podnošljivo, i trećinu bi jači bija..još ako remenica išta doda,to bi moglo bit to..samo karburator nabavit,i komad ploče koji bi bija izmedju motora i postolja, da s nim pomaknem motor malo naprid da se remen nategne uredno..
i da ta ploča ostane na ovom motoru,kojeg kasnije skinem i vratim ovaj za frezanje,šta je sad na njoj original..

a izgleda freza ka helihopter sa štiklama...
 
Posljednje uređivanje:

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
366
ovi kopirani su bili 50 eur jos jeftiniji kad sam ja kupio pre 2 god.

sad sam gledao na kupujemprodajem.com te kineske kopije honde traže 100-110€ (750kn), opet su jeftiniji neg kod nas di su najmanje što sam vidio 1150 kn

ako nađeš opet za 50€ novi javljaj :icon_e_wink:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ceki nisi me razumeo dobro. za moj kipor motor sam rekao. njega sam platio 260 eur a kopiju kinesku tog motora sam mogao dobiti za 210-220 eur. to je bilo pre dve godine cena. sad su jeftiniji. ovi kopije honde su oko ove cene koju si naveo 100-110 eur. a i to sve zavisi koje je snage motor
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
kad bi bili po te novce ja bih kupio vise komada odmah pa menjao ko carape ,heheheee. pa mnogo bi to bilo jeftino druze ,od cega bi ga napravili onda jedino od paucine
 

IgiThePop

Član
Tu od
20 Sij 2014
Poruka
32
prikljucaka ima dosta po oglasima i stariji su i kvalitetniji sigurno. sem nekih koje zub vremena nagriza a za delove tesko. zato sto treba trazi polovno i mnogo bolje ces proci. neznam gde ti je pukao blok ali predpostavljam da ga je klipnjaca izbila .ako nije na nekom bitnom mestu mozes ga zakrpiti ako je uopste blok dobar.da smo blize dobio bi ga za jeftine novce ceo motor. posto je pogon preko remena uz malo prepravki dosta motora se moze ubaciti koji nemaju cak veze sa hondom ili kopije novijih hondinih motora. GX serija . kod mene je kipor i ima na bloku ustancano. ali ko da je problem ustancati i to. od kipora su kinezi kopirali sve ostale motore kji se samo po boji i nalepnicama razlikuju. i nesto po kvalitetu delova. ovi kopirani su bili 50 eur jos jeftiniji kad sam ja kupio pre 2 god.

bome dosta odgovora a mene cijeli vikend nema! Radio na kući od kuće..
No, motor je puknuo s prednje strane, tamo od utega, pukotina recimo horizontalnog smjera, materijal se malo izvukao kao jezičac. nisam ga otvarao jer..pa eto, prvo sam se raspitivao za popravljanje al neće ljudi variti!
Našao sam polovnog koječega, uglavnom oko Osijeka, i kako stvari stoje ću sjest u auto i zapalit u regiju pokupit šta mi treba. našao polovni motor tamo za 1900kn iste oznake. Ne znam koliko novi košta pa tako ni dal je ovo skupo il ne..
Jel paše novi taj GX200 na mjesto G200? rekao bi po logici da, al malo šta je logično danas :icon_lol:
Ti si u Mitrovici? Definiraj jeftine novce ;) prijatelj mi iz mitrovice pa možda neka kombinacija "hands-across-balkan" :D
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Ne znam koji put, al ne postoji "original" pa "koreanac" kipor motor. Kipor(kama, zongshen, loncim, lifan, lct + valjda još 10 njih), je isto samo jedan od kineskih kopijatora Yanmarovih motora.:mur:
Nego zanima me na koji način ste riješili vezu tih kopija sa getribom, s obzirom da getriba zahtjeva 1800o/min
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
radi ona i na 3600 a kod mene je vise od 4000 rpm trenutno na spojnickoj menjaca ..veca mi je pogonska remenica od fabricke originalne. samo mora duzi remen oko 1100-1150 i spaner da se produzi. doduse nemam ostale prikljucke koji bi zahtevali manje obrtaja ali sa malom remenicom od 8cm precnika mislim da bi terala ko blesava. bas se oseti snaga dizela spram hondinog G200. ovako ubrzan na menjacu frezujem moticicama u 2 brzohodnoj bez ikakvih napora ili preopterecenja. da sad nelupim ali snage se oseti kao da ima bar 50%vise. G200 jako kratko je mogao da frezira 3brzom a sad mi je 2brza priblizna toj brzini i to kipor bez problema podnosi. sa prikolicom sam u rangu brzine kao traktori otprilike oko 20km /cas. sto se tice motora ovaj G200 je kod tasta u odzacima pa cu mu javiti da donese. ja sam mu dao perfektan motor koji je bio na mojoj F600. taj motor je citav sto se tice bloka ,glave i ostalog ali bi se verovatno trebao otvoriti i pregledati jer po zvuku bih rekao da mu ima lufta na klipnjaci.nezilim nikog lagati to je otprilike stanje .karburatora nema ,remenice . kupio ga je tako nekompletan. mozes ga dobiti za 100 eur ako ti odgovara. videcu da slikam pa ces ga videti cim stigne .znaci taj motor je ispravan i ostavljen za delove posto sam mu ja dao moj perfektan na F400 njegovu ugradio.
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh