• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci za motokultivatore

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Onda ostaje pitanje za kolegu iznad u svezi montaže benzinaca koji imaju 3600omin. Pretpostavljam da bi ti motori postali "preslabi", ako im se na neki način dodatno ne reduciraju okretaji.
Jel može netko napisati koje getribe zahtjevaju ulaz 3600, a koje 1800.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
mislim da bi GX 200 mogao to da tera bez problema. ipak je jaci motor u pitanju od starog G200.mislim da je razlika skoro 2ks. moze se dodatno resiti manjom remenicom za pogon malo prenos ali ako se radi sa moticicama mislim da ce to da funkcionise dobro. brze i sitnije frezuje . jedino bi mozda za vucni frezer bilo mozda problema jer on trazi snagu. ali sve perfektno nije ni sa originalom u svim poslovima. jos jednu soluciju sam zamislio u slucaju da nepasuje po obrtajima a to je dodatna osovina izmedju motora i mebnjaca sa lezajevima i dve razlicite remenice. da bi se ublazio prenos i priblizili obrtaji kao na originalu a time bi dobio motor snage da se sve pusi. to je bila moja opcija ako neuspem sa ovim prenosom. cak i spanovanje remena bi se time olaksalo. mislim da svi menjaci skoro na hondi rade na priblizno 1800 rpm. neki su u prenosu remenicama smanjeni, neki reduktorima itd. ali F600 podnosi opterecenje bez brige i ovako. jedina nus pojava je da mi na odusku na menjacu zbog brzine prokapava ulje ali i to sam resio
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
vicko,ti ćeš znat,u čemu je sve razlika izmedju freza serije 6xx,i ovih serje 3,4xx?ja imam manju,veća mi je obećana getriba,a šta će s njom doć neznam..pašu li motičice?
 

IgiThePop

Član
Tu od
20 Sij 2014
Poruka
32
mislim da bi GX 200 mogao to da tera bez problema. ipak je jaci motor u pitanju od starog G200.mislim da je razlika skoro 2ks. moze se dodatno resiti manjom remenicom za pogon malo prenos ali ako se radi sa moticicama mislim da ce to da funkcionise dobro. brze i sitnije frezuje . jedino bi mozda za vucni frezer bilo mozda problema jer on trazi snagu. ali sve perfektno nije ni sa originalom u svim poslovima. jos jednu soluciju sam zamislio u slucaju da nepasuje po obrtajima a to je dodatna osovina izmedju motora i mebnjaca sa lezajevima i dve razlicite remenice. da bi se ublazio prenos i priblizili obrtaji kao na originalu a time bi dobio motor snage da se sve pusi. to je bila moja opcija ako neuspem sa ovim prenosom. cak i spanovanje remena bi se time olaksalo. mislim da svi menjaci skoro na hondi rade na priblizno 1800 rpm. neki su u prenosu remenicama smanjeni, neki reduktorima itd. ali F600 podnosi opterecenje bez brige i ovako. jedina nus pojava je da mi na odusku na menjacu zbog brzine prokapava ulje ali i to sam resio

a dobro, jel ima dizelski motor koji se može montirati namjesto G200 na isti kultivator? il to nije izvedivo?
nisam vidio da netko o tome nešto piše.
ova moja ima g200, vučeni frezer, prijenos nekakvim nečim zatvorenim što se natakne na osovine. pa pretpostavljam da je radilo ako je bilo u paketu :)
 

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
360
Viša,teža,tri brzine naprijed plus jedna natrag(brze i spore),jača čitaj deblja osovina za pto remenicu isto tako izlazne osovine za motičice jačeg promjera stoga tvoje ne pašu,prihvat za priključke jači,eventualno rahljač ili špartač, za kose nisam siguran zbog visine al mislim da ne,znači samo priključci koji su podesivi po visini
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
dosta razlika ima izmedju F 6xx serija i F 350-400-420. retko koji prikljucak da moze pasovati. sve je dosta jace i robusnije ,nosaci i poluosovine totalna razlika kao i moticice. tockovi razlika.ma sve je drugacije. ni kosa se nemoze upasovati jer je prikljucak vislji i ceo mkt je vislji zbog tockova vecih. ali to je razlika prilicno velika za rad .Igi The Pop , honda ima original janmar dizel motor samo sto su prilicno retke . kod mene je kopija tog motora KIPOR . i dosta kineskih motora prekopiranih od kipora. samo sto treba malo ispreradivati kacenje ,remen i spaner.ali to je bar za mene najpametnije ulozen novac bio. ima u temi honda 620 moja honda jer izvinjavam se moderatorima sto smo ovu temu zagusili ovim sto nije mesto ovde
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Ajd još ovo.....
Mislim da je upravo @Ivanz spomenuo ove zadnje modele što je Mio pravio, oni su imali GX160 motore, i gotovo sam siguran da su imali klasični izvod preko radilice(3600). Jel zna netko više o svemu tome.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
o tome ja nemogu nista reci jer nijedne nema u blizini da vidim kako je reseno. sem ovih starih ovde drugo nema
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
evo ja danas proba zagrtač za krumpir.
nevalja,prebrz je..ali zagrće i ovako,samo šta moram trčat za njim
isprobano,s motorom od vodene pumpe i redukcijom 3:1,ovim sa zadnje slike,taman!!nabavljen karburator od pente,napravljena prirubnica,od komada cjevi,šajbe i komadića aluminija..
upalija,brzina ok,djire još nisam 100% stabilizira,radija je danas na malo više od minimuma,i vuka normalno plugove i zagrta na sredinu.jednom,dvaput sam ga malo pogura ali ne zato jer mu je bilo teško,nego zato jer su kola proklizala..stavit ću karnister s vodom na priključak i zavezat ga za volan,da ga malo otežam..
danas sam za nekih 2-3 minute napravija simulaciju zagrtanja na prazno u vrtu kraj kuće,5x12 metara..računam zagrnit sve krumpire za oko sat vrimena,bez umora..:icon_super:
eto moj sitan doprinos nekom ko ima volje za zaye____banciju i ima doma oba ova motora,da se rješit..ako mi ispadne mio šestica koji mi je obećan,moglo bi ovo ovako ostat..fale samo još 2 rupice na onoj vodoravnoj štangi da služi i za pravit redove iza mute..tako će redovi bit geometriski točni i za medjuredno odlični..s ovim je moj mali mio puuuuno vridniji strojček..:smile:
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
evo me opet.radi li ko od vas medjuredno s miom tribala bi mi preporuka koliko da raširim ove plugove za pravit redove?namjeravam za medjuredno skinit 2,ili čak 4 noža na frezama da mogu u višim brzinama kroz redove proletit..
kako mi se plugovi okreću oko one cijevi,probija sam rupu kroz sve i uvalija 8mm vide,na svaku cijev sa plugom..

tako sam mislija još rupa probit da nemoram sutra frezu vuć iz polja.
koliko da stavim širine redova da bi miom moga kroz njih uredno?
svi savjeti iskusnijih,dobrodošli
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
krompir po pravilu ide kao i jos neke kulture na razmak redova od 70cm. ispod 60 nebi trbalo jer je vec knap da se neisece motikama
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
kad se posade na 70cm,freže se medjuredno s 2 X 2 motičice,skine se samo jedan krajnji par,ili se skinu po 2 para?
logika govori da triba skinit po 2, ostavit samo po jednu..

freza/motičica, svaka, dobavlja, po ~ 10tak centi sa svake svoje strane..
2freze x 20cm,+ono malo "getribe",izmedju.. dakle 45-50tak cm ugrubo,to bi bilo to..
to će se dat "vrtit" i u najvišim brzinama,pa malo pliće..stavit ću tako,fala još jednom,živija..
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,715
Ako radiš međurednu obradu sa mijom, najbolje bi bilo sa napraviš redove u razmaku od min 60 cm (kako je već spomenuto). Ako staviš sa svake strane dif. jednu glavčinu onda ti je cca 35 cm, ako staviš sa svake strane dvij onda ti je 60 cm sa diskovima. Ako ovu drugu staviš jednu rupu bliže difa. onda je 50 cm. Treba računati da krumpir kad naraste (njegova širina je cca min 20 cm), tako da kod drugog okopavanja i nagraćanja ne bi došlo do oštečivanja biljke.:(y):
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
neman tanjure za freze..ima sam,nekad davno,al ko zna di je to sad..imam 2 aluminijska diska doma,5mm,ali su manjeg radijusa(oko 100mm) i nemogu zaštitit biljku od vanjskih noževa..a i nezgodno bi mi bilo nakalemit ih na miju..ili možda i nije,neznam..vidićemo ako baš zatribaju..:icon_e_biggrin:
više ću znat za koji dan,kad krumpiri još malo narastu,pa frnem frezu u polje..
tamo ću se na jednom djelu di nema ništa malo igrat..:s:
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,715
Original disk je promjera 26 cm. To se može napraviti od običnog lima debljine 2 - 3 mm. Malo ga natučeš da bude konkavan i zavariš jednu cijev. Treba bit malo izvan dohvata zadnjeg noža .:8):
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
je,kako se sićam,tanki je lim..po obodu..dok je uz osovinu deblji..radije bi napravija nešto sa ovim debljim aluminijskim..vidit ću,oće li mi zatribat..i vidit ću kad složim freze za medjuredno oće ostat,virit sa strane išta one cijevi..ako bude virila šesterokuta cijev još malo sa strane onda ću možda stavit 1 vidu kroz disk i kroz smotanu lamu,koju ću štekat u šesterokutu cijev,i osiguravat onim bolcenima..bolcena još tribam nekoliko još nabavit ili napravit..moram vidit koliko koštaju,isplati li ih se kupit ili napravit..sad su 8mm vide nafrezama..
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Išlo bu to.
Imam pačju nogu i dva krajnja noža od IMT kultivatora. Nadam se da ih budu Mondial i Maestral mogli vleči.
 

Najnoviji postovi

Na vrh