• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci za motokultivatore

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Sad sam uzel na sajmu pačju nogu ali sam ne znam koji nečastivi me natjeral da uzmem najmanju veličinu .
Gdje bi to našel u zg, možda u sekri ?
Mala pačja noga bi trebala manje nagrnuti zemlju u neki neuredni kaos nego ona bočna pera od IMT kultivatora ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

fusher

Član
Tu od
28 Lip 2013
Poruka
85
10153987_704829786241065_1219664461_n.jpg


sklepetano u sat vremena, fali još sistem automatskog ubacivanja krumpira u brazdu....
 

Prilozi

  • Fotografija0513.jpg
    Fotografija0513.jpg
    80.8 KB · Pregleda: 2,243

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,715
Kod nas se kako ti zoveš (pačje noge), ili kultivator. Taj alat kao na prethodnoj slici, nazivamo "linije". Najčečće se koriste u novijim vinogrdima, koji su sađeni u razmaku cca 2,5 m, što omogućuje ulaz sa traktorom.:icon_super:
 

mraci38

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
81
Pozdrav. Danas se ponovo malo radilo oko priključaka za Motokultivator.
Preradio sam plug za oranje,(prije je bio samo jedan okomiti flah zavaren).koji se kačio na mjesto stabilizatora.Susjed mi je dao neki stari plug koji je neko već bacio a on ga izvukao iz otpada sekundarnih sirovina.( jedno vrijeme je radio tamo).Plug sada čeka jesen,i nadam se da će biti ok, jer mi izgleda vrlo obećavajuće. Radilo se i sa rotokosilicom,super sam zadovoljan sa radom iste,kao i učinkom.
 

Prilozi

  • Fotografija-0005.jpg
    Fotografija-0005.jpg
    58.5 KB · Pregleda: 636
  • Fotografija-0006.jpg
    Fotografija-0006.jpg
    74.9 KB · Pregleda: 636
  • Fotografija-0007.jpg
    Fotografija-0007.jpg
    70 KB · Pregleda: 461
  • Fotografija-0014.jpg
    Fotografija-0014.jpg
    82 KB · Pregleda: 428

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Kupio sam prikolicu Mio standardovu, a kultivator mi je Labin progres Mondial 8ks.
Prikolica ima manju rupu za kajlu od Labinove i sad to ne sjeda kako bi trebalo...
Sta napraviti?
30kav52.jpg
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
koju kajelu? ..ako misliš na manji promjer klina probuši čahuru ili odreži ovu i navari novu s dostatnom rupom .

vaš velečasni
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Kak ga je onda dovde nagural :icon_scratch::icon_scratch:
Rudo mi izgleda kao da ima neki uzorak po sebi u obliku crte?
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Stavio sam manju kajlu al svemi je to nekako klimavo...
MIslio sam ako je netko vec pripasivao da uslika...
Da, ima neka crta na rudi, ne znam sta predstavlja...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Najvjerojatnije šav na cjevi koji je počel popuštati.
Trebalo bi zavariti
 

zagi01

Član
Tu od
20 Pro 2013
Poruka
296
imam na hondi roto kosu.. i svako malo mi odlazi remen koji uključuje pogon za kosit. ima ko kakav prijedlog,il gdi da kupim neki jači remen. evo danas baš kosio i remen se rascvjetal samo tak..nije novi od prošle godine je,i već je bio malo spucan.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja koristim optibelt ili savu i min 3 sezone mi traje.
Pazi da ti nije prenaspanan i nakon kosnje ga otpusti na spaneru.
Bilo bi dobro kad bi nasel nazubljeni on bi najduze trajal.:-!
 

zagi01

Član
Tu od
20 Pro 2013
Poruka
296
ma znam..al gdi god pitam nema... Oficir nadam se da mislimo na isti remen..onaj koji ide s freze na roto kosu. znači s pto na roto kosu
 

Najnoviji postovi

Na vrh