• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci za motokultivatore

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
ja sad izradjujem onaj dio na koji se kopčaju priključci..
napravija sam od kartona šablon i zavida ga vidama na misto di triba bit metalni.pasat će,upasat ću ga..

zanima me ako netko zna dimenzije prihvata priključaka.jesu iste ka kod malog mije?na malom miji imam samo jedno misto za bolcen/osigurač,dok na slikama vidim da na većem miji su 3 rupe..
jel isti bolcen paše ili su na većem miji veće rupe i deblji bolcen?
jel razmak limova na kojima su rupe za bolcen isti?oće li pasat crtalo sa manjeg mije?
najlakše mi je rekonstruirat sa manjeg,ali bi volija da sutra mogu koristit neke priključke od većeg..

pa bi mi mjere na koje moram pazit dobro došle...

izvinjavam se adminu,tekst je triba ić na pdf honda 620..
 
Posljednje uređivanje:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,715
Dimenzije za prihvat graničnika dubine kopanja i drugih priključaka za mali i veliki Mio.
mali :- razmak (gore - dole) 76 mm
- rupa 27 mm
- klin 26 mm
- dužina klina 111 mm
veći: - razmak (gore - dole) 98 mm
- rupa i debljina klina ista
- dužina klina 136 mm
Veći ima 3 rupe.
Ovo je jedan od elemenata koji spada u cjelinu kad je riječ o priključcima.
 
Posljednje uređivanje:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,715
Moja isprika na pogrešci ! Hvala na ispravci.:icon_thumright:
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
hvala..brzi ste,svaka čast!!!
sad mi se ostaje odlučit koji ću "standard" stavit..

pošto imam već napravljen priključak s 2 plužića,za radit redove i za ogrtat krumpir i bob,a paše mi na maloga...
imam i crtalo i bolcen od malog..
nekako mi najlogičnije ispada satavit razmak 98mm(100),pa onda ubacit 22mm pločicu,(ili dvi po 11mm),da je rastavljiva,pa da mogu korisit oba standarda..

jel bitno koliko ću bužat rupu od rupe?(sredina rupe, od sredine rupe)

imam u garaži kvadratne cijevi 80x100x3mm,bit će dovoljna..
polovicu koja ostane odrizat ću,u dva "ela", i umetnit da mi uduplaju lim di su rupe..
lim koji se vata na frezu je 4mm stjenke..

brgude,bog ti da, vidim da imaš obe,jel klin jednako udaljen od lima na obe freze?po slici se čini da je..sad nisam doma nego na poslu pa nemogu vidit koliko na malome, ima iza klina milimetri do "zida"..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,715
Na malome je 15 mm to sigurno, a na velikom 22 mm (na velikom je moguća mala tolerancija, je sam mjerio sa baterijom).:(:
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
e,hvala puno..:(y):
rupu 22mm,od "zida",fi 16, za klin bušim samo na sredini,jednu,a ostale 2 ću bušit ako budem triba,i na koliko budem triba!
slikam kad bude gotovo..
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,715
Koju rupu, i zašto 22 mm kad ti je klin 16 mm ?:icon_question:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Napravi onda ili dvije ušice na jednoj strani ili pak tak da malom paše izvana, a velikom iznutra (ak je ovo izvedivo, jer neznam debljine ovih originalnih prihvata za prikolicu).
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Koju rupu, i zašto 22 mm kad ti je klin 16 mm ?:icon_question:

22mm bi tribalo bit slobodnog prostora,svud,oko klina kad se isti ušteka u rupu..

rupa (16mm),centar rupe na 30mm od "zida".da oostane 22 izmedju klina i lima..od onog komada lima koji na slici ima 2 ulupljene točke od onih graničnika..

pisao sam o poziciji rupe za klin,nisi me izgleda dobro skužija..

kao ni ja kolegu zj :icon_scratch:

inače hvala na savjetima od iskusnijih,ovo šta vi meni sad pišete ja ću otkriti tek kad napravim,pa vidim da sam triba drugačije,i kako i zašto...:(hi):
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
prikolica će teško na njega..možda nešto malo,inprovizirano,za ponit koji priključak na drugu parcelu..
prije kosilica..
uz ove plužiće šta ih već imam i crtalo od malog mije..
možda priklepam plug,sa mute,imt-ov na ovo kopčanje ,ako mu osiguram dovoljno jak motor..al o tom,potom..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Kosa isprobana, sve u svemu zadovoljan sam.
Fali joj uteg napred i to pod obavezno, trebal sam napraviti širju jer za košnju niže trave je ova neiskorištena, trebal sam suziti kotače, ali mi se nije dalo, možda ih i okrenutionaj španer za remen se pokazal kao neefikasan pa sam ipak remen direktno del .... položila je čak i uzbrdo kaj se baš nisam nadal.
Bude kasnije i neki video čim se postavi.

Prije košnje.



U tjeku košnje



Nakon košnje, s tim da je oko vočaka išla flakserica.
Ostalo sve je kosa pokosila.

 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Muha odlican posao,svaka cast na konstrukciji. Mogli bi dogovoriti i posao da takvo nesto napravis za mog Kineza ili 539,da se ne zezam sa labinom oko vocki.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Evo ga i video.
Dobro vam je Oficir rekel da to kosi visoku travu bez brige. Istina da nije bila pregusta, ali bila je visoka dost.

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=Ewakfxsm1PU&feature=youtu.be[/YT]
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja s njom kosim vise od deset let i nema frke niska ili visoka trava.

Tebi je dizel motor gore paje on mozda tezi od g200 motora pa vise zeza vaga.
Ugradi jos jenu remenicu koja bu kontra pigala remen kaj ide od getribe freze pogle na mojim slikama,stavis dva mala lezaja i sa svake strane po jednu veliku plocicu i remen klizi po lezajima direkt.

Sve u svemu ljepo ide i super si odradil posel!

Dok ti je noz ostar brije nisku i visoku bez brige kad se zatupi samo okrenes prednji iemen tanjim sarafcigerom i teraj dalje.

S vremenom zastitni lim ti bu isel na zivce pa ga bus snel dole.:icon_winkle::icon_biggrin:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Može biti da je do tereta motora, dobila bu ona drugi put uteg pa bumo vidli.

Remenice nebum preinačival jer je ovak dobro. Nema klizanja remena, a odvojiti pogon kose nema potrebe. Veča potreba bi bila odvojiti pogon kotača, a da se kosa ostane vrtjeti. To ja (ako baš ima potrebe) rešavam odvajanjem blokada.

Nož je izdržal ( s obzirom da je doma rađen) bez problema. puno puta je ulovil kamnje i korjenje, čak je i alat našel kojeg sam u travi ostavil :mur::mur: ali nije zahtjeval okretanje remena tak da nevjerujem da bum bez poklopca kosil.
Da sam si i onog bočnog za remen složil nebi ni bez njega išel, ali složil bum ja njega ako ne odlučim ipak raditi novu malo večeg gaza za malo nižu travu..
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Stavis ju u ler potegnes kvacilo i stoji na mjestu i vrti kosu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Ko bi šaltal svaki put, meni je lakše blokade stisnuti ako baš moram na okretanju.
Mada sam izbjegaval
 

pimorje40

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
154
Vrijeme je košnje i spremanja sijena pa mala pomoć stiže :icon_thumright::icon_thumright:
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=IbktZeEPknA[/YT]
 

Najnoviji postovi

Na vrh