• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci za motokultivatore

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Ne sviđa mi se zato kaj je okrugla, a pošto je kučište ravno vjerujem da se bu štopalo kod više trave.
Za radove u parkovima je puuuno preskupa.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Ti se ni meni ne sviđa, puno je bolje otvoreni sistem tj. četvrtasta zaštita kak ima honda 620, jer s ovom nitko ne misli kositi dvorišta da bi trebal malčiranje već veće površine, a za višu travu je ovaj mtk 6ks preslab za malčati...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ima zapigan noz tak da vjerojatno ne melje,al kuciste je na knap do noza i ima pera na nozu kaj puseju travu van,nekak mi se isto cini da nije za vecu travu mada mozda grijesim.
Sve ovisi o brzini vrtnje,ako sporije vrti onda ne melje nego hita odrezanu van,ako brzo vrti onda melje i moglo bi se stopat,u svakom slucaju bi ju prvo isprobal pa razmislil o kupnji.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,715
Dobro riješenje za košnju parkova i okućnica (kako je navedeno u oglasu). Dobro riješenje kao zamjena za malu rotacionu kosilicu na guranje. Na videu je prikazano kako kosi malu travu. Sasvim ok. Za košnju vinograda i većih površina sa velikom travom, na znam kako bi to funkcioniralo ? Prednji kotači su mali i uski, tako da na neravnom terenu bi zapinjali u svaku manju rupu. :icon_keel:
 

tomdux

Novi član
Tu od
5 Svi 2012
Poruka
13
Nebi to kosilo visoku travu. Imam od labina rotokosu od 60 cm i visoku travu samo preklopi i nož prođe iznad trave. Neke travke odreže, neke samo oguli. Za visoku travu bi kosa trebala biti otvorena s prednje strane kako nebi preklopila travu ispod noža, kako to ima muta maestral sa svojom malčerom. :)
 
Posljednje uređivanje:

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
Da se nadovežem u vezi roto kosa ...imam za Labina SS roto kosu 100 cm širine, proizvodi imt ,četvrtasta ima dva noža,dosta je teška cca. 95kg....vrlo sam zadovoljan,kosi jako dobro, kosio sam travu dosta visoku sa njom recimo brdska(trava) kojih 30-35 cm bez problema čisto sve pokosi,vrlo nisko se može podesiti a i sama je originalno baždarena da kosi nisko. Nisam puno pokosio sa njom možda cca. dva hektara ali do sad koliko vidim jako je dobra, širok zahvat i nisko kosi i dobro usitni travu.
 

tomdux

Novi član
Tu od
5 Svi 2012
Poruka
13
Kod mene se pod visoku travu podrazumijeva 70-120 cm, 30-35 cm je relativno nisko... To jos nije za kosnju (bar kod mene).
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,715
Većina rotacionih kosilica od navedene za Labina pa po veličini prema manjima. Su namijenjene za košnju parkova i okućnica. Znači za nisku travu koja se kosi svakih 15 - 30 dana, (ili kako je navedeno u prethodnom postu visoka brdska trava 30 -35 cm ?). Za košnju visoke trave (120 - 150 cm), barem je kod mene takva, potrebna je strižna kosilica.:(grin):
 

marek

Član
Tu od
26 Velj 2012
Poruka
121
ima tko kakvu sliku možda špartača za motokultivator? za kukuruz??

imam ideju napraviti si špartač za međurednu kultivaciju kukuruza budući da nemam velike parcele pa mi ne bi bio problem ... bar da probam ...
mislim da bi bilo u redu da to bude kao jedan među redni segment višerednih špartača (ona motičica i dva bočna rezača ako bi išlo)
naravno, kultivator na željeznim kotačima ...

hvala!:(happy):
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,729
Evo usliko sam ti svoj špartač, ove motike zagrtačice u sredini zanemari, to sam ja nešta kemijo. Preporučio bi ti da još staviš onaj vodeči točak od trktorskog kultivatora, jer ovaj moj šeta malo ljevo-desno, pa ga treba čvršče držat.
ht52ksrvuzeh77lku9.jpg
[/URL][/IMG]
so6j7wtqpe4g2dg8swmu.jpg
[/URL][/IMG]
k8ldzlv03cgkr5qubrsr.jpg
[/URL][/IMG]
 

marek

Član
Tu od
26 Velj 2012
Poruka
121
e tak nešto mi treba ... hvala na slikama... :)
kad si spomenuo kotač, dal si mislio da treba ga stavit na kraju špartača ili...
razmišljam da bi kotač na kraju dosta pomogo, donekle i korigiro dubinu a pogotovo pravac ....

za konstrukciju nije problem, motičice sam vidio po forumu da ima OLT i da se daju naručiti poštom???

hvala!
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,729
Mislim da bi kotač bilo bolje stavit na prednju stranu ,tako je i na traktorskom špartaču.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Marek, imam ti ja prednju novu OLT-ovu pačju nogu s nosačem, ak te zanima. Mislil sam ja nekaj tak napraviti, ali sam odustal.
Prodam ti ju po nabavnoj cijeni, i još ti ju usput dopeljam do Vrbovca. Ak te zanima, javi se na PP.
 

tomdux

Novi član
Tu od
5 Svi 2012
Poruka
13
Poštovanje,

kak sad imam dva motokultivatora a jednu strižnu kosu mislio sam nabaviti još jednu za novi motokultivator. E sad, stara kosa je 120 cm, tim MY, a sad gledam ovu drugu kosu: http://www.bolha.com/kmetijstvo-goz...288538066.html?aclct=1400949041&kw=labin+kosa

Piše da je kosa za super specijala, al sam pogon kose mi izgleda potpuno isto kao i kod malog mondiala, samo što ovaj ima i dodatni adapter s kojim se spaja na super specijala. Ak bi se taj adapter skinuo, bi se mogla kosa spojit na malog mondiala juniora (greeny)?

Širina od 140 cm bi mi super bila za novog jer je ovaj greeny osjetno teži od starog mondiala juniora pa na uzbrdici moram dizat ručke jer mi se kosa (strižna :biggrin:) diže u zrak, očito je prelagana za novog greenya.

Ak kog zanima, novi greeny s lga280 motorom ima 110 kg, mondial junior nije ni blizu 100 kila. :biggrin:
 

zagi01

Član
Tu od
20 Pro 2013
Poruka
296
Evo jedno pitanje. Tko ima roto kosu za mio hondu. Na koju remenicu stavite remen kad kosite? Na brzu il sporu
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Na brzoj je stalno osim ako imas vuceni frzer pa ides u sporoj.
Znaci roto kosa kosis u brzom rikvercu.:icon_wink:
 

zagi01

Član
Tu od
20 Pro 2013
Poruka
296
Tak i ja imam. Al dns mi jedan lik kaze koji radi te roto kose doma da treba stavit na sporu i da je onda bolje. Ja osobno isto imam na toj brzoj jer na sporoj ne makne s mjesta.
 

Najnoviji postovi

Na vrh