• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci za motokultivatore

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja osobno ne vidim prednost stavljat na spore jer kosi ko puz,jedino mozda ako bi htio kosti jako veliku i gustu travu.
 

zagi01

Član
Tu od
20 Pro 2013
Poruka
296
Ma ja isto nevidim. Nek moj susjed oce si dat to napravit. A posto ju ja imam dao sam mu da proba kak ide. S tim da je njegova f400 a moja f500. I pocne mu se gusit u guscoj travi. Al nije trava tak velka. Onda sam mu reko neksi da napravit manju od moje i bilo bu mu taman. A taj lik mu kaze da netreba nek samo da nek stavi na sporu remenicu i da bu islo. Po mojem za njegovu f400 bi mu taman bio noz od 50 cm. Ja imam za svoju 60 cm
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ak mu se gusi nek uzima po pola kose,i noz mora biti dobro naostren i bolje bu islo.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,715
F400 nema duplu remenicu, nema dovoljno snage za pogon kose. F600 je već druga priča i sa njom (valjda nešto može kositi) ? Ono što je bitno kod tih modela koji mogu koristiti strižnu kosilicu je. Prijenos za pogon kose ide preko tri remenice (znači ne ide preko mjenjača), tako da snaga koja se prenosi na pogonsku osovinu je puno veća nego ona koja dolazi na strižnu !:(sweat):
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
Kupio sam kultivator valpadana iz 80-tih godina,motor je lombardini 13ks benzinac od priključaka ima samo vučenu frezu, sada me zanima dali tko od vas zna dali pašu priključki od kojeg drugog npr kosa i sl.
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Baci koju sliku,jer bez slika mozemo samo da nagadjamo,ako je to onaj veci trebalo bi od velikog labina da odgovara
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,715
To mi izgleda malo starije, priključak izgleda slično samo je kod Labina onaj dio gdje izlazi kardan niži (cca 10 mm).:(mm):
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Ukoliko me oci ne varaju,ovdje bi trebao jedan distancer pa da moze od labina,naravno treba provjeriti pase li izlaz kardana.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Muha jesi ti na kraju delal noz za rotokosu za hondu,ili si ga kupil?
Pital sam i u orginalu ga ne rade od hardoxa.
Nasel sam ducan di ga ima za kupit u zg.po 150kn i radi ga neka firma u Bjelovaru.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Mislim da sam napisal da sam složil doma.
Kad sam dal pigati spigano je par komada tak da nemogu sa sigurnošču reči kakav je završil gore. Prvi koje je pod ruku došel sam zvrtal i nabrusil, mislim da je manganski bil.
Pokazal se kao dobar jer je pokosil i usput hrpu kamenja polovil. Ima po oštrici oštečenja ali nije strašno kad se setim kaj je preživel.
Doduše tek je prva sezona tak da na dulje staze i za veča iskustva još nemogu reči.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kak kosi sad kad je gusta trava,jesi zadovoljan?
Ja nisam vise od mjesec dana kosil i kad sam dosel i videl kakva je trava od kise skoro sam plakal.:(
Dio sam moral traktorom,dio sa flaksericom,a dio sa hondom,i islo je tesko al sam uspjel sa pola zahvata sve rjesit,al tak gustu i ispletenu travu nikad nisam imal u 7mj.uzas.
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Nemam pojma, nisam se ni okrenul na gospodarstvo kad sam prolazil da vidim kolika je trava.
Ako stignem bum pokosil, a ako ne bum nagodinu.

Vjerujem da bu kosila jer sam se ja malo zaigral s brzinom vrtnje noža, a ako nebu do nagodinu bu malo pretrula pa u rano prolječe napad.
Meni park nije interes, interes je da trnje i grmlje ne zraste.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Evo moje honde f600 u kosnji guste i mokre trave,a krticnjaci na svakih 1.5m,uzas.
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=e6jRxs1gPWo[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Kaj se kod tebe neda mjenjač okrenuti ili ti samo u krug kosiš pa nemaš potrbe za šaltanjem?
Mislim da je ipak bilo premokro za takve zahvate
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da se okrenuti,al ne saltam uopce dok kosim,parcela je nagnuta,pa ju vecinom povucem nazd i okrenem na blokade.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,715
Ako je okrećeš na bloklade (znači na živo), možda na deblokade? :Kiss:
 

Najnoviji postovi

Na vrh