• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci za motokultivatore

boki

Novi član
Tu od
12 Kol 2014
Poruka
3
Pozdrav raja,evo par slika od mene,nov sam na forumu a isto tako i u poznavanju odnosno nepoznavanju ovih kultivatora,dobio sam ovo cudo ali neznam kako funkcionise pa bih molio za malu pomoc oko ove masinice
slika-266746-bfa6cf955cd7-thumb.jpg


slika-266746-81aed3d8274e-thumb.jpg


slika-266746-4c99ea2ca8af-thumb.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Ja koristim tinypic.com, i kad uploadam slike odaberem pod resize 640x480 ili jos i vece.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,715
Prije nego ih uplodaš stavi ih na dimenziju 800x600, pa onda ih uplodaj !:(think):
 

vitomir 1

Član
Tu od
7 Lip 2011
Poruka
292
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=VmAaEoWluCo[/YT]
evo jednog zanimljivog prikljucka,al je tvrda ovo di freze,jel to samo freza ili

koliko je losiji polozaj volana na orginalu u odnosu na ovaj prikljucak iz prethodnog videa
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=fMbDC-zZN4c[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Pozdrav raja,evo par slika od mene,nov sam na forumu a isto tako i u poznavanju odnosno nepoznavanju ovih kultivatora,dobio sam ovo cudo ali neznam kako funkcionise pa bih molio za malu pomoc oko ove masinice
slika-266746-bfa6cf955cd7-thumb.jpg


slika-266746-81aed3d8274e-thumb.jpg


slika-266746-4c99ea2ca8af-thumb.jpg
na prvi pogled plug montiran pred mtk.ne da mtk. vuče, nego da gura plug..kako bi bilo radit s tim neznam..
 

vizy

Aktivni član
Tu od
1 Lip 2014
Poruka
307
evo jednog zanimljivog prikljucka,al je tvrda ovo di freze,jel to samo freza ili
koliko je losiji polozaj volana na orginalu u odnosu na ovaj prikljucak iz prethodnog videa
Gornji video je sa MURATORI frezom koja obrnuto vrti motike, koja je dobra i za tvrdu zemlju.
Kolko je to bolje od obične freze? Vjerojatno odradi sve u jednom prolazu i ne odskakuje po tvrdom jer motike vuku prema tlu.
Za slabije MTK očito nije.

Po meni tko želi tako nešto, bolji su odabir roto-brane

R2 Rinaldi je proizvođač koji radi oba spomenuta priključka za MTK:
roto-brane i kontra frezu.

Po cjenama se vidi da to za hoby priču nije :=:)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
913
trebam neki prikljucak za labina 8ks da mogu sa njim pometati ispod stabala lješnjaka lišče i plodove dali ima neka metla original ili da se napravi od nekog diferencijala

najednostavnije bi bilo preurediti vec gotovu roto kosu te umjesto noža staviti okruglu metlu sa gumenim perajama ako je brzina ok
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Roto kosa ti se prebrzo vrti, pa bi mogla lomiti lješnjake.
Jesi li mislil na metlu kao za metenje cesta ili pak na metlu kao za sijeno? Ta zadnja bi bila OK, samo kak izvesti greben?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Nisam mislil na takvu. Preširoka je i previsoka.
Mislil sam na nekaj poput ovoga:
sakupljac-sijena-metla-deutz-fahr-ks-1.70-slika-38876405.jpg


samo umanjeno.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Kak kosi sad kad je gusta trava,jesi zadovoljan?
Ja nisam vise od mjesec dana kosil i kad sam dosel i videl kakva je trava od kise skoro sam plakal.
%28-.gif

Dio sam moral traktorom,dio sa flaksericom,a dio sa hondom,i islo je tesko al sam uspjel sa pola zahvata sve rjesit,al tak gustu i ispletenu travu nikad nisam imal u 7mj.uzas.
Od čega si ti plakal, gledaj ovo



Gledam onaj tvoj video, s tvojom kosilicom nekaj ne valja.
nekaj grdo ne valja.
Ovo je košeno puni gaz, a ne na pol kak si ti radil

Na ovoj sam ti označil gde je kosa da ju znaš najti



Ja sam ipak danas odlučil da idem pokositi jer me skoro musnulo neki dan kad sam videl kaj to je.
Flakserica samo malo okolo vočaka i bez problema je savladala zadatak.
Pital si me za nož, ovo mu je druga košnja i očito je dobar kad se bori
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kolko je konja tvoj diesel?
Kolko je star,mislim radil na njoj?
Kolko vidim na slikama dosta ambrozije imas i ne cini mi se tak gusta,trava,mislim na onu do 15cm visine.
Kod mene je to bilo tolko smuseno i gusto na vecem djelu komada da je to strasno.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,715
Pa zašto onda ne pridružiti i motokultiviranje. :icon_thumright:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Kolko je konja tvoj diesel?
Kolko je star,mislim radil na njoj?
Kolko vidim na slikama dosta ambrozije imas i ne cini mi se tak gusta,trava,mislim na onu do 15cm visine.
Kod mene je to bilo tolko smuseno i gusto na vecem djelu komada da je to strasno.
Nemam pojma
icon_redface.gif
, ako se ne varam na pločici piše šest.

Ovo boldano pitanje ne kužim.

Bilo je i ovde ali na doljnjem djelu.
Sve je to savladala bez problema, čak i ovu visoku debelu ambroziju.
Nije mi jasno zakaj kod tebe nije išlo ali meni nije žal ni kune uložene u ovu kosu.

 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
dizel je dizel ipak. znam kolika je razlika sad kad ga imam spram fabrickog benzinca iako treba da su iste snage. ali dizel trpi dosta vise i zato mnoge stvari radi sa lakocom gde je benzinac zapinjao i to zestoko.pogotovu kod Muhe je fabricki dizel koji je jos usporen spram mojeg. kod mene je direktni izlaz sa radilice i jos ubrzan na remenici .
 

Najnoviji postovi

Na vrh