• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci za motokultivatore

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Re: Gorenje (Štruc) MUTA

Ekipa "mutavci", labinci i ini, :icon_toilet:, jel neko od vas radija kakve priključke za zagrtanje redova??
Nešto tipa razgrtača ali koji se može lako naopako montirati pa da napravljene redove zagrće???
Jel ko vidija tako šta?Ili možda ima tako šta?
Da bacim grablje...:icon_rofl:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: Gorenje (Štruc) MUTA

Mozda je najlaksa diskosna i mislim da su neki je vec pravili. Ja imam na hondi za pravljenje kanalica a isto tako se moze i za zagrtanje koristiti samo mi trebaju veci tockovi
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Re: Gorenje (Štruc) MUTA

Skužaj, ali ja tebe baš ništa razumija nisam!!!
Šta je točno ta diskosna?
Ne razumim ni zašto bi tribali veći točkovi?

-----

Ja imam na muti home made priključak po receptu forumaša el pibe, (sa neke 60 i neke stranice, neznam), koji je zavidan na frezu.

Skinem 2 noža, (2 ostavim), zavidam iza njih razgrtač / (2 lima na v), i njime radim kanale..
Na mutu mi je nezgodno isti razgrtač okrenit naopako da V bude naopako i da opet skuplja zemlju u kanal, i da ravna iskopane kanale..

Mislim se napravit na komad cijevi od 80, neke nove inženjerije, (80 je rupa za uštekat frezu iza mute), pa ih još vrtim po glavi.
Nemam gotovu ideju..:icon_confused:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Re: Gorenje (Štruc) MUTA

Vidija sam.Hvala.

Ipak mislim napravit nešto na okretanje na slovo v, da mogu u sekund okrenit naopako i da razgrtač postane zagrtač.

Nije priša, krumpir sam posadija prije 5-6 dana, jedino kad ga budem vadija nebi bilo loše imat tako šta..
Zasad imam običan plug od agrije preradjen na mutu, i grablje..:(devil):

Nisi mi napisa šta je to disfosna?
Jesu to one "tanjurače" na videu sa linka?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: Gorenje (Štruc) MUTA

Disk je u ovom slucaju tanjir od tanjirace koji se koristi i kod nas se takve alatke zovu diskosne.Imas u temi prikljucci za mkt jos jednu bolju i to se vrlo lako napravi da bude i za kanalice i zagrtac samo se menja polozaj diskova [tanjura] Tamo cemo nastaviti jer nevolim kvariti temu a i ovi predhodni postovi bi se mogli tamo prebaciti
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Re: Gorenje (Štruc) MUTA

uf, izvinjenje, ja sam to krivo bija pročita, tek sam sad vidija,kad sa ponovo iša čitat prošle postove.
Diskosna se lakše poveže s diskom nego disfosna...:icon_eyes:

Ja sam za svoju mutu napravija komad cijevi 80mm sa rupom za osigurač da ga štekam umisto vučne freze, a na drugoj strani je jaki u profil 100mm(50mm širine i 8mm stijenke, probit ću rupu i imat ću mogučnost kačenja priključaka na nju na sistem kakvog imaju honde.
Za rikverc.

A mislim se napravit takav isti i sa druge strane ispod kola za startanje, jer je s te strane muta jača.tu bi ima i 3 brzine..

Ja nemam prikolice, niti na onu stranu išta kačim pa bi to moglo i ostat odispod, za brzi spoj bilo čega...
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Čekaj puknuti, pardon, Velečasni, nisi li ti bija isto radija tanjurače, ako me sječanje pamti?
Ti si relevantan dat mišljenje isplati li se tanjurače radit ili posa uredno radi i razgrtač?

Razgrtač koji mogu okrenit i za zagrtanje bi bija nešto i kompleksniji za napravit, od običnog, ali ni tanjurače nebi bile baš tako jednostavne, pogotovo za okretanje da i zagrču.Isplati li se s tim igrat?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,840
Ma nije to bila poanta njegove reakcije.
Komentiral je cijeli (bezvezni) priključak.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
nestao post , da , diskovi su gotovi ali nisu zagrtali prošle godine ..možda budu ove .(čisto sumnjam)
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Priključak se čak ni ne čini tako loš.Nebi ga takvog radija, ali eto..
Nemam baš sad ni kad tako šta radit, imam gomilu toga još na glavi, ali volim znat šta ću kako jednog dana napravit.
Još nisam ni drljaču napravija, nije mi "blinda" naletila...
Iako nože imam za nju..
Sve mi se čini da ću napravit običan V razgrtač sa štelovanjem širine i da se da naopako nasadit, za zagrtanje..:icon_kidra:

Puknuti, jesi zadovoljan s diskovima?
Bi li to preporučija nekom radit?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Nije mi jasno zasto V okretati kontra. Za kanalice podesis sirinu dasaka i teraj a tako i za zagrtanje. Ides izmedju redova i zagrces umesto da okoracis red .jedino bi treblo mozda smicanje prikljucka u stranu ili suzavanje tockova .Ja imam razgrtac na V koji sam sam iskonstruisao i napravio od parcadi otpada i radi posao a ima podesavanje sirine prosto
ca22022013367j
n622022013368j
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Jel to 2,ili 3mm?
Sličan sam i ja mislija napravit ali takav da se da okrenit i raširit, u zagrtač.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Lim za daske je 3mm jer sam takvu parcad imao i jedva rucno savio malo. Sve ostalo je od koje cega sto se naslo pri ruci .U originalu ide na nosac one sipke kojom se koci u frezovanju.3vijka otpustim smaknem sipku i stavim zagrtac i stegnem vijke. Za jedan dan smislio i napravio ceo. Fabricki sam imao ali ga banda ukrala zajedno sa tegovima i gvozdenim tockovima
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Neidu meni i tebi "isti proračuni".

Išli bi, da nije mute, za koju će isto bit svaki priključak kojeg budem radija, a ona ima druge momente, brzine, i geometriju..
Tako da svaki priključak mislim radit, da paše i muti, i velikoj, i maloj hondi..
Za "kompletnu momčad", iako je velika momentalno invalid..:icon_rofl:

Za mutu ću vjerovatno činit nov, brzi spoj sa strane motora, za iskoristit 3 brzine koje ista ima, da izbjegnem brži rikverc i dobijem na snazi.
U mene je "muta kosilica", sa smanjenim kolima je "malo pristojnija" ali u prvoj će bit još jača, ili brža ako triba..
Ja isto radim takve stvari, većinom, od onog šta nadjem oko sebe..
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Na prijedlog forumaša philby-ja nisam iša na kopiranje roto pluga, nego sam napravija "mini drljaču", sa noževima od drljače.. Jednim željeznim diskom d200mm, i 4 ista noža.
Otprije sam ima na vučnoj frezi probušenu još jednu rupu za osigurač, tako da ju mogu okrenit onim kutem koji ima vučna freza.
Kad se to sastavi ispast će Muta-trasformers..
Ako bude imala snage s tim rovat, možda zamini roto plug.
Ako ne, ostat će (preskupi) priključak za kopanje rupa pri sadnji voćaka..
U biti i nije preskup, 230-240kn noževi, (moga sam možda polovne nać za puno manji novac), 20 kn disk 12mm, na otpadu, (s još par sitnica), i bit će još 8 vida s maticama i feder šajbama.
Preskup će bit ako bude samo za sadnju voćki, jer će u neku ruku bit promašaj..
Ako bude dobro zaminija roto plug, bit će investicija samo takva..
probat ćemo, pa javim rezultat , a ako bude osigura rovanje na 20-25cm dubine samo za krumpire, meni dovoljno!!
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
:(nod):Evo "rotopugodrljače za mutu trasformera..:D:

CROpvWK.jpg


HYCtKtW.jpg


Mislite li da će muta imat snage vrtit ovo na dubinu od 20-25 cm, a brzinom prve brzine i iz jednog djira?
Ovo bi tribalo u zemlju ulazit malo nakoso, i bacat ju bočno, baš kao roto plug, radeći kanal, za idući prohod...:(think):

Dal da oštrim nože ozbiljnije ili da ih ostavim tvornički?
Još namjeravam ove 8mm vide potkratit tako da vire samo milimetar van kad se uredno stegnu umisto freza na redukciju vučne freze.

Bit će ovo nepoderiv bančić za sist prid poljsku kućicu kad se umorim...:(nod)::icon_fU::(devil):
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh