• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci za motokultivatore

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
ka dite sam bija po koji tjedan uz dravu di mi je baba imala neku kućicu od 200 godina..tamo sam vidija zemlju koja je čisti pjesak,"nula"..
oni gori imaju neke strugače..na motku se stavi kao lim-nož..i vuku to naprid nazad,i "briju" travu..za takva zemljišta je taj bubanj idealan..

ja to u dalmatinskom kamenjaru nebi ima za šta koristit ni da mi ih netko pokloni..
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Ovi noževi postižu najbolje rezultate, a za ove bubnjaste nemam iskustva.
Ne odgovaraju priključci od F600 na F420.

vJn0NNH.jpg

da li se negdi da nabavit ove šesterokute cijevi da paše za f600??imam u blizini čovika koji bi mi izradija noževe..
neda mi se davat 100eura za freze, za treći traktorćić, a imam doma getribu od f600 bez motora i freza..
motor sam gleda na ebay-u od 80eura pa naviše,6.5 konja,kinez..za freze šverceri pitaju više nego ebay za motor..:icon_twisted:
kad bi naša cijev za na metre,isika bi kombinacije za 1,2,3,i 4 noža..

rudar, pa na slici je odvojeno 1, i 2 noža..biraš koliko ćeš ih staviti..pa staviš..ili po 1,ili po 2.. :icon_twisted:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,715
Što si mislio pod nabaviti, da ti ih netko nabavi i dostavi (naravno besplatno) ili da saznaš gdje su pa da ih ideš samo uzeti ( naravno po mraku :icon_blackeye:). Ako pak želiž ih kupiti, onda to ne bi trebao biti problem, jer toga ima!:icon_biggrin:
Pokušavaj svoje postove malo ujedinit !
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
bubamarac ovaj sklop je od F350-400-420 serije i nije uopste isto kao na F600. ovde je nekoliko nastavaka za poluosovinu i stavljas koliko treba po sirini. jedan u drugi se sklapaju. na f600 je duzna osovina iz jednog dela na koju se navuku nosaci sa motikama 3kom. ali imaju i kraci za jedan par motika ili tockove samo. videcu da uslikam ako nadjem. ti nastavci su veoma jak materijal i tesko se da napraviti jer je uzasno ljut. sad mi je palo na um sta je bubamarac hteo reci za tu spravu. to sam isam mislio da napravim a imam fabricki deo nov. od rucne kosacice za travu onaj valjak sto kosi. to bi se dalo napasovati kao vucni frezer plitki i zastitu preko toga. on je oko 40cm sirine. kad dodjem stignem kuci za par dana uslikacu
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Što si mislio pod nabaviti, da ti ih netko nabavi i dostavi (naravno besplatno) ili da saznaš gdje su pa da ih ideš samo uzeti ( naravno po mraku :icon_blackeye:). Ako pak želiž ih kupiti, onda to ne bi trebao biti problem, jer toga ima!:icon_biggrin:
Pokušavaj svoje postove malo ujedinit !
ok..

jesi siguran da toga ima??jel neka obična cjena, ka ostale cjevi, po kilu ili neka posebna??
bi li toga strojopromet ima??prodaju li takve profile trgovine na metar,ili dva ili moram uzet 6 metri??

nabaviti se da i dogovorom da ti netko tko tako nešto ima, pošalje svoju cjenu za tako neki komad, i da komad platiš pouzećem, na pošti..
tako sam jednom kupija kumplug jednog rijetkog motora od jednog momka sa jednog drugog foruma..njemu je leža bezveze,osta od pokojnog motora,a meni je triba "oglavu"..kad sam kompletira motor,proda sam ga i nabavija drugi s češćim djelovima..:icon_confused:
a ti bi mene odma optužija da bi ja takvu cjev nekom ukra???:(nerd):


vica,moj grijeh..
inače imam ja i od f400 takve kraće o kakvima ti pričaš..na frezama jedne,a u kolima druge..s tim da mi je jedna takva zapekla u jednom kolu tako ljuto da je nikako ne mogu izvadit..potapa sam u naftu,benzin,wd-om,uljem,svašta nešto..grija nisam,a sad mi crče aparat za varenje argonski i nemam kako to ni ugrijat..a i guma je tu..

negdi sam ja po forumima vidja jedan nož i kratki komad te osovine ali baš od f600,pa sam mislija da je isto ka kod f400,ali kad si spomenija,sitija sam se i dugih osovina..
 
Posljednje uređivanje:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
standardne nosaci poluosovina [duga osovina] idu fabricki ali se dodatno moglo kupiti i kratki. na kratke mislim da idu 1 par nozeva a dugi 1-2-3 stim ako se manje stavi od tri para viri osovina malo iz nosaca ali se moze i tako frezati .
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
bolji sistem je kod f400..
najbolji bi bija nabavit oba para, pa skratit duže, na način da se napravi ka na slici..ali to bi koštalo, a kome se danas baca novce...:icon_cool:
zašto je honda minjala sistem sa f400, ima li koji razlog, osim eventualne uštede na satima izrade?:confused:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
F400 je dosta slabija i laksa pa opet te spojeve razvali i dobije lufta da se klimaju ko babini zubi. Vec sam nekoliko kompleta navarivao i obradjivao koliko se rasklimalo pa negde frezuje 10cm a krajnje ni 2-3cm. F600 je iz jednog komada nosac ili osovina i tih problema nema jer bi se prvo kod mene javili sta radim i koliko duboko frezujem i plus duplo tezi motor ili ranije sa tegovima. zato su napravili kombinaciju kracih za 1 par motika i duge za 2-3 a cak i 4 preradjuju sto i ja razmisljam da uradim jer mi nekad propada previse duboko. spram snage idu i resenja tako da ko je ovo konstruisao imao je to na pameti. nije Japanac bas tako naivan u tim stvarima proracuna i isprobavanja. kod njih se sve unapredjuje svakim tipom i otklanjaju uzroci cescih kvarova
 

sugarray

Aktivni član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
419
Evo samo da se javim.
Dakle voćnjak je od 0,7 hektara. Imam 12 redova po 100 voćkica na 1.5m udaljenosti. Zemlja je u tzv. dravskom bazenu i lagana za obradu. Pjeskasto ilovasta.
Imam taj F450 (5ks) doma koji je neiskorišten i sad gledam te bubnjeve da uzmem jer mislim da bi poslužili svrsi da potegnem "slalom" među voćkicama i plitko postružem travu da ne oštetim korijenje jer su voćkice tek jesenas posađene, a onda što ostane ide motikom. Vidim da nitko nema baš nekih iskustava sa njima.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,715
Mene zanima nešto drugo,,,kako da smanjim širinu na f600 da mogu u međuredno a da mi ne smetaju poluosovine,jel postoji nešto drugo osim rezanja poluosovina

Stavio sam sliku u temi Honda F620, kako se sužuje radni zahvat na najmanji mogući.

poluosovina je kratka i viri iz menjaca nekih par cm. postoje duzi i kraci nastavci sestougaoni koji se montiraju na poluosovine pa na njih broj nosaca koji treba. ja nemam te krace a mislim da mi tast to ima pa cu videti da potrazim i slikam. oni su neke duzine oko otprilike 15cm .to je za F600-620-700 isto i fabricki ima. za travu se nezna sta je gore jer bubnjaste motike su za meksa zemljista a klasicne za tvrdja. za toliko plitko da frezuje jedino vucni frezer a to F420 mislim da nema niti moze vuci.

Dužina osovine izvan zaštitnog lima je 8 cm ! Tko bi mogao znati zašto služe diskovi ?:confused:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
mozes i ovim klasicnim motikama frezovati ali tesko bas ispod 5cm i nece to bas travu tako dobro da isece jer je prilicno sporo i treba vise prohoda. zato treba vucni frezer jer je on za ta plica frezovanja.kad dodjem oko 15 .01 kuci pokazacu ti jednu zamisao sto sam hteo i sam da napravim za medjurednu obradu ili plitko za travu. jedino tako nesto da napravis kao vucni frezer a plitki.diskovi sluze najvise da se neprebacuje zemlja koja je isfrezovana na ledinu ili deo koji nije frezovan. lakse se primeti i znas sledeci prohod kud ide. jos jedna stvar je da motika nemoze da udari u neku prepreku slucajno sa strane ko sto se meni desavalo u tesnom prostoru pa na kolac se htela popeti. kad to ima samo bocno sklizne
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Ja bi napravija priključak..za crtalo,da se isto ubode da doli ide ravni dio..
Onda bi se ravni dio uboja u komad cijevi navaren na letvu s dva kola,na dvi strane..
Pa bi pod crtalom bila 2 kola,a crtalo bi diza i spušta..Naprid bi ima jedno kolo, isto priključak koji bi bija fiksan,di se uteg stavlja..Na 3 kola, bi je gura,a freze bi onda bile duboke koliko ja oću!!!Ustvari,opet bi je freze gurale iako bi bile plitke..tako bi joj tribala i 4. brzina...:(rofl):
 

MarselusMtk

Novi član
Tu od
28 Pro 2014
Poruka
6
Pozdrav ekipa
Imam jedno pitanje za vas a nisam nigdje nasao na forumu(a trazio sam,majkemi ;) ) da je itko ista ikad po ovom pitanju...
Sta mislite???
Planiram za labinprogresa 14ks napraviti prikolicu,malu. Samo sa sjedalom. Nesto slicno orginal transportnoj kad je freza na njoj namontirana. Ali bi bila jaca i sa ravnom rudom.
I na nju bih napravio prihvate da mogu namontirati rasipac umjetnog gnojiva,najmanji, od 300kg.
E sad...znam da labinac vrti kardan u kontra stranu. Ovaj rasipac sto sam ga gledao,jednostavno je okreniti one lopatice na rotoru sto rasipa gnojivo.
Znaci,pricvrstim rasipac na prikolicu na neku visinu,prilagodim kardan,okrenem lopatice da rasipa dok vrti u kontra stranu od traktora i...to je to.

Sta mislite,oce li moci to?
Planiram rasipati u plasteniku koji mi je blizu kuce i sve je ravno.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Zasto ne bi moglo biti izvodljivo? Samo ce kardan morati ici iz dva dijela,nesto kao na centralni lezaj i odatle drugi dio na rasipac.
 

MarselusMtk

Novi član
Tu od
28 Pro 2014
Poruka
6
Da,sa tri kriza...tako sam i planirao.
Na koju visinu bi ga trebao staviti,minimalno? Radi stabilnosti,posto ce mi ta prikolica biti uska kao motokultivator jer ce mi sluziti i za druge stvari?
I na sta bi jos trebao paziti?
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Neznam kolika sirina rasipanja je tebi potrebna. Pripazi kako ces postaviti tockove na toj prikolici i vjesanje za taj rasipac da to ne bude sve letilo u zrak jer kako kazes njegov kapacitet je 300 kg + njegova tezina.
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Kad naučim stavit sliku na forum..:icon_lol:
Dotad ću probat opet objasnit..Frezu za tako plitko frezanje možeš dobit samo da joj nedaš da se ukopa..Da joj montiraš 3 kola..

Prvi kotač bi bija ka na kontejneru za smeće,onaj koji se vrti oko sebe, zavida se, na jednu vidu, na komad željeza, koji uštekaš kao priključak tamo di se ubaci prvi uteg..

Zadnja 2 kola bi bila na komadu cijevi dugoj za širinu freza..
Na polovici te cijevi,bila bi zavarena kvadratna cjev s navarenom vidom..U nju bi se ubacilo crtalo,i steglo..
Ne tondin od crtala(fi 14mm), nego kvadratni, debeli dio..Onaj "flahajzl",po švapski rečeno..Da se nebi vrtilo nego da bude čvrsto..
Crtalo se gori da regulirat visinski, tako bi dobija kontroliranu dubinu frezanja..
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,157
Da,sa tri kriza...tako sam i planirao.
Na koju visinu bi ga trebao staviti,minimalno? Radi stabilnosti,posto ce mi ta prikolica biti uska kao motokultivator jer ce mi sluziti i za druge stvari?
I na sta bi jos trebao paziti?

trebalo bi funkcionirat,ali za početak ga nemoj puniti do vrha pa ćeš vidjet kako se ponašaja imam na traktoru i uvijek ga podignem više s one strane na koju baca tako da uvijek visi na jednu stranu jer ti se desi da ti upedne kotač u rupu ili ti se traktor nagne pa onda gnojivo ne baca naširoko nego samo u pod
tako da ako ga nagneš uvis onu stranu na koju izbacuje možeš ga postaviti i niže i samim time ti je puno stabilniji od prevrtanja
to možeš primjeniti samo ako ti izbacuje samo u jednu stranu kao moj,ako baca sa svake strane podjednako u širinu onda mora stajat vodoravno i moraš ga stavit više
kako ti baca vidjet ćeš po tome koliko rupa ima na dnu lijevka ako je jedna onda baca u jednu stranu,a ako su dvije onda baca na obe strane podjednako
nadam se da sam pomogao:drink:
 

MarselusMtk

Novi član
Tu od
28 Pro 2014
Poruka
6
Da,jesi...hvala
Mislim da ovaj sto planiram uzeti baca na obe strane iza. Sirina koja mi treba je 7m. Naime,on baca 14m na traktoru,a meni je plastenik 14m sirok. I planiram ga u dva prolaza odraditi.
Prikolicu planiram koristiti(kad joj promjenim rudu) za sjedece malciranje. Onaj malcer sa y nozevima sto radi slicno kao freza. Tek sam ga kupio i samo sam ga probao i,posto je dosta tezak i na kraju ima valjak na kojem stoji i koji se vrti,zakljucio sam da cu moci sjedeci to raditi posto on sam ide i netreba ga upirati nego samo usmjeravati.
Dali je to ikad itko radio?
Ili sa takvim malcerom?
Sta mislite,ovo sto sam zamislio...izvodivo?
 
Na vrh