• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci za motokultivatore

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,715
Da, dobro si rekao "mogu biti" (u pravom smislu tih dviju riječi), ali nisu, stvarnost je nešto drugo.:(happy):
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Stvarnost je takva kako je ZJ napiso.Svaki koji se zamisli doma izradit priključak ili pomagalo sigurno je več ogledo slične stvari u bau bau trgovinama i vidio da je sve na strojčeku sama zaštita a upotrebljivost nikakva.Onaj koji če izradit sam pomagalo sigurno če znat i sigurno radit sa njim.Ljevorukima pa i največa zaštita ne pomaže da se ne bi povredili.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Bog drustvo imam mtk Gutbrod 6.5 ks njegov plug i kopacice koje su za stihanje u prvoj brzini.Inace ima tri brzine i rikverc a siba i 20kmh pa me zanima ak mi bude proklizaval makar su i utezi na kotacima i prednji uteg(mozda ga napri jos opteretim)da probam stim stiharama.Vrt je koli 300 kvadrati ili da po novi leti zemem labinca 14 konji zbog oranja,kolko oni vrediju v penezi ,za oranje i transport(KMH-brzina)?:icon_pray:
 

Rudar

Član
Tu od
22 Lis 2014
Poruka
39
Poštovane kolege imam nekoliko nedoumica pa bi mi svaki konstruktivan odgovor i mišljenje dobro došlo,,,nedavno sam kupio hondu f 600,pravio bih za nju roto kosu s tim da bi išla ispred stroja a pogon bih uzeo s druge remenice na motoru pa na kutni reduktor a 4 noža manja bi stavio na jedan roto disk,,,,jel to izvedivo,,,hvala unaprijed za savjete i mišljenja.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
roto kosu vec neki imaju pravljenu za hondu samo sa zadnje strane.dal napred ili nazad svejedno je po meni samo sto prenos moras resiti da se posebno moze ukljuciti i iskljuciti kosa .nekom vrstom spanera i remenom se lako resi .ima Muha i Oficir sa slikama to pa se bolje da videti i preraditi
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da @muha i ja imamo slozene roto kose prema orginalu i kosi se unazad i nije brza al je ucinkovita.
E sada slaganje rotokose naprijed preko remenice motora mislim da nebi islo jer je to pogon direktno sa motora i mislim da nebi imao snage,jer nama ide pogon sa getribe gdje je reduciran.
Dali bi ti mogao takve redukcije napravit preko remenica,a da ne ubijes motor,neznam.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
prenos je prenos i uvek se da proracunati i resiti samo koliko ce izaci i koliko komplikovano biti zavisi od dosta faktora. sam nek proceni. i ja sam mislio praviti za moju hondu sa prednje strane ali ce sacekati bolje dane jer finansija nema ove godine. jednostavno sam hteo kuciste od kosacice da preradim na pogon od honde
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Vjerujem da bi se moglo napravit uz par prerada,al dal ce biti ucinkovito,s obzirom na brzinu hoda i velicinu trave...
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Plus, sva masa je na jednoj strani, balans nikakav....ili se mozda stavi 50kg utega:icon_oak:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kaj se tice to se rjesi,honda ima 3 utega pa se moze kombinirat.
 

Rudar

Član
Tu od
22 Lis 2014
Poruka
39
Ljudi hvala na savjetima,tako sam si i ja nešto smišljao :drink: da oklop kose dovučem max do točkova baš zbog tog težišta a uključivao bih je pomoću španera i ručke ručne kočnice od auta koji bih montirao na upravljač tako da bi kosa uvijek vrtila i kad stroj stoji i nabi bilo loše napraviti ni onaj vozičak što ima Muta pa na ravnom i s manjom travom bi to nadam se išlo.
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
image_ae3bf0234087ccd3d8fefe4f5b84a14bc1ca50475b.jpg


Da li neko zna sta je ovo i kako se zove ? Hitno mi treba da kupim, pa uostalom ako neko ima za prodaju, nek se javi..
Pozdrav

http://www.kupujemprodajem.com/Roto-plug-MUTA-16843045-oglas.htm?filter_id=35485
jedan iskocio na oglasima
 

Rudar

Član
Tu od
22 Lis 2014
Poruka
39
pomagajte,,,skupljajući polako dijelove za roto kosu došao sam i do kutnog reduktora,obišao sve trgovine i u jednoj našao :icon_e_surprised: meštar veli 440kn,zna li netko gdje ima povoljnije ili će mi to za hondu ostati samo želja
 

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
360
Čemu kutni reduktor, pogledaj (homemade) roto kosu od člana Muha,samo ne znam u kojoj je temi,kad nađem javim
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Ma staceti taj reduktor kopiraj rotokose clana miksera,on koristi diferencijale od lade i dosta ih je napravio
 

Rudar

Član
Tu od
22 Lis 2014
Poruka
39
gledao sam malo i te kose od kolege miksera ali ipak bi honda dosta snage izgubila za sam pogon diferencijala pogotovo jer bih pogon uzimao s motora tako da bi jedan mali kutni od rasipača zadovoljio sve potrebe i imao bih minimalne gubitke na transmisiji te samo jedan remen i jedan španer,odgovara mi onaj način s diskom tako sam nešto i ja zamislio,vjerujem da ono što je mikser napravio jako dobro radi jer ipak ako majstor udari u nešto bolje to podnese mali nož na disku nego nož veliki i transmisija mtk
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ali reduktor od rasipaca nije bas predvidjen za tolike obrtaje ako se ja pitam. za roto kosu ti treba oko 3000rpm sto nije zezancija.
 

Najnoviji postovi

Na vrh