• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci za motokultivatore

Rudar

Član
Tu od
22 Lis 2014
Poruka
39
joooj,sav plan mi pao u vodu,,,,ajmo iz početka:icon_mrgreen:honda f 600,roto kosa sa kopčanjem umjesto prednjeg utega,da može sjeći vaću travu kad joj dignem oklope a kad je zaklopim da malčira manju,,,svaki prijedlog dobro došao:(clap)::(clap):
 

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
druze RUDAR sajbna od univerzala ako ti treba pogon ugaoni pod 90" ,
na nju remenica i kais. remenica ide na deo de je sajbna zakacena.

a ako ti pase ovaj sistem sa slike to sa strugarom bez ikakvih reduktora odradis
www.dodaj.rs
[/url][/IMG]
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ovo su hondini prikljucci koliko ja vidim a frezer je izgleda novijeg izdanja. nebih preporucio sirenje frezera nikako jer i ovo za nju je cak previse ako se dublje frezuje ili je sabijeno zemljiste.nezaboravite samo da je to motor od samo 5ks
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Ima ti povremeno u oglasniku cirkulara za mondiala... ja sam to htio pripasati na SS, ali sam ga prije prodal skup sa cirkularom nek sam to uspio napraviti... :(clap):
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Evo vam skice roto kose i priključni dio za Mio350-f620 Honde mio standard.





 
Posljednje uređivanje:

sugarray

Aktivni član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
419
Pošto doma imam MIO f420 frezu, zanima me kako je iskoristiti za kopanje trave među voćkicama u redu, nešto tipa plitkog frezanja od 2-3cm. Imam one standardne kotače i one noževe koje služe za frezanje i ona dva tanjura.
Voćkice su na 1.5m razmaka a međuredni dio bude zatravljen. Znači treba mi neki priključak ili modifikacija koja bi mi omogućila rezanje korova tj. korijena do dobine 2-3cm.
Početnik sam pa neznam te priključke koji postoje.
Imate li neke prijedloge?
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
rulli_tagliaerba_1_big.jpg

Mislim da sam vidio takvo original i za Mio. Doduše izgleda malo mutavo, al možda funkcionira.
 

sugarray

Aktivni član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
419
Ima li netko iskustva sa ovakvim "bubnjevima za skidanje trave" na Mio kultivatorima i da li paše od f620 na f420?
 
Posljednje uređivanje:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,587
Re: MIO standard F-400

Taj tvoj mtk je u osnovi kopačica i ima noževe za kopanje. Sam naziv govori da je to mtk za kopanje (u osnovi). Znači ne možemo govoriti o frezanju. Ako ideš s njim kako kažeš 2 - 3 cm, trava i korov još će bolje rasti (što, nadam se da ne želiš). Bolje da s njim ideš što dublje 15 - 20 cm, u jednom prohodu i na taj način tlo ostaje grudasto (kasnije počne opet rasti korov).:cool:
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,587
Ovi noževi postižu najbolje rezultate, a za ove bubnjaste nemam iskustva.
Ne odgovaraju priključci od F600 na F420.

vJn0NNH.jpg
 

Rudar

Član
Tu od
22 Lis 2014
Poruka
39
Mene zanima nešto drugo,,,kako da smanjim širinu na f600 da mogu u međuredno a da mi ne smetaju poluosovine,jel postoji nešto drugo osim rezanja poluosovina
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
I mene intresiraju iskustva sa tim bubnjevima za travu, pa ako netko ima nek podjeli sa nama koji smo u napasti za izradu istih!!!
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,587
Za f600 postoji jedan kraći nastavak, koji se montira ako se žele staviti krajnji diskovi. Skine se glavna osovina i stavi se taj kratki nastavak pa na njega jedna glavčina.:icon_razz:
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,720
Re: MIO standard F-400

Nema potrebe ići tako duboko, pa na toj dubini su i žile od vočaka.
Njemu treba vučna freza i ostavit samo noževe sa jedne strane, sa njom može priči blizu vočkama, i ne ići dublje od 5-6 cm, neče patit ni stroj a ni sebe.
Jer rekao je da između redova planira zatravnit.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,587
Re: MIO standard F-400

Da samo je pitanje da li taj njegov mtk ima snage za vučenu frezu, ako su žile plitko onda prođe pliće !:icon_e_wink:
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,720
Re: MIO standard F-400

Moj susjed radi sa f-600, punu širinu vučne freze na 5-6 cm dubine, več 30 godina.
Tako da bi on sa pola noževa , sigurno radio sa f-400.
Nije samo napisao o kojoj se površini vočnjaka radi.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
poluosovina je kratka i viri iz menjaca nekih par cm. postoje duzi i kraci nastavci sestougaoni koji se montiraju na poluosovine pa na njih broj nosaca koji treba. ja nemam te krace a mislim da mi tast to ima pa cu videti da potrazim i slikam. oni su neke duzine oko otprilike 15cm .to je za F600-620-700 isto i fabricki ima. za travu se nezna sta je gore jer bubnjaste motike su za meksa zemljista a klasicne za tvrdja. za toliko plitko da frezuje jedino vucni frezer a to F420 mislim da nema niti moze vuci.
 

Najnoviji postovi

Na vrh