• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci za motokultivatore

flayer

Član
Tu od
6 Velj 2015
Poruka
36
Pozdrav,
zanima me ako ko zna jel se može nekako složit roto kosa za labinprogres adria 04 obzirom da se ne nudi u proizvodnom programu labina?
Vidim da za neke druge labin kultivatore postoji roto kosa, pa jel se neka od tih može prepravit?
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
Jučer mi tetka dala bocu od hidrofora pa sam malo doradio ralicu da je pod kutem i da je šira.
Ovako je to nekad izgledalo:

2j0doax.jpg


I ovako je to išlo, početak boca:

14taij7.jpg


Raspilana:

2ex61yd.jpg


Odlučio sam odraditi tako da mogu mjenjati staru usku za staze i novu široku za cestu,a kad ju teba okreniti da u drugu stranu gura samo se klin izvuče i daska okrene na suprotnu stranu i vrati klin. U ovoj selendri samo glavnu cestu očiste sporednu ni jednu osim ako je preko 30 cm snijega, i onda ih se mora zvati, tako da onda i sebi i susjedima cistim:

1z6ur1h.jpg


Zaboravio sam slikat, na debljoj cijevi je prošlican utor, na tanjoj je rupa i u nju upada ovaj klin:

246jezb.jpg


1199ukw.jpg


Isprobana:

2uhqtz7.jpg


154ugkl.jpg


4u7x91.jpg


Ovako to sve skupa izgleda, za boju je hladno tako da ce to sacekat, nisam ni brusio prije varenja spojeve a elektrode esab 6013, tako da nisu baš najljepši varovi, al su dovoljno jaki:

2i7qzx5.jpg


Ja sam zadovoljan, jos moram povinut ćošak koji prvi grebe, na zemlji mi se znao zabit i zaustavit mutu, samo bi prošlajdrala, ali čisti sasvim dobro, još kad me nije ništa koštalo nemam se šta žalit. Okretanje daske je brzo, za po minute je okrenuta i vec vozi iduci red.
Ne znam jel bi plako il bio sretan, muta kreše na prvu na -10°C, a u motoru rasulo.
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
ako stavim klizače odignu ralicu od tla a na asvaltu mi to ne valja zato što onda ostaje onaj sloj snijega koji se zaledi tako da bude još gore nego da nisam čistio, malo povijem čekičem sami čošak da nije oštar i to je to, vjerovatno ju nikad neću ni obojat, uvijek bude aj samo da isprobam pa ću kasnije obojat, i na kraju ništa
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,493
Nije loše, jednostavno okretanje daske lijevo - desno.
Jedino mala zamjerka, predaleko je od mtk (mogućnost zanašanja).:icon_thumright:
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
Lagana vožnja, ionako kad su ovako okrenute ručke ima samo jednu brzinu naprijed i prvi rikverc i nigdje ne zanaša, ako nekog uhvatim da sutra snimi čišćenje bit će video, ova bijela gov** opet padaju
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Tražim neke priključke za mio hondu za razgrtanje i zagrtanje, jedino morem najti plugove razgrtače za napraviti grabu a nikakav priključak koji zatvara. Sad sam naletel na youtube nekoga koji je skombinirao to.

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=hLtDDhpZFjI[/YT]

Razmišljam da si neke sam složim budući da je samo razgrtač po 100 eura... :icon_fU:
Ima netko kakvih domaćih uradka da neke ideje poberem kak da to realiziram?

To bi nam super došlo za ručno sađenje svačeg (kuruza, buće, krumpir itd)... Kak vi to rješavate?
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
trebas rasirit tockove da zajasu dva reda i onda plugom za redove prodjes izmedju redova, ili kotace da zajasu 1 red, a iza svakog kotaca po jedan plug za redove ako joj ne bude tesko vuci
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,493
Sa razgrtačem možeš raditi sve, redove za sadnju, pokrivanje posđenoga i nagrtanje npr. krumpira.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Čini mi se da je krumpir došel preduboko.

Kakva je funkcija slame na krumpiru? :icon_scratch:
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Mene kopka probat napravit nekakav nož da ga zakačim na crtalo, za pokosit medjuredno kad podje nova trava.
Jel netko vidija šta takvoga?
Slične su one "pačije noge"?
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
365
tvornička prikolica mio standard

kupio sam zapuštenu prikolicu pa je polako rješavam, na pločici piše "P500", jedan doboš ima komadić otkinut pa me zanima jel istina da su to doboši od fiće
 

ZELJAC DMP

Član
Tu od
2 Lip 2013
Poruka
119
Napravio sam si priključak za plug za MTK labin 14ks na osnovu susjedovog. Međutim kada sam posudio okretni plug od drugog susjeda vidim da tu ima razlike. Oba kažu da je njihov original.
Zanima me koje su dimenzije na originalu označene žutom (dužina i unutarnji promjer puškice) i crvenom (visina, dubina, položaj i unutarnji promjer rupa za klin) strelicom.

Unaprijed hvala.
 

Prilozi

  • Prikljucak-za-plug-PPM.jpg
    Prikljucak-za-plug-PPM.jpg
    35.5 KB · Pregleda: 88

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,943
Vjerojatno s
,su oba u pravu,jer zna biti plugova različitih proizvođača,pa svaki prilagodi svojemu plugu :(
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Žuto: ø32 x 75mm.
S prednje strane, na bolcnu, zna biti prsten od ~7mm širine.
Bolcn od pluga (ø32) ima rupu ø11mm, a centar joj je 87,5mm od debljeg dijela.

Crveno: mogu biti razni promjeri bolcna. Na mojoj spojki je ø14mm.
 

ZELJAC DMP

Član
Tu od
2 Lip 2013
Poruka
119
Mislio sam da svi proizvođači rade po istom standardu.
Ne bi ovo ni primjetio da nisam od drugog susjeda uzeo okretni plug pa mi je on dao sve (plug + priključak) i rekao da mi možda neće pasati na drugi priključak. Malo sam ga blijedo pogledao ali je on na kraju bio u pravu.
Običan plug od prvog susjeda ima malo manji promjer i duži je od ovog drugog, a dio priključka na koji se kači plug je osjetno višlji (mislim da jer razlika preko 1,5 cm). Budem sutra sve točno premjerio.
 

kolekcionar

Član
Tu od
7 Pro 2011
Poruka
34
Rotacioni plug - roto plug

Pozdrav svima,
Ima li neko iskustva sa roto plugovima? Nisam ni znao da postoji tako nešto, posebno za motokultivatore. (na primjer https://www.youtube.com/watch?v=1URpS2PDunc). Nisam našao na forumu ništa.
Ko ima motokultivator zna za muku oranja kod težih terena, kako se kaže stručno kaže za ovu glinu u bosni.
Sve što sam našao na youtube su snimci na suhim ili lakšim terenima. Je li to neko probao u realnim uslovima?
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Uvek po nešto novo iz moje radionice
icon_biggrin.gif

Automatska sadilica za krompir, sa depozitorom za djubre.
Posadio sam sa njom 100tinak kg semena i perfektno je odradila posao.

















I naravno video kako je tekla izrada, verujem da ce nekome biti od pomoći.

[video=youtube;IAp7zkX-C9Y]

Tanjirasti zagrtaci kada se prebace na drugu konstrukciju su ujedno zagrtaci za krompir.

 

draza

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2013
Poruka
316
Uvek po nešto novo iz moje radionice
icon_biggrin.gif

Automatska sadilica za krompir, sa depozitorom za djubre.
Posadio sam sa njom 100tinak kg semena i perfektno je odradila posao.

Svaka ti čast što si napravio sadilicu za krompir, tako da se nadam da ću i ja napraviti takvu sličnu, pošto nisi dao konstrukcione mere, za moj jednoosovinski SUPER SPECIJAL.

Samo mi se čini da su prečnici diskova za zagrtanje mali tj. trebali bi da budu oko 45 cm (iako imam nekoliko komada starih bojlera od 80 lit. ali su im prečnici mali za zagrtanje).

Sviđa mi se i posebna posuda za đubrenje.

No, drugo da postavim pitanje u vezi tvog starog zelenog nemačkog jednoosovinskog kultivatora, tj. vidim da je BAŠ masivan u odnosu na moj SS, kako i čime podižeš taj kultivator radi menjanja ili podešavanja točkova na veće ili manje razmake između točkova?

Za razliku od SS, pretpostavljam da na tvom ima dobar i RAVAN STABILAN I ČVRST oslonac ispod kog bi lako i bezbedno postavio dizalicu za dizanje.

Što se tiče SS, za "snagatore" najjednostavnije oni samo podižu jedan točak na stranu.

Da li je neko već napravio veoma laku konstrukciju dizalice za SS sa kojom bi odjednom samo na malo podigao oba točka od tla?

Sumadinac,

pregledom iz tvog albuma fotografija, vidim da si imao šestougaonu šipku, pa pitam koliki je bio njegov OK?

Da li si video negde šestougaonu cev sa OK 36 mm (spoljašnji) i 26 mm (unutrašnji)?

Pitam jer imam stari nemački "prastari" GUTBROD frezu gde su na noževima freze unutrašnje ivice šestougaone cevi izlizane usled fizičkih naprezanja, pa šlajfuju. A i nerešen mi je problem sa motorom, tj. ne mogu naći NOV (ako može dizel) sa odgovarajućim inercionim priključkom za razne radne mašine.
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh