• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice iz kućne radinosti

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Na kuki nisi trebal šparati. Za dvije pepsi razlike si mogel kupiti poštenu kuku. 🤭
Na mojoj manjoj prikolici je 6 mm deblja od ove tvoje, a na večoj koja može voziti do 4 t je jača kuka. Napisal bi koliko je debela, ali je trenutno nedostupna za mjerenje. Ak se dobro zmislim blizu 60 mm.
Na staroj prikolici je sličnih dimenzija kao tvoja pa su je uspjeli zvinuti kad su upregnuli univerzala 445 i pošteno je natovarili. I dalje brat vozi s njom, ali više nije okretna. :(
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Pa ne šparam, ovo sam nabavil od prijatelja kaje kupil viška. Jer sam ja gledal veću a on mi dal ovu, sve druge imaju veće oko, pa si mislim da bu preveliko. Kaj bum sa rupom fi 80? To bu klepetalo i veliki luft bu.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,092
Napraviš piksu prema debljini klina i nebu klepetalo, a i lakše bu prikolicu voziti u rikverc.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,873
A zašto treba piksirati?
Što se događa kad prikolica ide preko brdašca ili rupe (ležećeg cajkana ili cajkanke)?
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,092
Mala rupa-mali klin, velika rupa-veliki klin. Izmjeri sa čime raspolažeš i prilagodi se situaciji. (y)
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,873
Zato kaj ima klin fi 29 a oko kod kuke je 80

Jesi kad vozio takvu prikolicu,mislim da bi ti bilo sve jasno
Gdje je oko kuke 80mm!
Klin u rupi kuke mora imati lufta da se ne lomi između traktora i prikolice!
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Po mjerama bih rekel da je to kuka koju je kolega "dobil".
Ako je, dva put bih prije razmislil nego je ugradil na prikolicu koja se dela od onih masivnih cijevi. Certifikata nema, a navedena verikalna sila je svega 200 kg. Ta kuka zahtjeva postavljanje osovine skoro na sredinu sanduka, a onda treba raketu zamijeniti dupljakom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh