• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice iz kućne radinosti

B

BAGERISTA

Guest
Svaka čast,,,,iskoristija sve,,,ča se dalo..................
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
hehe, zakon!
a tak si nešto i ja smišljam da napravim prtljažnik za gurtne, sajle, metlu i lopatu kakvu....
a ovo baš izgleda ko prikolica iz Mad-Maxa, sve se iskoristilo!! svaka čast lambo, odlična ideja!
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
Pa ne znam baš da jednosovinka torzijom preuzima neravnine , Ona je oslonjena na tri točke ..a trokut j geometrijski lik ..ma koga to znaima ..

Da bi šasija preuzimala torziju mora biti dobro projektirana ..kamionske šasije se i dan danas spajaju zakivanjem radi tih sranja .


ARNO , savo ima tandem osovinku na krutim gibnjevima a ne dvoosovinku


za boga miloga .....


poslje sam razmislja i skuzija da sam krivo vizualizirao prije nego sam napisao ovaj post...
Teoretski bi se stvar mogla rijesit kad bi jedna osovina bila oslonjena u jednoj tocki (ko prednji trap u traktora)...

Sta duze razmisljam cini mi se da nema bas smisla...
Sta ti kazes puknuti...
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
592
poslje sam razmislja i skuzija da sam krivo vizualizirao prije nego sam napisao ovaj post...
Teoretski bi se stvar mogla rijesit kad bi jedna osovina bila oslonjena u jednoj tocki (ko prednji trap u traktora)...

Sta duze razmisljam cini mi se da nema bas smisla...
Sta ti kazes puknuti...

negdje prje se pričalo o tandem osovinama i bila je skica. tandem osvina spojena metalnim "trokutom", dva donja kuta od trokuta su na osovinama a gornji kut je na prikolici i oko tog gornjeg se osovine zakreću tako da su obje stalno na tlu i prate teren.

xpbzpj.jpg
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
pa kolega veli da je to "ptljažnik",
a pošto nije od papira, nego od železja, nabaciš unutra one ledene uloške iz škrinje, demižon vina, pol gajbe vode, i eto :D

samo bi sve trebalo bit u plastičnim bocama, iz sigurnosnih razloga,
da ne ostanemo bez dragocijene tekučine putem...
 
B

bosniahos

Guest
-

Dobra ideja samo da nema ove nove generacije mladih nadobudnih policaja.U ljetu došli za tipom od mog kuma u šumu i kažu vi pijete,a on pa kaj sem f šumi a mladić nema veze mi već dugo idemo za vami.Nije ni htel puhnut dobio 3.5 tisuća kn doma račun.Sve onda da i ima hladnjak, može samo sok i vodu ili radler hladit.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Je, mala je cijena, ako znaš, imaš š čim i imaš vremena.
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
tako to izgleda kod mene mislim da nebi trebalo bit problema s njom ?al vidjet cemo za koj tjedan kad se zavaljaju kotaci u blato

neznam dali si zavaljao balonke u blato meni se pokazalo totalno loše, čak mi se dogodilo da se u blatu ne okreču več da guraju blato ispred sebe kao skije,,

- nesviđa mi se ova ruda na prikolici, mišljenja sam da si je trebao okrenuti kontra da bude što niže i da poteznicu na traktoru staviš što niže da tišče pogonske kotače na traktoru šta više
 

leteci mrav

Novi član
Tu od
2 Ožu 2011
Poruka
25
neznam dali si zavaljao balonke u blato meni se pokazalo totalno loše, čak mi se dogodilo da se u blatu ne okreču več da guraju blato ispred sebe kao skije,,

- nesviđa mi se ova ruda na prikolici, mišljenja sam da si je trebao okrenuti kontra da bude što niže i da poteznicu na traktoru staviš što niže da tišče pogonske kotače na traktoru šta više

nisam bio u blatu s njom i vec je nasla novog vlasnika na prvi pogled :)
ruda se napred raskapa na ove 4 sarafa i mozes okretat gore i dolje tak da imas 3 visine gore i 3 prema gore od 24-75cm tak da mozes kopcit di hoces i kak hoces

1326650567719.jpg

1326650553720.jpg

1326650585378.jpg

1326650612869.jpg

1326650633468.jpg

1326650652864.jpg

1326650662383.jpg

1326650678889.jpg

1326650697407.jpg

1326650713922.jpg

1326650748525.jpg

1326650730461.jpg

u profili 120x60 osovina man 10.180
jos ceka prednji i zadnji prikljucak, temeljnu i cijevi i vinkla, mislim čeka par sto kn da skupim :)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
e to je prikolica! :supz:

gdje si nabavljao profile i posto je metar?
 
B

BAGERISTA

Guest
E ovo se stvarno zove šasija..,,,,:supz::supz:
Ova se ne savije tako lako...
 

leteci mrav

Novi član
Tu od
2 Ožu 2011
Poruka
25
e to je prikolica! :supz:

gdje si nabavljao profile i posto je metar?

nasal sam u njuskalu polovne od neke konstrukcije hale montazne ugl komadi po 4.5-5m
prodal mi je po 50kn metar inace je oko 120kn u ducanu metar
u prikolici je 24m tovarni prostor je 3.50 sirina 90
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Da li neko ima ideju, kako bi bilo najjednostavnije da se na prikolicu (običnu jednoosovinku) napravi neka montažna platforma za berbu voća?
Nije potrebno da ide u vis više od vrha stranica, ali treba da se može proširito otprilike po 60cm sa strane, a pri tom kada se pođe kući da se to sve smontira (jednostavno) i da se na tu prikolivu utovari voće?
 

leteci mrav

Novi član
Tu od
2 Ožu 2011
Poruka
25
Da li neko ima ideju, kako bi bilo najjednostavnije da se na prikolicu (običnu jednoosovinku) napravi neka montažna platforma za berbu voća?
Nije potrebno da ide u vis više od vrha stranica, ali treba da se može proširito otprilike po 60cm sa strane, a pri tom kada se pođe kući da se to sve smontira (jednostavno) i da se na tu prikolivu utovari voće?

najjednostavnije bi ti to bilo da odrezes 2 fosne 60 sire od prikolice stavis na prikolicu jednu do druge na jednu stranu prevacis gurtnu, provuces ispod prikolice te na drugoj stani preko fosni prebacis i naspanas gurtnu s njezinim napinjacem
kad natovaris gurtu otkopcas fosne na prikolicu i pici doma, ili mozes uz prikolicu po duzini navarit neke L nosace pa fosne menes u njih. to je najjednostavnije, a zakomplicirat se da sve do nuklearne fizike :rolfer:
 

Najnoviji postovi

Na vrh